Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 21:17, 04 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Widziałam Grzesiu, super wypasione i jak ładnie jeszcze kwitną

Moje dzisiejsze zakupy - udało mi się wreszcie znaleźć stacjonarnie hortensję 'Diva Fiore', kupiłam fioletowe i będę testować Dwie sadzonki widać, że starsze, a jedna tegoroczna. Nabyłam jeszcze sadzonki nowego bodziszka do testów - bodziszek himalajski 'Gravetye' - kwiaty większe niż u 'Rozanne', i chyba wcześniej zaczyna kwitnienie.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Nowa12 22:00, 04 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Fajne masz szkółki w okolicy, że takie ładne hortensje można kupić. U mnie Diva Fiore nigdzie nie jest do kupienia.
A na Ruby Annabelle poluję od dawna i też bez szans.
Bardzo podoba mi się Twoja półkolista rabata wkonponowana w spadek terenu.
Sami to wymyśliliście? Naprawdę ciekawy pomysł.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Johanka77 22:11, 04 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ooo! Zakupiki były! Super
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
deszczowymaj 22:15, 04 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Mmmmm fajne zakupy
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Agania 22:33, 04 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Basia_KRK napisał(a)

Dzisiaj wykopałam, wyglądał dramatycznie Jeszce gorzej niż na zdjęciach, jakby usechł.. Nie wiem co z nim zrobić, w sensie jaką kwarantannę? W jakich warunkach? Do słońca i lekko podlewać? Na tej rabacie mam jeszcze dwa duże Shirasaweum, póki co one mają się dobrze.

Donica lekka lekko kwaśna ziemia, ciepłe miejsce i półcień, albo postawa na oczach i go obserwuj.
Fajne roślinki dorwałaś napisz na pw gdzie masz tę szkółkę?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgataM 22:35, 04 cze 2020


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Piękny i zadbany ogród, a zarazem tajemniczy...
Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Basia_KRK 10:14, 05 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Nowa12 napisał(a)
Fajne masz szkółki w okolicy, że takie ładne hortensje można kupić. U mnie Diva Fiore nigdzie nie jest do kupienia.
A na Ruby Annabelle poluję od dawna i też bez szans.
Bardzo podoba mi się Twoja półkolista rabata wkonponowana w spadek terenu.
Sami to wymyśliliście? Naprawdę ciekawy pomysł.

Fakt, nie mogę narzekać, chociaż wg mnie trochę mało bylin mają

Półkole wyznaczające rabatę powstało od razu podczas niwelowania terenu. To wszystko przez błędy popełnione przy projekcie ogrodu. Źle wyznaczone poziomy z mapy => na mapie były inne wysokości, a w rzeczywistości zupełnie inne i nie zostały one zweryfikowane. Finalnie, przy wykonywaniu kostki i nawierzchni projektantce rozjechał się cały projekt Jeden błąd, pociągnął falę następnych Ilość ziemi, którą musieliśmy nawieźć, aby z tego jakoś wybrnąć przerosła nasze możliwości... I tym samym, aby już więcej nie nawozić, zastosowaliśmy palisady splitowane, które stworzyły tak jakby murek oporowy i wyznaczyły te różne poziomy na działce. Finalnie nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Stare zdjęcie z prac nad "kółkiem"


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Magda70 10:28, 05 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ma to swój urok....czasami takie pomyłki to tak jak piszesz
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Basia_KRK 10:29, 05 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Johanka77 napisał(a)
Ooo! Zakupiki były! Super


deszczowymaj napisał(a)
Mmmmm fajne zakupy


W oczekiwaniu na przesyłki od Barcikowskich, robię małe zakupy.. Już się pogodziłam, że przyjdzie pewnie pod koniec czerwca i nic nie będzie z tych roślin, które zamówiłam (m.in. irysy, orliki). Chciałam to wszystko dosadzić do tego "kółka" i finalnie zakończyć pracę nad nim. Zastanawiam się, co wysypać między rośliny? Korę czy kamień? Na pozostałych rabatach mam jedno i drugie, więc nie będzie to wprowadzanie nowego "elementu"
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 10:48, 05 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Agania napisał(a)

Donica lekka lekko kwaśna ziemia, ciepłe miejsce i półcień, albo postawa na oczach i go obserwuj.
Fajne roślinki dorwałaś napisz na pw gdzie masz tę szkółkę?


Done! Przyciąć gałązki? Raz jeszcze oglądnęłam tego klona, nie widzę żadnego robactwa.



PS. Info o szkółkach poszło na priv
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies