Gdzie jesteś » Forum » Róże » Rozpoznawanie odmian róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie odmian róż

violaskom 11:52, 13 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Proszę o pomoc w ustaleniu odmiany tej róży. Zakupiłam ją 2 lata temu, późną jesienią, bez nazwy. Przycięta była na ok. 10 cm. W ubiegłym roku posadzona była na rabacie, pachnie i kwitła z małymi przerwami prawie cały sezon. Wypuściła 3 długie baty więc uznałam, że róża pnąca i przesadziłam ją w tym roku pod płot i prowadzę jak pnącą, chociaż myślę, że to może być błąd. Jest wyjątkowo zdrowa. W tym roku większość róż mi choruje, a ta mimo przesadzania i pozostawienia ubiegłorocznych liści jest zdrowa.

____________________
Viola Ogród kwiatowy
Radziu2013 16:42, 13 cze 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Cześć
Znacie może tę różę ? Rośnie u mnie na osiedlu w grupach, ale jako pojedyńcze egzemplarze ładnie by się sprawdziły u mnie.




Wstawię jeszcze tę do odgadnięcia odmiany.


Z góry dziękuję
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Kania_ 17:40, 18 cze 2020

Dołączył: 29 kwi 2020
Posty: 13
Radziu, róża na ostatnim zdjęciu przypomina mi Rosarium Uetersen.
Violu, a może Twoja róża to Westerland?
Agni_78 22:01, 18 cze 2020


Dołączył: 16 mar 2020
Posty: 153

Witam czy to może być odmiana róży pnacej, łodygi ma cienkie i giętkie rozkładają się na boki. Kupiłam w zeszłym roku nie przycinalam. Zastanawiam się jaką dać podporę.
____________________
Aga Aga w ogrodzie
violaskom 22:24, 18 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kania_ napisał(a)
Radziu, róża na ostatnim zdjęciu przypomina mi Rosarium Uetersen.
Violu, a może Twoja róża to Westerland?

Kaniu, to nie jest Westerland. Akurat ją mam i mam porównanie. Coraz bardziej wydaje mi się, że to wielkokwiatowa Pullman Orient Ekspress. To chyba był błąd, że prowadzę ją jako pnącą. Wyczytałam, że POE lubi być wysoka i te jej długie pędy uznałam jako oznakę róży pnącej. Jeśli ktoś ma tę różę to proszę o potwierdzenie. Kwiat wygląda tak.


____________________
Viola Ogród kwiatowy
Catherines 20:08, 20 cze 2020

Dołączył: 20 cze 2020
Posty: 2
Aga, moja Burgundy Iceberg wyglada identycznie. Kwiatki, liście i tez ma giętkie łodygi bez kolców. Nie ma podpory
wood 10:42, 23 cze 2020

Dołączył: 23 cze 2020
Posty: 1
Witam serdecznie,
Bardzo proszę o ustalenie nazwy załączonej na zdjęciu róży. Różyczka rośnie jako róża pienna i jest przepiękna. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć jej w internecie.
Z góry dziękuję za pomoc.
violaskom 13:40, 23 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
wood napisał(a)
Witam serdecznie,
Bardzo proszę o ustalenie nazwy załączonej na zdjęciu róży. Różyczka rośnie jako róża pienna i jest przepiękna. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć jej w internecie.
Z góry dziękuję za pomoc.

Wygląda jak Nostalgie
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Basia_KRK 17:41, 29 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Od kilku lat obserwuję w Krakowie poniższe nasadzenie róży. Pięknie rośnie, obficie kwitnie, kwiatostan jest duży, na początku jak duża kula, po rozwinięciu widoczny lekko różowy środek. Powtarza kwitnienie. Czy po tym zdjęciu jesteście w stanie pomóc zidentyfikować odmianę? Trochę mi przypomina Eden Rose, ale ta którą obserwuję nigdy nie jest wysoka, ma około 1 metra, a Eden Rose jest raczej wysoka? Przynajmniej tak mi się wydaje.

Spróbuję jej zrobić niebawem lepsze zdjęcie
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Nowalijka 13:08, 05 wrz 2020


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Proszę o podpowiedź jaka to róża. Kupowałam ją jako gospel, ale chyba nic z nią nie ma wspólnego
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies