Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

sylwia_slomc... 19:27, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
popcorn napisał(a)
Ładna peonia, magnolia chyba nie... No ale... Nic tylko zacząć hodować te rośliny, 99 zł za patyk z pąkiem


One drogie, ale ja w Krzywaczce sporo taniej kupiłam moją.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:30, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
Jak się kurki w nowym miejscu odnalazły, stado je przyjęło bez problemu?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:34, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
Z Abiko co jakiś czas się widzimy, będzie musiała po prymulki przyjechać to by Ci zabrała. Ale musiałabyś odebrać bo Ona z malutkim dzieckiem nie ma łatwo gdzieś pojechać. Chyba, że do Brzoskwini na rodki pojedziemy z dziewczynami, ale to nic pewnego Nie rozmawiałyśmy jeszcze na ten temat. Pogoda też nie zachęca...


Jeszcze jest opcja w maju wysłać kurirem do Ciebie , ale musiałabym mocno skrócić by spakować i wypłukać korzenie.... Punkt nadania mam blisko domu od jesieni...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 20:41, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przyjedźcie do Brzoskwini i do mnie na kawę to rzut beretem.

Kurki są u nas od dwóch godzin, póki co trudno powiedzieć, ale myślę że to normalne, muszą mieć chwilę żeby się zintegrować z istniejącym stadem.

Oczywiście jedna kurka już zdążyła uciec bo jak to są 17 tygodniowe Kurt to ja jestem święty turecki. Powinnam się skrzywić i odwrócić na pięcie i szukać dalej .. heh

Spędziliśmy 45 minut mocując czarną włókninę do płotu ogrodzenia żeby młode nie przechodziły przez panele. Zdejmiemy za kilka tygodni jak przytyją i urosną.
Oczywiście pies zauważył uciekiniera szybciej niż my, ptak stracił parę piór, młoda złapała psa a ja kurę z płotu. Dobrze że obyło się bez krwi i złamanego skrzydła. Dżizus. Zachciało się nam kur... Same stresy.

Najpierw pojechałam do Krzywaczki, tydzień temu, kupiłam kalinę i ciemiernika. Magnolii mieli milion ale żadnej Sunsation.

Kurki to Dominanty niebieskie. Pozdrawiam

____________________
Mój nowy ogródek
Agatorek 21:59, 23 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Kasya napisał(a)
Ceny są bardzo rozne ale jednak cena tej magnolii to przegięcie


Zgadzam się.

Ale wiadomo było, jaka wysokość i jaka cena przed zakupem. Urośnie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 22:07, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
popcorn napisał(a)
Przyjedźcie do Brzoskwini i do mnie na kawę to rzut beretem.

Kurki są u nas od dwóch godzin, póki co trudno powiedzieć, ale myślę że to normalne, muszą mieć chwilę żeby się zintegrować z istniejącym stadem.

Oczywiście jedna kurka już zdążyła uciec bo jak to są 17 tygodniowe Kurt to ja jestem święty turecki. Powinnam się skrzywić i odwrócić na pięcie i szukać dalej .. heh

Spędziliśmy 45 minut mocując czarną włókninę do płotu ogrodzenia żeby młode nie przechodziły przez panele. Zdejmiemy za kilka tygodni jak przytyją i urosną.
Oczywiście pies zauważył uciekiniera szybciej niż my, ptak stracił parę piór, młoda złapała psa a ja kurę z płotu. Dobrze że obyło się bez krwi i złamanego skrzydła. Dżizus. Zachciało się nam kur... Same stresy.

Najpierw pojechałam do Krzywaczki, tydzień temu, kupiłam kalinę i ciemiernika. Magnolii mieli milion ale żadnej Sunsation.

Kurki to Dominanty niebieskie. Pozdrawiam





Spróbuję dziewczyny namówićAle nie obiecuję niczego, każdy zagoniony, a i mało bezpiecznie. My się nawet w gronie Muszkieterek nie spotykamy wszystkie na raz

Wychodzi na to, że Twoje kurki są rówieśnicami moich czubatekto jeszcze kurczęta są
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 07:39, 24 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Magnolia urośnie. Sunsation stacjonarnie u nas nie było, a zakupy internetowe wiadomo...

Kurczaki póki co noc spędziły za belami słomy, dwa wyszły jak wypuściłam starsze kury, trzeciego nie widziałam. Bałam się że to ten przestraszony i martwy w rogu się zakopał, ale nie. Uffffff
Ale z kurnika nie wyszły póki co. Mam nadzieję że jak zgłodnieją to wyjdą.

Miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:12, 24 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Miłego weekendu!

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:15, 24 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Taczka chwastów spomiędzy malin. Przed malinami piwonie z przywrotnika mi





Jedzonko a potem druga taczka zza domu. Kury zadowolone, szkoda że w tygodniu nie mam czasu i'm chwastów organizować... Przydałoby się.
____________________
Mój nowy ogródek
Agatorek 18:14, 24 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Wypuść je luzem na ogródek, będą bardzo zadowolone . Ty mniej .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies