Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród prawie wymarzony … 19:25, 11 maj 2025


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)



Też jestem zachwycona czarnuchami. Drugi rok i bez zarzutu. Muszę posadzić ich więcej.
Czytałam, że masz ok 70 hortek to ty masz duży ten ogród.
U mnie ok 40 i to jest dużo. Najgorsze to przycinanie wiosna.
Zimno i sucho u nas byle jak wszystko rośnie.
U ciebie to wszystko doprowadzone do ładu. U mnie bałagan nie mogę się wyrobić.
Pozdrawiam Justyna


Te tulipany to mistrzostwo. Corocznie kwitną corocznie mają piękny duży kwiat chce ich więcej - wczoraj wykopałam trzy kosze białych które od dwóch sezonów nie kwitły - na jesieni posadzę Paule Scherery - one są niezawodne .

Odnośnie hort - zamówiłam jeszcze trzy Magical Sweet Summer- będą 73
Popieliłam bo pojawił się skrzyp i zbieram się aby tego cholernego szczawika potraktować chemią

Pozdrawiam Elu

Tu Queen of Night i Scherery







Ogród prawie wymarzony … 19:14, 11 maj 2025


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
olciamanolcia napisał(a)
Moje czaruchy- lowjam je ❤️








Też jestem zachwycona czarnuchami. Drugi rok i bez zarzutu. Muszę posadzić ich więcej.
Czytałam, że masz ok 70 hortek to ty masz duży ten ogród.
U mnie ok 40 i to jest dużo. Najgorsze to przycinanie wiosna.
Zimno i sucho u nas byle jak wszystko rośnie.
U ciebie to wszystko doprowadzone do ładu. U mnie bałagan nie mogę się wyrobić.
Pozdrawiam Justyna
Przy ścieżce 19:09, 11 maj 2025


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
vita napisał(a)




Mamy takie same doświadczenia co do plewienia na glinie. W sezonie bardzo bolą mnie nadgarstki. Problem z łokciami i barkami, widać jeszcze przede mną

Chciałabym aby wszystkie moje piwonie wyglądały tak jak 'Lemon Chiffon' metr wysokości, obsypana pąkami, zdrowe, błyszczące liście, idealna piwonia Jeszcze




Rzeczywiście pięknie się prezentuje ta piwonia.
W tym roku piwonie jakieś słabsze i mniejsze się wydają. Może taki rok?

Ja też mam ostatnio problem z nadgarstkiem
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 19:03, 11 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Cale pole truskawek


Kontonaogrod napisał(a)
Truskawki nie pomarzły no ale u nas nie było minusów ostatnio wcale







Przykryłam tylko ogórki jakaś stara włókniną. Truskawki powinny być przykryte od marca

Podwórkowa rehabilitacja 19:01, 11 maj 2025


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Jest w tym gąszczu ukryte oczko a w nim tulejnik wypuścił drugiego kwiatka.
Podwórkowa rehabilitacja 18:59, 11 maj 2025


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
W pełnym rozkwicie moje palibiny na nóżkach. Takie kadrowanie na pierwszej fotce, że zakryły busa i garbusa zwanego truskawką

Lekko z tym kadrowaniem nie mam
Pokażę nasz ogród 18:51, 11 maj 2025


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4219
Do góry
Wszystkiego po trochu 18:50, 11 maj 2025


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
mirkaka napisał(a)
Wczoraj zaczęłam rozwozić własny kompost , Magara, strasznie ciężka robota, teraz wiem jak się umordowałaś przy swoim, ja na razie rozwiozłam tylko część

i całość po strzyżeniu i kancikowaniu







Mirka pieknie porzadeczek. U mnie bałagan. Dużo rabat czeka na porządek. Chwasty rosną.
Piszesz, że rozwozisz kompost ja rozwiodłam jesienia. Zastanawiam się, cze jesienny jak leci nie rozwieśc.
Ładne duże azalie masz.
Pokażę nasz ogród 18:47, 11 maj 2025


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4219
Do góry
Zachodzące słońce
Znowu na wsi 18:39, 11 maj 2025


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14163
Do góry
vita napisał(a)


Smakowita sałatka cienista A co to za żurawki, takie krwistoczerwone na pierwszej fotce?
Chyba większość z nas jest zmęczona przymrozkami, ja część rozsad mam na werandzie, część w szklarni. Kiepsko rosną. Co zrobisz z truskawkami, teraz? Zajrzysz im w korzenie? Chyba trzeba poczekać do sierpnia Pokaż hortensję


Nazw żurawek nie pamiętam, mam je od dawna. Kolor w rzeczywistości bardziej stonowany, akurat w taki sposób oświetlało je słońce. Bardzo lubię ten moment .
Truskawkom już chciałam zajrzeć w korzenie ale ostatecznie postanowiłam poczekać i poobserwować.
Hortensja wygląda tak



Ogród prawie wymarzony … 18:35, 11 maj 2025


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Paczta jak obciachałam kosodrzewiny na froncie
Obciachałam bo były wielkie i szkaradne - teraz też strasza ale mają pełno malutkich pędów na tych dolnych partiach



Znowu na wsi 18:26, 11 maj 2025


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Joku napisał(a)


Łał, co zrobiłaś bratkom, że się tak artystycznie wypiętrzyły? Proporcje między donicą a zielonym modelowe
Znowu na wsi 18:24, 11 maj 2025


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14163
Do góry




Na koniec część mojego zbioru doniczek, część niedługo znajdzie miejsce docelowe, część jako rezerwa.



Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 18:20, 11 maj 2025


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Rojodziejowa napisał(a)

.jpeg



O moja Modelka❤️❤️❤️

Proszę wymiziać❤️
Znowu na wsi 18:20, 11 maj 2025


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14163
Do góry






Znowu na wsi 18:18, 11 maj 2025


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Joku napisał(a)




Smakowita sałatka cienista A co to za żurawki, takie krwistoczerwone na pierwszej fotce?
Chyba większość z nas jest zmęczona przymrozkami, ja część rozsad mam na werandzie, część w szklarni. Kiepsko rosną. Co zrobisz z truskawkami, teraz? Zajrzysz im w korzenie? Chyba trzeba poczekać do sierpnia Pokaż hortensję
Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 18:16, 11 maj 2025


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Rojodziejowa napisał(a)
Prawdopodobnie doczekam się kwiatów ITOHów.
Powinny ukazać się: Cora Louise, Hillary, Magical Mystery Tour i Scrumdidleuptious.



Aż sprawdziłam co to te iitohy bo byłam pewna że piwonie widzę
U mnie moje piwoniki w wielgachnych pąkach
Czekam na Twoje cuda
Znowu na wsi 18:15, 11 maj 2025


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14163
Do góry






Podwórkowa rehabilitacja 18:12, 11 maj 2025


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Pojechałam na rynek po bukiet konwalii i coś do doniczek trzech na balkon coś sucholubnego a wróciłam z 2 jarzmiankami, bukietem konwalii i werbeną doniczkową.
Jarzmianka bez oznaczenia odmiany ale piękna. Macie jakieś pomysły jaka to?

Przed jarzmianką sesleria jesienna, za dwie róże Chandos Beauty.
Znowu na wsi 18:07, 11 maj 2025


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14163
Do góry
Elisko byłam, widziałam

Vita, hortensja póki co ma się dobrze. Nawet ma już pączki. Nadal targam ją w te i we w te bo nocami ciągle przymrozki. Obym nie zapomniała któregoś zimnego wieczora zaciągnąć ją do garażu. U ciebie opatulanie hortensji też dobrze robi jak widać. Pozostałe wyprodukowane dobro jakoś ciągnie, cynie i lewkonie słabo rosną. Za ciasno im w małych doniczkach. Jak skończą się przymrozki posadzę je do docelowych donic. Kilka truskawek w doniczkach wygląda mi podejrzanie, obawiam się że podgryzają je opuchlaki.
Męczą mnie ciągłe nocne przymrozki, nie wiem kiedy to się skończy.
Wczoraj zabrałam aparat do ogrodu bo dawno pisma obrazkowego nie było







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies