Próbowałam ukorzeniać sadzonki półzdrewniałe a teraz przeczytałam ze podobno szybko ukorzenienia się sadzonki zielne dwuwęzłowe- spróbuję dla was poukorzeniać - tylko musi przestać kwitnąć bo póki co na każdej końcówce jest kwiatek.
I na dokładkę Clematis - brzydki był w zeszłym roku i posadziłam go za pierisem przy śmietniku ( tak wiem okrutna jestem) i okazało się że to jest najlepsze miejsce na clematisy - ściana grzeje i trzyma wodę, pieris osłania i chroni i efekt w tym roku boski, szkoda tylko, że kwiaty z czasem bledną