Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Dom w Mirabelkach - ogród małymi kroczkami... 22:38, 28 maj 2020


Dołączył: 28 maj 2020
Posty: 10
Do góry
Na działce sporo mamy starodrzewia - to akurat zasługa mojego teścia, który posadził je ok 30 lat temu. Mamy same iglaki, więc miejscami walczymy z trawą, a raczej chęcią jej posiadania. Miejscami jednak musimy odpuścić...
Ogród z plażą 22:37, 28 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
U nas cały czas zimno i siąpi. Beznadzieja.

Moje rododendrony w tym roku. Biały przekwitł, teraz dają czadu dwa pozostałe. Niestety tylko jedna azalia ładnie kwitnie. Na wiosnę dwie pozostałe przytnę do ziemi by się zagęściły.





Posadziłam tu tawułkę, bo w zeszłym roku hosty były marne i chorowały, a w tym roku szaleństwo nastąpiło i tawułki zaraz widać nie będzie

Nowocześnie, ale trochę romantycznie...chciałabym 22:34, 28 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
basik napisał(a)
Napiszę, że mam ogromny problem z decyzjami takimi wydawać by się mogło prostymi, a jednak...
Przód domu...bedzie tu rabata z lawendą, sesleria skalną i jesienną, ścieżka z płyt, trawnik i rabata rożano- jeżówkowo- trawiasta. Początkowo ścieżka z płyt miała być w trawniku. Jednak bardziej i praktycznie i potem mniej pracochlonnie (przycinanie trawy przy płytach) jest zrobienie ścieżki w Żwirki. Tylko czy to nie będzie za bardzo poprzecinane? Na zdjęciach próbuje to jakoś zilustrować. Może znajdzie się dobra osobka i coś podpowie?


Na płyty nie patrzcie, leżą tylko do przymiarki, nie takie będą.
A może w ogóle zrezygnować z trawy i zrobić tylko zwirowisko?


Popieram Magdę i ścieżkę w żwirku. Też testowałam obie.

Ale nie rozumiem, dlaczego pod płotem nie planujesz rabaty? Trawnik pod sam płot?

No i dokąd prowadzi ta ścieżka w żwirku?
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 22:29, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Ogród w Klein Kottorz 22:23, 28 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
daszum napisał(a)








Danko, co to jest na 5 i 6 zdjęciu [powyżej], podoba mi się, jest równie piękny jak Horstmann


Działka prawie w Borach Tucholskich 22:22, 28 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
paseczki
miskant Cabaret


liliowiec Golden Zebra






Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 22:21, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Mój ulubiony - Leonid Leonov

Buk pospolity - Fagus sylvatica 22:16, 28 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Ania nie zapomnij o sekatorze


Anna
brązowa strzałka - patyk
zielone - mocowanie
czerwona strzałka - delikatnie i stopniowo prostować zdrewniały pęd



można jednocześnie prostować dwie a nawet trzy gałązki i następnej wiosny wybrać tę która jest najmocniejsza
po ruszeniu wegetacji wyciąć dwie pozostałe((tak!)na gładko bez sęczków

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 22:15, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 22:05, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Wizytówka - Ranczo Szmaragdowa Dolina 22:01, 28 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 21:56, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Przerwa na kawę... 21:56, 28 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Dziś skuszona zdjęciami Gałgasi i widząc zwiększone zapotrzebowanie na hostę Devon Green pojechałam takowe zakupić bo telefonicznie ustaliłam, że są lokalnie dostępne. No lokalnie jak lokalnie, 30 km ode mnie ale co tam. Oczywiście wpadłam na ostatnią chwilę do ZP. I oczywiście jak to nie wyszłam tylko z tym co miałam ale z kilkunastoma doniczkami. Między innymi udało mi się zakupić takie cudo - kuklik Bohema Pink. Powiem tak - jest absolutnie piękny!!! Duże kwiaty, falowane, wielowarstwowe. Patrzą w górę i podobno długo kwitną. No cudo.
Tu skitrane w samochodzie


A tu na rabacie pokazowej. Posadzę je tak, abym widziała je z tarasu. Żałuję, że więcej nie było ale i tak się cieszę, że udało mi się je zakupić. Sadzonka spora, taka napakowana.


Z kuklikami przywędrowały hosty Dewon Green. Piękne są. Ten kolor jest niespotykany, głęboki i błyszczący, jak nawoskowany. I sadzonki bardzo zacne, ostatnie 3 duże donice zabrałam. Ale jeszcze małe były na polu.

Pamiętajcie o ogrodach 21:52, 28 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry






Dębowe zakątki 21:51, 28 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
greg66 napisał(a)
Aniu pięknie

Dziękuję Grzesiu

Karczoch rośnie pięknie


I Fiona figurki naśladuje, czy co ,,, tak z 10 minut sobie tam siedziała i obserwowała wszystko wokół.

Pamiętajcie o ogrodach 21:50, 28 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
https://www.youtube.com/watch?v=sU9fClvdo5s







Wizytówka - Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:46, 28 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
















Dębowe zakątki 21:43, 28 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
BasiaLT napisał(a)
Raj po prostu.

Basiu, dziękuję bardzo.
A mi się u ciebie bardzo podoba.


Ogród bez reguł 21:41, 28 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
inka74 napisał(a)
Chciałabym zwalić na ciebie... )))


Ale ładna!!!
Asia, czemu Ince się psocisz!?
Sezon 2017 u Hanusi 21:36, 28 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Udało się. I z tego się cieszę. Bo przez to siedzenie w domu, to będę wkrótce wśród ludzi zachowywać się jak kury u Karoliny. Pojeść, pospać i na kanapkę.
Miłego wieczoru.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies