Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 18:25, 17 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Roocika napisał(a)


Super to wygląda Takie skrzynie coraz bardziej mi się podobają, znaczy widok po "urlopie"?


dokładnie tak, a za chwilę znowu wyjeżdżam - więc muszę przed weekendem ogarnąć już to "towarzystwo"
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 18:27, 17 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Roocika napisał(a)


tez lubię przywrotniki, u mnie urosły mutanty, mają prawie 90 cm wysokości jak kwitną (a w opisie podają 30-40). Pozdrawiam


przywrotniki od dawna mi się podobały. Nie obraziłabym się, jakby urosły takie duże a jakie mają u Ciebie stanowisko i ziemię? tnie się je przed albo po zimie?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 18:36, 17 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Joluś, nadrobiłam zaległości, tzn. obejrzałam jeszcze raz Już byłam i widziałam nowe nasadzenia i tetrisy, ale nie pisałam.
Posadzilaś już tego wiąza?
Warzywnik śliczny taki sielski Bardzo lubię jaśminowce. Ogniki pięknie kwitną.


Siema Ewcia, sielskie klimaty to nasze ulubione, co nie?
jak trochę podrosną rośliny to obfocę tarasową - zobaczysz co wyszło z naszych planów
wiąza jeszcze nie kupiłam, bo nie miałam czasu. Może doczekam do jesieni, bo teraz się zaczną upały. A poza tym muszę znaleźć nowie miejsce dla tego biednego migdałka.... buziaki!

PS. Ale uwaga - przymierzam się do róży! wieczorkiem zrobię zdjęcie, w którym miejscu miałaby być
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 18:40, 17 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Jola_M napisał(a)


Siema Ewcia, sielskie klimaty to nasze ulubione, co nie?
jak trochę podrosną rośliny to obfocę tarasową - zobaczysz co wyszło z naszych planów
wiąza jeszcze nie kupiłam, bo nie miałam czasu. Może doczekam do jesieni, bo teraz się zaczną upały. A poza tym muszę znaleźć nowie miejsce dla tego biednego migdałka.... buziaki!

PS. Ale uwaga - przymierzam się do róży! wieczorkiem zrobię zdjęcie, w którym miejscu miałaby być


O tak, sieskość to jest to

To ciekawa jestem, jak się będzie prezentować. A jeszcze bardziej mnie ciekawi miejsce na różę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
SylwiaBe 18:46, 17 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Cześć Jolu, witam się pierwszy raz i od razu moją uwagę zwróciły te fajne skrzynie, robiłaś/kupowałaś gotowe?
"Pierdylion siewek werbeny" Uśmiałam się
Pozdrawiam ciepło
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Jola_M 19:03, 17 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
SylwiaBe napisał(a)
Cześć Jolu, witam się pierwszy raz i od razu moją uwagę zwróciły te fajne skrzynie, robiłaś/kupowałaś gotowe?
"Pierdylion siewek werbeny" Uśmiałam się
Pozdrawiam ciepło


Cześć Sylwia, fajnie, że jesteś
skrzynie to są zwykłe nadstawki palet za 25 zł/szt chyba z tego co pamiętam.
Jak robiłam warzywnik opisałam dokładnie na 2 stronie mojego wątku.
Fajny masz tytuł wątku - idę pozwiedzać do Ciebie
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
SylwiaBe 19:06, 17 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Jola_M napisał(a)


Cześć Sylwia, fajnie, że jesteś
skrzynie to są zwykłe nadstawki palet za 25 zł/szt chyba z tego co pamiętam.
Jak robiłam warzywnik opisałam dokładnie na 2 stronie mojego wątku.
Fajny masz tytuł wątku - idę pozwiedzać do Ciebie

Sorki, przeoczyłam, ale już nadrabiam
A u mnie to za bardzo nie ma co oglądać, więc się nie rozpędzaj
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Jola_M 19:52, 17 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)


O tak, sieskość to jest to

To ciekawa jestem, jak się będzie prezentować. A jeszcze bardziej mnie ciekawi miejsce na różę


miejsce Ewa, jak poniżej na załączonym obrazku - ta kratka po lewej stronie na trawniku. Strona południowa - słońce od rana - powiedzmy tak do 18?


na dole wzdłuż obrzeża przy tarasie będą chyba lawendy, bo trawa tam nie chce rosnąć - jeszcze nie zdecydowałam, ale tym sadzonkom za domem nie jest dobrze, bo za mokro i za dużo cienia. Może je przeniosę tu na przód na tą patelnię, chociaż w sezonie jesienno-zimowym ich widok może mnie drażnić
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Roocika 22:10, 17 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Jola_M napisał(a)


przywrotniki od dawna mi się podobały. Nie obraziłabym się, jakby urosły takie duże a jakie mają u Ciebie stanowisko i ziemię? tnie się je przed albo po zimie?

U mnie rosną w glinie, wzbogaconej przy sadzeniu w 2018 r. piaskiem i obornikiem, jeszcze na patelni, wystawa południowa ale w tym roku szczepione drzewko ma dość spora koronę i daje taki zegarowy cień Podlewał AM tylko w roku po posadzeniu
Tnę wiosną ze starych liści (jak jest śnieg zima to wyglądają po zimie okropnie), a potem po kwitnieniu Rosną jak na drożdżach, są wielkości mojego syna 15 miesięcznego
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:11, 17 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Jola_M napisał(a)


miejsce Ewa, jak poniżej na załączonym obrazku - ta kratka po lewej stronie na trawniku. Strona południowa - słońce od rana - powiedzmy tak do 18?


na dole wzdłuż obrzeża przy tarasie będą chyba lawendy, bo trawa tam nie chce rosnąć - jeszcze nie zdecydowałam, ale tym sadzonkom za domem nie jest dobrze, bo za mokro i za dużo cienia. Może je przeniosę tu na przód na tą patelnię, chociaż w sezonie jesienno-zimowym ich widok może mnie drażnić

Świetnie wygląda ta pergola Ekstra
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies