Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Słoneczny Ogród 22:48, 22 maj 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry




Wrócę jutro ze zdjęciami bo wolno idzie
Kwiaty we włosach 22:46, 22 maj 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry



Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 22:46, 22 maj 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Martka napisał(a)
Agi, i bardzo dobrze się uparłaś u moich przyjaciół też z sypialni taki widok, szaleją ze szczęścia

Ja właśnie rozglądam się za bukami, które mnie w tym roku urzekły, nie wiem na co się zdecydować, ale prześladują mnie na każdym zdjęciu i w naturze, a zimową porą też cudowne. Przeprowadzka Twojego może być trudna, ale chyba faktycznie... tu ciasno się robi.

180 cm klonowego szczęścia to nie jest moim zdaniem mało pięknie się prezentuje i bardzo polecam wersję dissectum liści klonowych, choć muszę przyznać, że jeszcze niedawno nie podobały mi się w ogóle tego typu liście, jednak obserwacja na żywo utwierdza mnie w przekonaniu, że warto, cudownie reagują na słońce.


Marta i jeszcze trochę buka dla Ciebie

Chodźże na pole, do mojego ogrodu 22:45, 22 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Kwiaty we włosach 22:44, 22 maj 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry



Kwiaty we włosach 22:42, 22 maj 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry



Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 22:41, 22 maj 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Bez kwitnie a winobluszcz zaczyna wreszcie robic zasłonę od słońca. ...
Kwiaty we włosach 22:40, 22 maj 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
ostatnie tulipany, na drugi rok będzie ich więcej, już mają miejscówkę przy forsycjach, tam jest tak pusto, czemu wcześniej o tym nie pomyślałam.





Okno na ogród 22:39, 22 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
Chodźże na pole, do mojego ogrodu 22:38, 22 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Kwiaty we włosach 22:38, 22 maj 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
zaczyna bodziszek korzeniasty



floksy, żagwiny, niezapominajki tworzą teraz plamy



Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 22:37, 22 maj 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Johanka i dla Ciebie kosodrzewiny z których jestem bardzo zadowolona..posadzone 9 lat temu i nadal małe i kompaktowe dzięki przycinanym przyrostom.Wiem ze myślałaś o nich w ogrodzie nad jeziorem.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:37, 22 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Od początku sezonu towarzyszyłam dzielnie Waszym zakupom ogrodowym. Ekscytowałam się zawartością paczek lub bagażników. Czasem współodczuwałam rozczarowanie i złość z powodu kiepskiej jakości sadzonek. Te Wasze zakupy kusiły, kusiły...bardzo! Ale odsuwałam te pokusy, bo miejsca na nowe nasadzenia w zasadzie brak.
W tygodniu przejeżdżałam obok lokalnej szkółki, w której z reguły nie było jakiegoś szału asortymentowego. Kątem oka dostrzegłam kolory. Kolory? W tej szkółce?
Postanowiłam sprawdzić.
Przeżyłam szok. W sprzedaży pojawił się spory wybór bylin. Moje wewnętrzne tamy puściły. Nie mogłam się oprzeć:
epimediom




Jako raczej toporny ogrodnik, bałam się tę kruchość uszkodzić w czasie sadzenia. Mam nadzieję, że epimedia sprawdzą się jako roślina okrywowa pod krzewami. Mocno trzymam za to kciuki.

Przytuliłam też niebieskiego wiesiołka. Znalazł miejsce w pobliżu rdestu.





W koszyku wylądował też miniaturowe przywrotniki, Spróbuję je wykorzystać do podsadzenia hortensji, które rosną wzdłuż zachodniej ściany domu. Miło było znowu coś wsadzać do ziemi i zastanawiać się, co z tego wyrośnie.
Migawki z ogródka 22:37, 22 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Derenie mam dopiero od niedawna, przesadzałam od Izy dopiero co...

Przywrotnik jeszcze ciągle w pąkach, za zimno.

Ścieżka nie skończona, dziś się nie dało, więc na kanapie zbierałam siły na jutro.
Lało cały dzień, o 7 się rozpogodziło na godzinę może że słońcem nawet, a potem znowu przyszła koszmarna, czarna chmura z ulewą.

Drugie kwitnienie czereśni, dziś tylko z okna
Chodźże na pole, do mojego ogrodu 22:33, 22 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Dzisiaj witam się z Wami wieczorową porą. Tulipany jeszcze kwitną, widok jest niesamowity, to już będzie ponad miesiąc czasu.. Myślę, że to dlatego, że starałam się wybrać odmiany wczesne, środkowe i późno kwitnące, chyba stąd tak długie kwitnienie, zmienia się tylko kolorystyka. Na bierząco je ogławiam Nie planuję usuwać cebul.

Okno na ogród 22:33, 22 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
A w starym ogrodzie wreszcie wiosna.


Ogród bez reguł 22:31, 22 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Zawilec gajowy. Rozłazi się niemiłosiernie, o tej porze wygląda zjawiskowo

Ogród Basi i Romka 22:30, 22 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13731
Do góry
Posadziłam hortensje goniła mnie burza, ale zdążyłam
Tak było przed sadzeniem




Połączyłam dwie rabatli w jedną







Musiałam obłożyć trochę kamieniami, bo taka miejscówka od razu spodobała się Azie
Kwiaty we włosach 22:29, 22 maj 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
A dziś tak było u nas

grad






Ogród bez reguł 22:28, 22 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Jedyny kwitnący obecnie powojnik Guernsey Cream

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies