Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 20:34, 17 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Rutewka orlikolistna i parzydło leśne


Żeleźniak w tym roku zakwitł mi aż 3 kwiatostanami

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 20:31, 17 cze 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
JoannA napisał(a)
Może ktoś rozpoznaje tę roślinkę?

Ja niestety nie wiem co to.
Dziękuje za rozpoznanie mojego derenia
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 20:30, 17 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Dianthus canthusianorum z ammni visnaga



Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 20:27, 17 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Dobranoc
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 20:26, 17 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Czarnuszka



Mirkowy ogród (początki) 20:26, 17 cze 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Dzięki Jasiu za link. Już i ja sobie sprawdziłam w necie. Taki on ci wielki jest.
Liliowo i kolorowo:) 20:24, 17 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Urszulla napisał(a)


5a mi się kojarzy z Graham Thomas. Zapytaj Małej Mi.


Ooo super by było, zapytam
U Ciebie Ula też tak leje??



róża rosarium niezawodna, bardzo duże kwiaty i obficie kwitnie, powtarza kwitnienie, mam ją w trzech miejscach



No i popisowa veilchenblau , uwielbiam ją za kolor, niezawodne, obfite kwitnienie, szkoda , że kwitnie tylko raz. Pachnie Jak tylko się wypogodzi to zaraz zrobie jej fotkę jaka ona jest duża.



Ogród bez reguł 20:24, 17 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Czyżby zawilce też już były gotowe do startu...?!


bo pysznogłówki to na pewno


Bardzo się cieszę, że kupiłam penstemona - z dnia na dzień podoba mi się coraz bardziej. I nic nie szkodzi, że jest nn


scabiosa ma wielbicieli na okrągło
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 20:22, 17 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Malwa z napastrnicami


Szałwia omszona nn i trochę się zaszałwiowałam

Ogród bez reguł 20:17, 17 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Zaczął kwitnąć powojnik Jackmani. Uwielbiam ten kolor


pierwsza lelija


a czosnki za chwilę
Liliowo i kolorowo:) 20:16, 17 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Sonka napisał(a)
Boszę, ale róż i jakie piękne. Ja mam tylko 8 krzaczków.W tym roku się spisały.


Ciesze się, że się podoba, ale teraz wymęczone są od deszczu a wiele róż jeszcze w pąkach. U mnie będzie ich tak ok.70








Pamiętajcie o ogrodach 20:13, 17 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Żona robi taki blok czekoladowy jak to w latach 70-tych bywał, no i oczywiście najbardziej na niego czeka ta której nie wolno jeść takich rzeczy
Jak tu jej wytłumaczyć, ze to nie dla niej jak to tak pachnie?



Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 20:13, 17 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Czerwiec witam różyczkami

Rhapsody in Blue


Ogród bez reguł 20:13, 17 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
No to pozazdrościć, drogie koleżanki, pozazdrościć... Gradu nie, latających tuneli też nie, ale tej wody...
U mnie dziś ukrop nieziemski, obezwładniający... w słońcu było 40C...
Patrzę sobie na mapy i widzę, że ten deszcz od Was wędruje w moją stronę i tak mocno trzymam kciuki, żeby do mnie dotarł i jeszcze miał czym popadać Na razie dochodzi do Johanki

Mimo upału, mężaty pomalował bramę i teraz chodzi dumny i blady


Dla Ani Kwartet - kępa krwiściąga rzeczywiście krępa i zwarta, więc może to faktycznie jest tanna
Cis - Taxus 20:10, 17 cze 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 2
Do góry
Zdjęcie
Paeonia - Piwonia 20:10, 17 cze 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Liliowo i kolorowo:) 20:09, 17 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Gosialuk napisał(a)

Jak cudnie. Te pnące róże zachwycają. A jak musi teraz u ciebie pachnieć.
Powiem ci, że róże mi się coraz bardziej podobają, gdyby tylko nie miały kolców i były łatwiejsze w uprawie. Na razie u mnie na różach pnących nn rozrabia skoczek różany. Opryskałam mospilanem wieczorem, a rano już padał drobny deszcz i nie wiem czy oprysk zadziała. Zastanawiam się czy nie ściąć ich po kwitnieniu na wysokość 30 cm? Miałoby to sens? Boję się, że przeleci róże okrywowe,które posadziłam wiosną.
Śliczna ta róża.


Róże należy bardzo dobrze dobrać do warunków, wówczas jest dużo łatwiej, odporne z ADR najlepiej. Widzę to np. po Angeli jeden wigor i jeden bukiet. Teraz zanim kupie to czytam opinie no i bezcenne doświaczenie z "O".
Co do skoczka to oprysk działa już po godzinie więc myśle, że powinno pomóc. Okrywowe są odporne bardzo, Nie ryzykowałabym aż tak drastycznym cięciem.



Laguna, piękna róża i pachnie, bardzo duże kwiaty, lepiej ją sadzić do półcienia.



No i Dortmund jest olbrzymia ale nie potrzebuje podpór, powtarza kwitnienie.



Liliowo i kolorowo:) 19:55, 17 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
ElaS napisał(a)
Dech zapiera. Róże masz takie piękne


Dziękuje i pomyśleć, że pare lat temu 40 róż mi wymarzło. Szkoda tylko, że akurat na czas ich kwitnienia takie ulewy mamy bo one tego nie lubią. Woda potrzebna teraz wiem, rodki się cieszą. Obawiam się tylko o choroby grzybowe póki co nawet mszycy nie mam.




Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 19:52, 17 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
Anda napisał(a)


O tak, sieskość to jest to

To ciekawa jestem, jak się będzie prezentować. A jeszcze bardziej mnie ciekawi miejsce na różę


miejsce Ewa, jak poniżej na załączonym obrazku - ta kratka po lewej stronie na trawniku. Strona południowa - słońce od rana - powiedzmy tak do 18?


na dole wzdłuż obrzeża przy tarasie będą chyba lawendy, bo trawa tam nie chce rosnąć - jeszcze nie zdecydowałam, ale tym sadzonkom za domem nie jest dobrze, bo za mokro i za dużo cienia. Może je przeniosę tu na przód na tą patelnię, chociaż w sezonie jesienno-zimowym ich widok może mnie drażnić
Doświadczalnia bylinowo-różana 19:52, 17 cze 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Do góry
Anda napisał(a)
a co to takiego fiolet ciemny podobne to do bodziszka moze ? jaka konkretnie odmiana ?nie mowie o szalwi ani nie o naparstnicach boskie polaczenia ❤
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies