Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

W moim małym ogródeczku - Dorota 19:14, 23 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)
Zapach bzu przepiękny
Taki nie do pomylenia, od razu wiadomo- pachną bzy






W moim małym ogródeczku - Dorota 19:09, 23 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Prześlicznie Dorotko
Na tego powojnika jeszcze choruję.
Ale jakoś nigdzie na niego nie mogę trafić
Aniu nie jestem pewna jaką ja mam odmianę, ale jeszcze będę chciała kupić taki jak jest u Mirki w "wszystkiego po trochu" u niej na barierce wygląda cudownie.







W moim małym ogródeczku - Dorota 19:03, 23 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Waclaw napisał(a)
Tęsknię za zapachem bzów. Koniecznie muszę posadzić.
Nie wyobrażam sobie ogrodu wiosną bez zapachu bzów. Duży błąd Wacławie zrobiłeś, że nie zabrałeś swoich przed sprzedażą działki.
Przesyłam bzy i zapach, nie jestem pewna czy poczujesz, ale staram się.





Na tym pniu rojniki rosną już trzeci rok.
W moim małym ogródeczku - Dorota 18:57, 23 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
oGabrieli nie ma, nie ma kto udostępniac bziej galeriii, wiec Twoja wysforowała się na pierwsze miejsce. Pokazuj bziki, biale i fiolet, małe i duże, jednym słowem wszystkie. W moim małym ogródeczku mam 1 sztukę, młodą, zwykły pospoliciak, ale dopiero ma 2 kwiatostany. Twoje podziwiam.
Dzoękuję W tej chwili lilaki to duma mojego ogrodu, a zapachem obdzielam całą okolicę.




Zakątek z fioletową ławeczką 18:54, 23 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6729
Do góry



Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 18:52, 23 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej



Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 18:43, 23 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry







Chodźże na pole, do mojego ogrodu 18:41, 23 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 18:40, 23 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Hosty podlewane przez deszcz coraz większe z każdym dniem







Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 18:37, 23 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Johanka77 napisał(a)



Nie zapeszaj Kochana!
Widzisz, że za brzozową już mi się budują...
Niestety.

Kolejne działki też już podzielone


Taka odległość to pikuś, ja mam z trzech stron domu prawie na ogrodzie a z jednej wolnej strony ruchliwą drogę.
Spełnione marzenia 18:36, 23 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 634
Do góry
Rośnie ...





Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 18:32, 23 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Wejście do domu



Parocja ładnie rośnie, reszta zresztą też



Linki z patyków rosną lepiej



I gorzej:



Ziemniaki też rosną

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 18:27, 23 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Przy wejściu do domu mam klona shirasawum



A za nim całe zbocze poziomek. Właśnie kwitną.



Zamiast cisów które padły jest parę miskantów morning light:



Powyżej za domem:



Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 18:26, 23 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Jolu ta kuklikowa "różyczka" to chyba od ciebie już myślałam że mi wyginęła a jednak przetrwała zimę

floks kanadyjski



panoszący barwinek, w sam raz na ogrodowe nieużytki i pod brzydkie mury, u mnie może sobie rosnąć, nie wchodzi w żadne rabaty







April podbija las... 18:15, 23 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
April napisał(a)


Wielosił się sieje? Dla mnie to plus. A zachowuje cechy czy się miesza.
A może obcinaj kwiaty po przekwitnięciu.
A na jakim stanowisku go masz? Pokaż fotki, please

Ja ostro orałam dziś na wewnętrznym roku tej rabatki. Z grubsza obsadzone. Zostało dopieścić, wysypać korę. Jeszcze chyba dosadzę brachytrichę. Hosty będą wielkie.





Ależ pięknie!
Zaraz sobie zapiszę w pinach do inspirek jeziornych.

Roboty kawał odwaliłaś, ale się opłaciło.

Ja dziś rano cięłam żywopłot jałowcowy. I czyściłam, bo coś zaczął brązowieć w ostatnim tygodniu.
Potem troszkę tulipanów powyrywałam, ale naszedł mnie deszcz.
I teraz ciągle pada…. i świeci słońce

April podbija las... 18:15, 23 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Johanka77 napisał(a)
Uwielbiam te Twoje futra!
Moje też mi wciąż włażą w kadr dziś mi Roksana pozowała.

Piękny bujny masz ogród.
Wielosił u mnie jednak nie daje rady... chyba mu za sucho pomimo nawadniania.



Och te nasze sierściuchy, łapią za serducho
Wielosił jeszcze nie wiem jak się będzie sprawował, zobaczymy za rok. A u ciebie wszędzie słońce a on raczej półcień. U mnie też sucho, ciekawe czy sobie poradzi. Oby bo fajny.

Jordan przy hortensji pnącej. Świecą obydwoje


Cienista, niedługo zakwitną rogdgersje i rutewki Elin




trzmielina zaczyna mi fajnie zadarniać
Zieleń, drewno i antracyt 18:05, 23 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Wielosił dla April
U mnie on jest 3-4letni, najlepiej wygląda w drugim i trzecim roku, jest najwyższym i cały w kwiatach. Rosnie na rabatach półcienistych, w słońcu też da radę ale musi mieć więcej wilgoci.
Zrobiłam zdjęcia na 3 rabatach dla porównania, dopiero powoli zaczyna kwitnienie.
Tu ma 3 lata i sięga do bioder.

To są zeszłoroczne siewki, mocne słońce maja od 15tej, sięgają do kolan. Jeszcze się nie zebrały do kwitnienia

A tutaj na pierwszym planie zeszłoroczna siewka, a z tyłu 4letnia roślina. Wydać różnicę w wysokości. Mają słońce do 12tej i sporo wilgoci.

I kolor w zbliżeniu.

April podbija las... 18:03, 23 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Gosiek33 napisał(a)



Pasują znakomicie, i właśnie rozświetlają las

Właśnie wyrwałam jasnotę fioletowo kwitnącą, mogę Ci trochę dać, Tolmiea zaczyna się rozłazić, też możesz uszczknąć kawałek - za jakiś czas się rozrośnie jeśli cierpliwa będziesz


Gosiek, muszę się wreszcie do ciebie wybrać. Ale za jasnotę dziękuję. Generalnie nie przepadam za nią. Tylko ta żółta dla mnie jest ok, głównie dlatego, że rozjaśnia.
A Tomieę chętnie, małą sadzoneczkę spróbuję jak sobie radzi u mnie. Jestem cierpliwa z natury
I podobno zawilce chcesz usuwać? Wstrzymaj się to przyjadę i ci ich trochę wypielę

Wczoraj i dzisiaj skotłowałam się niemiłosiernie. Podzieliłam na trzy hostę od Mrokaśki, taką fajną, niebieskawą, którą miała na cienistej. Przesadziłam pięć brachytrych, ale widzę że jeszcze dwie, trzy kępki trzeba dosadzić. I jeszcze hosta od Kwarteta na rogu.
Potem dosadzałam na paprociowisku






hosta gigant, nie pamiętam odmiany
Ogród z koniczynką 17:44, 23 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry

jeżyna bezkolcowa po zimie wyglądała tragicznie, ale już rośnie...

scylla ma swój czas...jest piękna...

niezawodny ciemiernik kwitnie baaardzo długo...

a ubiorek cały w bieli...
Ogród z koniczynką 17:42, 23 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
tawuła japońska urocza o tej porze...

klonik palmowy musiałam podwiązać, bo gałązki po gradzie leżały na ziemi...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies