Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogrodowe marzenie Mrokasi 22:27, 18 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
Mary, a czemu zrezygnowałaś w tej kosmatki? Ja moją od Lucy posadziłam pomiędzy krzewami w plecach altany, niech sobie rośnie na zdrowie . Nie zamierzam jej wykopywać jeśli nie będę musiała.

Nie zrezygnowałam całkiem. Mam jej jeszcze trochę w innym miejscu.
Początkowo uważałam ją za bezproblemową. Ale ciągle miała brzydkie końce liści. W ubiegłym roku pytałam Mazana czy to grzyb i uznał, że nie.
Wydawało mi się, że ona ma mnóstwo wody, bo rosła na granicy nawadnianego trawnika. Ale jak kawałek odkopałam to się okazało, że jest sucho jak pieprz.
Nie jest ekspansywna, ale rozrasta się mocno i w środku robi się sucha. Na tym suchym wyrastają nowe odrosty. Z czasem się podnosi, bo tego suchego jest więcej.

Kwiecień 2016. Pojedyncze kępy.

Grudzień 2016. Zrośnięte kępy.

Kwiecień 2017. Widać suche w środku.

Kwiecień 2018. Coraz więcej suchego. Wszystko się podnosi.

Sierpień 2019. Brzydkie liście.

Miałam pomysł, żeby ją odmłodzić, ale jak zaczęłam to wykopywać to się tyle narobiłam, że mi się odechciało. Nawet nie wiem jak w tym stanie to odmłodzić, bo to trzeba piłką dzielić, a te zielone odrosty nie mają korzeni, bo wyrastają z suchelca.
Igielnik 22:26, 18 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry
To chyba piwonia Itoh, kupiona w tym roku ma 1 kwiat. Na drugiej są dwa pączki.

Igielnik 22:24, 18 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry






Rozpoznawanie odmian róż 22:24, 18 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Kania_ napisał(a)
Radziu, róża na ostatnim zdjęciu przypomina mi Rosarium Uetersen.
Violu, a może Twoja róża to Westerland?

Kaniu, to nie jest Westerland. Akurat ją mam i mam porównanie. Coraz bardziej wydaje mi się, że to wielkokwiatowa Pullman Orient Ekspress. To chyba był błąd, że prowadzę ją jako pnącą. Wyczytałam, że POE lubi być wysoka i te jej długie pędy uznałam jako oznakę róży pnącej. Jeśli ktoś ma tę różę to proszę o potwierdzenie. Kwiat wygląda tak.


Ogród Małej Mi 2017 22:23, 18 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Basilikum napisał(a)
Aniu moje nie niszcza, i nie sraja hmm czyli tak rzadko to robia, ze nic a nic nie widac. No i pielegnacja polega na rzuceniu garnuszka kukurydzy. jedyne co to wode potrzebuja, najepiej duzo a Two staw zajety.
Kotow tez nie lubialas hihi
ale ja nie namawiam na nic, kazdy musi wiedziec. Ja moich tez nie chcialam same przyszly.


Iza ty masz ogromne przestrzenie, a rabatki w stosunku do przestrzeni stanowią malutki fragment. U mnie jest odwrotnie. Poza tym u mnie kaczki mogą wychodzić na zewnątrz gdzie jest ulica, a dla kaczek zmieniać bramy z napędem nie będę..za drogo

I nic nie zmieni tego że drobiu nie lubię. Kotów też.. bo mordują inne stworzenia

Igielnik 22:22, 18 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry






Ogród Małej Mi 2017 22:19, 18 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kasya napisał(a)
Szkalarnia elegancka... i te dziewanny


Dziewanny samosiejki

I ślimaki... amatory piękna Włażą na czubki kwiatów i zżerają. I te kaczki co mi włażą w te kwiaty by zeżreć ślimaki. Jakoś to do mnie nie przemawia


edit.. mam bardziej fotogeniczne ujęcie (dopiero foty oglądam z telefonu)
Igielnik 22:19, 18 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry






Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 22:19, 18 cze 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12512
Do góry
Margarete napisał(a)
Joasiu zaglądam a tu witają mnie piękne peonie i cudne róże, łany traw i kwitnący dereń. Same smaczki
Dawno nie zaglądałam ale znajduje twój ogród we wspaniałej kondycji i pełen kolorów
Pięknie masz.

Witaj Małosiu
Dziękuję za tyle pochwał
Peonie dzisiaj pokonała ulewa ale dość długo cieszyły oko.
Widok z jednej strony

i z drugiej

w przedogródku
Doświadczalnia bylinowo-różana 22:17, 18 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20295
Do góry
Anda napisał(a)


Na te zestawienia, to chciałabym zastosować kopiuj - wklej do mojego ogrodu
Ogród Małej Mi 2017 22:17, 18 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Aniu, już się cieszę na odcinek programu Tv z Twoim ogrodem. Z relacji zdjęciowych zapowiada się rewelacyjnie
Fajnych masz wnuków, a oni mają fajną babcię


Szkoda że babcia ciągle nieczasowa

Dziś się wkurzyłam ni opieliłam co z grubsza warzywnik, a wczoraj szkarnie. Telewizja na taki bałagan .. porażka .. ale u mnie inaczej nigdy nie będzie. Muszę to powiedzieć jasno i otwarcie.. to jest wpisane w mój ogród .

Tak było I widać jak powinno być.


Ale co tam, kolejne śmieciuchy zakwitają .. jeszcze rh nie obdarte i straszą




Igielnik 22:17, 18 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry
Piwonie




Koralowe- kupione jesienią w Lidlu


Mirkowy ogród (początki) 22:16, 18 cze 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Wims Red posadzona po tygodniu ładnie się podniosła. Ciekawa jestem czy zakwitnie w tym roku.

Kulki do cięcia gotowe

Rozplenica Purle Magesti troszkę mi podmarzła po ostatnich przymrozkach ale się zbiera .Czy zakwitnie hm czekam

Trzcinnik Brachytrycha dzielony w zeszłym roku pięknie się zagęścił
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 22:11, 18 cze 2020


Dołączył: 12 paź 2012
Posty: 74
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Robi się całkiem, całkiem, już nie tak pusto nad jeziorkiem



Mi najbardziej podoba się ten efektowny soliter na rogu stawu. Obłęd.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies