Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród z wilkiem zamkn. 21:29, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
galgAsia napisał(a)
Skarpy nie mam, to nie pomogę w obsadzaniu, oczka też nie mam - to chociaż u Ciebie nacieszę oczy
Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź z kolorem na płot - z dnia na dzień podoba mi się coraz bardziej


Asia cieszę się ,że mogłam pomóc ja ten kolor uwielbiam ,a był ostatnia farbą ,którą brałam pod uwagę wszystko nim teraz ujednolicam
pomalowałam ławeczkę ,śmietnik,paletowisko basenowe ,pomaluje kompostownik i różne duperelki ,które mam
Buziaki

Przedziwny Ogród 21:27, 04 cze 2020


Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 44
Do góry
AgataM napisał(a)


Cała działka ma 32 ary. Może z 8 arów zajmuje część gospodarcza. Pozostała to ogród z budynkami.

Dlatego boisz się brzóz?

Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa











Obawiam się wielkości
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 21:26, 04 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Agania napisał(a)
Drugi mój ulubieniec też historyczny " Jurasic Park" po latach na tym samym miejscu




No proszę, ja bym tych kolorow nie połączyła ale jak natura to zrobi to jest pieknie
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 21:25, 04 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Irysy holenderskie się powysiewały i też dają czadu


znalazł się jeszcze biały bródkowy

i z mokrej strefy
Ogród z wilkiem zamkn. 21:25, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Pięknie.
Zawsze jak widzę ten twój piękny okaz klonu to gapie się dłuższy czas.
Śliczny wielki.
Może mój jak nie zmarznie to kiedyś ? będzie taki ?
Pozdrawiam


Aniu bardzo dziękuję za komplementy
Twój klonik też urośnie -nie obejrzysz się i będzie duży
Buziaki


Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 21:21, 04 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Drugi mój ulubieniec też historyczny " Jurasic Park" po latach na tym samym miejscu



Ogród z wilkiem zamkn. 21:18, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
effka napisał(a)
Magda, no cudne te oczka, ta macierzanka tam bardzo się wpasowała! Może i jak sobie drugie wkopię (mam nowa kastrę 90l) i odgapię od Ciebie to obsadzenie macierzankowe. Ślicznie mi się rozrasta ta darowana Dzięki jeszcze raz!
Na skarpę głosuje za floksami szydlastymi. Nie mam na nie miejsca a zawsze mi się marzyły U Sylwii obłędnie wyglądają!


Ewcia cieszę się ,że Ci się podoba
wkopuj drugie skoro masz kastrę ….ja też zamierzam jeszcze 3 takie bajorka zrobić
przy placyku -tylko na razie muszę zobaczyć ,jak mi się te sprawdzą


floksy wpisane na listę -do tego macierzanka ,kosodrzewina i sesleria jesienna gdzieniegdzie może będzie fajnie
tu mam seslerię -będzie się ,to fajnie łączyć -mam nadzieję

niech ta trawka już zarośnie te placki ta stroma skarpa jest na prawo za klonikiem


rabata przy domku ogrodnika powoli nabiera ciała ,chociaż stipa coś się fochue jeszcze

Buziaki
Ogród z fortepianem 21:18, 04 cze 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Do góry
Dzisiaj w szklarni podczas usuwania wilków i zbędnych liści zauważyłam pierwsze pomidorki. Okazało się, że pominęłam cześć wilków i są tak wielkie ze nie bardzo wiem czy obecnie mogę je usuwać - nauczka na przyszłość.



A na dokładkę ten martagon o którym pisałam, w którym z jednej cebuli wyszły 3 pędy

Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides 21:17, 04 cze 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 9
Do góry
Naszło mnie żeby posadzić u siebie Rozplenice (Hameln) ale sadzonki w pobliskiej szkółce wyglądają mniej-więcej tak (doniczki p11):

Czy nie jest już za późno na wsadzenie tej rośliny? Jeśli nie to ile będzie potrzebowała czasu orientacyjnie żeby ruszyć?
Chodźże na pole, do mojego ogrodu 21:17, 04 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Widziałam Grzesiu, super wypasione i jak ładnie jeszcze kwitną

Moje dzisiejsze zakupy - udało mi się wreszcie znaleźć stacjonarnie hortensję 'Diva Fiore', kupiłam fioletowe i będę testować Dwie sadzonki widać, że starsze, a jedna tegoroczna. Nabyłam jeszcze sadzonki nowego bodziszka do testów - bodziszek himalajski 'Gravetye' - kwiaty większe niż u 'Rozanne', i chyba wcześniej zaczyna kwitnienie.

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 21:16, 04 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
pawel2806 napisał(a)
a ja ponowię pytanie o zwymiarowanie graba pieniek, piętra jak daleko jak wysoko?


Paweł bardzo proszę
Zmierzyłam rzetelnie

Zieleń, drewno i antracyt 21:16, 04 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13526
Do góry
Rozebrałam próbną ścieżkę, wstawiłam drabinę, chwyciłam taker, sznurek i... tadam
W końcu podwiązałam pomidory

Lilak ottawski to był jednak dobry zakup i zapach mi się podoba Zbliżenie na jaśminowca, zaraz będzie biała chmurka, już teraz przydusza zapachem

Ona musi jednak zniknąć z różanki. Ma swój wiejski, kiczowaty urok. Lubię ją, ale nie w tym miejscu.

Lykkefund to czy nie Lykkedund? Chyba jednak tak

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 21:15, 04 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Hahaha
Uwielbiam Was!!!!




Ogród bez reguł 21:12, 04 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Wietlica japońska Ursula's Red Athyrium nipponicum


Mam jeszcze Burgundy Lace, ale nie mogę znaleźć sensownego zdjęcia. No i ostatnie zakupy - paprotnik szczecinkozębny Wollastoni, nerecznica Championa, nerecznica atrata i języcznik zwyczajny - też jeszcze bez zdjęć.

Mam nadzieję, że się do czegoś przydadzą
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 21:11, 04 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
W ogrodzie miło mnie zaskoczyły irysy, które od dawna przestały kwitnąć
poprzesadzałam i coś ruszyło w bródkowych

Mój gwiazdor myślałam, że już przepadł



Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 21:10, 04 cze 2020

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Do góry
MartaP napisał(a)
Witam. Chciałabym zrobić podobną rabaę. Możecie pomóc w identyfikacji roślin między brzozami?


Witam.

Podbijam pytanie.
Widzę tylko że jest stipa,bukszpan,jeżówki. Chyba lawenda.
A co z resztą.
Ogród z wilkiem zamkn. 21:09, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Wyszło świetnie, u mnie na razie kałuża zostaje. Po tak mocnym proteście wnuka nie mogę zlikwidoawć, przecież to wodopój dla jego dinozaurów.
Joanna z naszego forum poleciła mi kwaśny torf do kałuży. Zagłębiłam się w temat i spróbuję może będzie mniej glonów, ale woda zmieni kolor na lekko brązowy.


Dorotka wodopój dla dinozaurów -nie możesz zlikwidować
oprócz torfu ,to jeszcze olchowe szyszki podobno się daje …
ja kupiłam roślinki ,które natleniają i oczyszczają wodę
na razie małe-może się rozrosną zobaczymy
Buziaki

Ogród bez reguł 21:05, 04 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Narecznica samcza Crispa Cristata Dryopteris filix - mas


Paprotnik zbrojny Polystichym munitum


Narecznica mocna Pinderi Dryopteris affinis


Narecznica szerokolistna Dryopteris austriaca
Pachnący różami, malowany bylinami 21:05, 04 cze 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13011
Do góry
Ula, u mnie teraz dopiero się zacznie. Wreszcie zrobiło się ciepło i słonecznie. Będą kwitły irysy, piwonie, róże, szałwie. Już nie mogę się doczekać.

Dorotko, te donice wypróbowałam w tamtym roku. Zawsze można wymienić wodę i je umyć, ale po zimie widzę, że nie ma takiej potrzeby. Rośliny przezimowały, woda nie ma brzydkiego zapachu. Jeżeli chodzi o komary to chyba nie maja szans, bo chętnie na Mazurach mieszkają żaby.











Ogród z wilkiem zamkn. 21:04, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Kasya napisał(a)
Widoczki masz takie ze tylko się delektować
Staranność wykonania podziwiam


Kasiu
dziękuję za miłe komplementy
na fotkach nie widać niedoróbek ,a uwierz koszmarki jeszcze mam
buziaki
tym razem mój warzywnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies