Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Migawki z ogródka 23:52, 26 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13823
Do góry
Busz...
Migawki z ogródka 23:50, 26 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13823
Do góry
Ćwiczenie czyni mistrza
Od lewej, od prawej

Placyk mniejszy ułożony. Jeszcze tylko muszę zrobić skarpę bo mam trochę spadku terenu. I obsadzić z jednej strony narożnik i z drugiej bok.
Mirkowy ogród (początki) 23:49, 26 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Mirka napisał(a)

Szczypiorek kwitnie fajne ma te kuleczki.


A to nie wiem co za roślinka ?
Elu co to za kwiatuszki?


To jest mydlnica bazyliowata. Musisz ją posadzić na jakiś kamieniach wtedy ładnie wygląda. Ona teraz zaczyna kwitnąć.



Szmaragdowy Zakątek 23:34, 26 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
troszkę koloru....





Szmaragdowy Zakątek 23:32, 26 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
Moje królestwo !!!









Pachnący różami, malowany bylinami 23:11, 26 maj 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13058
Do góry
Coraz poważniej zastanawiam się nad warzywnikiem. Cebula i czosnek nie wyszły, marchewka nędzna, Pietruszka nie wychodzi, porażka, to ostatni rok. Najwyżej nasadzę borówek amerykańskich, są pyszne i bezproblemowe.









W ogródku Martki 23:08, 26 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Ewelina, wrzucam zdjęcie hakonechloa bezodmianowej. Super, że już teraz chcesz sobie przygotować bazę roślin do ogrodu.

Działeczka - powolne spełnianie marzeń. 23:00, 26 maj 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1786
Do góry
No tak, zapomniałam o relacji z robót ziemnych ... Mieszałam dobra jak dzika.

Przed i po. Miejsce pod wyciętym drzewem, nowa ziemia. Niby ma być leśnie, bo trochę cienia rzuca domek, ale nie wiem jak to się ułoży.



przymiarka z góry

I voila - coś się urodziło. Dereń na zaplecionym pniu, hosty, zawilce od Helen i paprocie od Zuzy. Tawułka, kłosowiec i bodziszki.
Wszystko w bladych barwach.


Jeszcze brzoza czeka za zakup.
Pachnący różami, malowany bylinami 22:57, 26 maj 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13058
Do góry
Marlenaa napisał(a)
Ewa u mnie ślimaki i do skrzyń wlazły, i chrupały. Pewnie mniej niż gdyby miały dostęp prosto z ziemi, ale i tak są. Dziady jedne. Dziś syn nazbierał pół wiaderka 5L.


Marlenko, to mnie pocieszyłaś
W tamtym roku też ślimaki zjadły mi ogórki , pomidory dopadła zaraza. Ten rok nie zapowiada się lepiej. Dzisiaj zdecydowałam się i kupiłam kilka sadzonek ogórków. Całą zimę przygotowywałam się do tego sezonu ogórkowego

Ciekawe, czy to coś pomoże






Mirkowy ogród (początki) 22:55, 26 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry
Mirka napisał(a)
I lasek bliżej Uwielbiam brzozy



Jak ja tą miłość rozumiem Śliczna brzezina
Działeczka - powolne spełnianie marzeń. 22:50, 26 maj 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1786
Do góry
W końcu znalazłam kuklika Mai Tai. Cudny jest. Cena jak za zboże, ale wzięłam 2.


I takie coś synowi na 14 urodziny. Ucieszył się.




Dzisiaj dosadziłam rozwichrzoną hortensję Confetti. Ma jedną dłuższą nieprzyciętą gałązkę. Może jesienią ją przygnę i się ukorzeni?

Dębowe zakątki 22:48, 26 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
Waclaw napisał(a)
ależ miałaś perypetie z jeżem
Oby tylko nie osierocił swoich dzieci

Mam nadzięję ,ze nie osierocił.
I u mnie będzie gdzieś żył. Teren duży



Jestem bardzo ciekawa kwiatów tego modraka .Kupiłam małą sadzoneczkę w ubiegłym roku.
Zaciekawiła mnie w necie. Na żywo jeszcze jej nie widziałam.
W tym i podrosła. I mam nadzieje, że liście też jeszcze się rozrosną. I ten kwiatostan pójdzie do góry. Mam ja posadzoną niedaleko stawu.
Tylko ciut wyżej, bo bałam się, czy będzie znosić zimowo-wiosenne zalewanie.
Wcześnie wypucza listki. I były przymrozki i bałam się, ze zmarzną. Ale nie. Przeżył dobrze.
Mam nadzieję, ze pójdzie wysoko. I będzie przypominał te kwitnące z fotografii w necie.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:36, 26 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Rozkręcają się kocimiętki i czosnki.




Szkoda, że tak niewiele jest słońca i każdego dnia popaduje. Pszczoły mają kłopot z dostępem do pyłku. Na kwiatach irgi zawsze było ich pełno.



Orliki wyskoczyły do góry.



Ten rok jest wyjątkowy, jeśli chodzi o długość kwitnienia tych późniejszych tulipanów. Kuklikom też pogoda pasuje.







Popołudnie było akuratne do koszenia trawy i pielenia w warzywniku. Wykiełkował pierwszy ogórek, a ja powtórnie wysiałam pietruszkę korzeniową, naciową, marchew i koperek. Nie wiem, ile jeszcze dać czasu wysianej cukinii i dyniom. Siałam je dwa tygodnie temu, ale noce były zimne.
Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin 22:16, 26 maj 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Goldkrone.
Mirkowy ogród (początki) 22:15, 26 maj 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Moje Hosty
Ogród w Tarnowie 22:12, 26 maj 2021


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Najwcześniej kwitnący clematis













W ogródku Martki 22:06, 26 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Juzia, wrzucam mój kulko-balonik cisowy, który jednak nie rośnie okrąglutki Co z nim mogę zrobić w lipcu? Jak radzisz? Zmniejszyć i spłaszczyć? Ma wysokość ok. 40 cm.

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 22:05, 26 maj 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10944
Do góry
Niby maj a jakby kwiecień...

Mur idzie do impregnacji

Ogród w Tarnowie 22:02, 26 maj 2021


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Teraz czas azalii







Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 21:59, 26 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Dziękuję Hanuś, ja też



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies