Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Paulina22 18:04, 17 maj 2020

Dołączył: 17 maj 2020
Posty: 3
ZbigniewG napisał(a)
Marlena pokombinuj u mnie jest dereń i spółka



Pomóżcie mi, co jest na tej rabacie? Rozpoznaje trzmielinę, kosodrzewinę, derenia, różanecznika. Z przodu to tawuła? A reszta?
SylwiaBe 18:09, 17 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Po prawej od tawuły jakiś świerk karłowy, tylko nie wiem jaki
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
ZbigniewG 18:35, 17 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Prawie tak aczkolwiek poniekąd niezupełnie , o ile pamiętam to nie tawuła a krzewuszka Olympiade i dwa grubosze, z tyłu świerk Nidiformis i dereń, trzmielina i kosodrzewina sie zgadza , zielone to piwonia i sasanka przy samym pniu.
Teraz został tylko dereń, świerczek jest prawie jak koło od tira przesadzony a krzewuszka przemarzła parę lat temu.


Purpurea Pendula oczywiście jest na swoim miejscu i daje ognia
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Anna_Ann 11:59, 24 maj 2020

Dołączył: 25 kwi 2020
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Nie znam odpowiedzi na to pytanie. 1 post, żadnych informacji o warunkach w jakich będzie rósł.
Nie lubi podmokłych gleb, może atakować go zdobniczka bukowa, to najważniejsze problemy. Co mu jesteś w stanie zapewnić, też nie wiadomo. Ja nie umiem powiedzieć czy kupować czy nie.

Miałam takiego buka zwisającego Aurea, padł mi, bo miał obciachane korzenie, mimo to kupowałam. Nie podjął wzrostu. Ale to nie moja wina, a wina szkółkarzy, którzy go wykopali


Dzień dobry,
dziękuję za odpowiedź, faktycznie pierwszy post ponieważ dopiero zaczynam przygodę ogrodową . Tak jak napisałam - strona północno-wschodnia, znacznie zacieniona. Warunki gruntowe trudno mi ocenić, nie jest to mokry dół, "zwykły" płaski teren w sąsiedztwie ściany frontowej domu . Postaram się zapewnić mu wszystko co mi zasugerujecie...

W zeszłym tygodniu kupiłam małego chudzielca i będę wdzięczna za wszelkie sugestie w kwestii posadzenia i prowadzenia. Jest dość nisko szczepiony, a w Waszych postach znalazłam informację, że można wyprowadzić przewodnik, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zrobić to poprawnie?

Dziękuję za pomoc
ZbigniewG 15:47, 26 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Bez zdjęcia najlepiej kilka ujęć trudno coś podpowiadać
(lub opis )
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 10:21, 28 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898


Purpurea Pendula praktycznie stale przy paliku(od 2 sezonów na luzie)....Purple Fountain pierwsze 3 lata przy paliku
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
anbu 11:39, 28 maj 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Buki mas super Zbyszku Ja swoje dwie Purpurea Pendula podnosiłam Twoja metodą Udało się i dużo lepiej się prezentują
____________________
Ania Ogród Ani :)
Anna_Ann 19:24, 28 maj 2020

Dołączył: 25 kwi 2020
Posty: 5
Piękne marzy mi się właśnie taki strzelisty płaczący pokrój...

Narazie moja aurea wygląda tak, a nie chciałabym popełnić jakiegoś błędu jeśli mogę skorzystać z Waszej pomocy będę zobowiązana.

Widzę, że wypuszcza małe listki i nie wiem czy mogę delikatnie przywiązać gałązkę do patyczka? Jedną? i Czy resztę zostawić?




ZbigniewG 22:16, 28 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Ania nie zapomnij o sekatorze


Anna
brązowa strzałka - patyk
zielone - mocowanie
czerwona strzałka - delikatnie i stopniowo prostować zdrewniały pęd



można jednocześnie prostować dwie a nawet trzy gałązki i następnej wiosny wybrać tę która jest najmocniejsza
po ruszeniu wegetacji wyciąć dwie pozostałe((tak!)na gładko bez sęczków

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Anna_Ann 23:03, 28 maj 2020

Dołączył: 25 kwi 2020
Posty: 5
ZbigniewG napisał(a)
Ania nie zapomnij o sekatorze


Anna
brązowa strzałka - patyk
zielone - mocowanie
czerwona strzałka - delikatnie i stopniowo prostować zdrewniały pęd



można jednocześnie prostować dwie a nawet trzy gałązki i następnej wiosny wybrać tę która jest najmocniejsza
po ruszeniu wegetacji wyciąć dwie pozostałe((tak!)na gładko bez sęczków



Dziękuję
Czyli w tym roku próbuję prostować i ściskam kciuki żeby dał radę przy początkującym ogrodniku
Mam jeszcze pytanie o preferencje w kwestii posadzenia - wiem, że nie lubi podmokłych miejsc i wiem, że muszę uważać podczas sadzenia aby nie posadzić za głęboko.... a jeśli chodzi o ziemię i ewentualny nawóz? Czy obornik granulowany będzie ok podczas sadzenia, ewentualnie naturalny .....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies