Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Laguna 09:18, 23 maj 2021

Dołączył: 07 maj 2020
Posty: 5
Raczej poszerzyć od strony tui. Ścieżka z trawy mogłaby mieć z 1 m szerokości. Czyli tak naprawdę zostałoby do nasadzenia 2,5-3 metra.
Angie123 09:23, 23 maj 2021

Dołączył: 21 maj 2021
Posty: 2
aniaod napisał(a)


Aż się prosi o lawendę



wolałabym coś atrakcyjnie wyglądającego również zimą,a poza tym lawendy mam sporo wokół tarasu
A_gawa 13:11, 23 maj 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
,
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
LLEA 16:57, 23 maj 2021


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Mam pytanie odnośnie moich wiśni osobliwych. Jedna z pięciu wygląda bardzo marnie, prawie w ogóle nie ma liści... co z nią zrobić? Odbije czy nie bardzo?


Drugie pytanie dotyczy hortensji Vanilla Fraise. Są posadzone 3 obok siebie w zeszłym roku, jedna ewidentnie choruje. Psikana juz była na grzyba na robala ale na razie nie widzę żadnej poprawy. Pozostałe dwa są super.
____________________
Magda Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni
martajas 15:08, 24 maj 2021

Dołączył: 24 maj 2021
Posty: 1
Dzień dobry,

chciałabym prosić Was o pomoc przy zagospodarowaniu kawałeczka ziemi jaką mamy przy domu. Kompletnie się nie znam na roślinach, a chciałabym aby nasz mały ogródeczek stał się miejscem gdzie można wypocząć i nacieszyć oko.
Niestety, w tym roku za płotem zacznie się budowa domów szeregowych, więc jest to czas aby się jakoś odgrodzić. Fajnie byłoby wprowadzić jakieś kolory, najlepiej rośliny wieloroczne.
Ogródek cały czas jest wystawiony na słońce, jest dosyć wietrznie, glebę mamy gliniastą. Na chwilę obecną mamy 2 róże drobnokwiatowe w kolorze czerwonym, 2 sosny i 1 choinkę (nie wiem co to za odmiany, po prostu podobały nam się w szkółkach).

Proszę doradźcie co można tutaj zasadzić i jak rozmieścić.

pozdrawiam,
Marta

gosiacz22 17:02, 24 maj 2021


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witajcie, w jakiej odległości od tuj należałoby posadzić klona Princeton Gold szczepionego na pniu?
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
aneczka_a 19:51, 24 maj 2021


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
Kochani mam do zagospodarowania taka rabatę. Chciałabym róże.. myślałam o piżmowych ale one nie pachną a to przy tarasie więc zapach wskazany❤️
A może jakieś inne długo kwitnące krzewy? Nie chce hortensji bo mam już ich sporo dookola.. może miniaturowe budleja?
rabata ma ok 4 m długości i 2 szerokości
____________________
Gosiatekla 18:47, 30 maj 2021

Dołączył: 16 cze 2020
Posty: 3
Dzień dobry!
Chciałam zapytać czy dobrze będzie wyglądać rabata z białymi i różowymi różami, a jako wyższe piętro Marikeny na pniu lub trzmielina? Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Bardzo proszę o podpowiedź. Na rabacie będą również stożki bukszpanowe, stipa, lawenda, byliny (szałwia, bodziszki). Coś co zakryje dół róż. A może coś innego zamiast Marikenów? Nie może to być nic wysokiego i silnie ukorzenionego bo na brzegu rabaty przebiega rura wodociągowa. Rabata ma 1,6 m szerokości. A może nic wyższego nie sadzić?
Anetka 21:47, 30 maj 2021


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132
Witam. Pomóżcie bo kompletnie nie wiem jak poustawiać tę rabatkę. W założeniu ma być rząd z cyprysików nana przeplatany szałwią, jeżówkami i trawy brązowe. Za nimi hortensje z trawami. Azalie do przeniesienia . Czy tak rozrzucone szałwie będą dobrze wyglądały czy lepiej większą grupą?
____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
mazilo 17:29, 01 cze 2021

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Bardzo proszę o doradzanie
Sama tuje już mnie nie bawi :-/ , chce troszkę drzewek , trwa , bylin itp
Ogród niewielki i dlatego proszę o pełną swobodę w doradzaniu .
Ogród troszkę podzielony : taras na otwarty teren i z boczku , stół do jedzenia .
Na rysunku zaznaczyłem jak ja to widzę , ale liczę na was na ewentualne pomysły , uwagi .
W miejscu stołu myśle na takim skwerkiem wraz z narożnikiem do wypoczynku , pod płotem bambus ( nie wiem czy między donicami - to co jest, ale chyba byłoby poplątanie z pomieszaniem )
Za płotem niestety blok , może ogniska przysłonić .




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies