Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 12:49, 27 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
antracyt napisał(a)

Nie mam ozdobnych szałwi w ogrodzie (powoli się na nie szykuję), ale od kilku lat takie zwykłe, ziołowe mam na rabatach. Bardzo lubię ich kwiaty i owady również
Długa prosta niezależnie od nasłonecznienia prezentuje się bardzo przyjemnie.


Rzeczywiście ta szałwia jest bardzo mioddodajna. Ma ładne kutnerowate liście. Spokojnie można ja wplatać jako element rabat ozdobnych.
Długa prosta dziękuje.(w drugą stronę)



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:46, 27 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89772
Do góry
Skoro jesteśmy przy temacie orlików to troszkę moich w wersji lepszej i gorszej bo światło było różne i pogoda również




To tu- to tam- łopatkę mam ! 12:46, 27 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Kawa napisał(a)
ślicznie

serduszkę wsadziłam w półcieniu a że myślałam ze nie przeżyje zdecydowanie ma mało miejsca
poczekam jak przekwitnie i przesadzę - myślisz że jej zaszkodzę?


Nie mam pojęcia jak zareaguje. Trzeba eksperymentować. Ewentualna porażka to nic złego. Wszyscy uczymy się na błędach.
Studzienną modernizowałam kilka razy. Teraz już mi pasuje.





Podwórkowa rehabilitacja 12:43, 27 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
ryska napisał(a)
Zamiast białych łubinów, które górowały w ubiegłym roku na różance posadziłam białe maki. Nie wiem, czy to dobry ruch ale z wszędobylskimi niezapominajkami tworzą fajny duet
Łubiny niestety wypadły, chyba są krótkobylinowe


Fantastyczna zamiana maki uwielbiam śliczne
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 12:43, 27 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
inka74 napisał(a)
przy okazji bo już dawno miałam się zapytać - co to za carex? - mam podobny z szerokim liściem od Aprilka ale mój zanika na zimę a twój widzę po cięciu, że nie...


Inka to mój Carex ID na carexowisku



Ale widzę, że Madzia już pomogła
To tu- to tam- łopatkę mam ! 12:42, 27 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Co za biały bodziszek?


Gosiu, jak to u mnie bywa, to najzwyklejszy bodziszek korzeniasty.





Świetnie się sprawdza na brzegu rabat. Po kwitnieniu go przycinam. Powtarza kwitnienie, ale już skromniej.









Świerk 12:19, 27 maj 2020

Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 1
Do góry
Witam, co to mogą być ze robaczki na iglaku, jak się tego pozbyć? Czy muszę ściąć całe drzewko?
Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 12:04, 27 maj 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
I na koniec warzywnik w drugim ogrodzie.






Koniec
W piątek jak dokończę to pokaze kolejna nowa rabate
A teraz uciekam do cięcia cisów. Buziaki


Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 11:53, 27 maj 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Rozpoczęłam trochę zmian...
W tamtym roku posadzilam graba pospolitego, którego będę próbować prowadzić na węższe drzewo. W tym roku dostał w nogi seslerie i szalwie. Seslerie za późno i za mocno podzielilam i się biedna zebrać nie moze...



Rabata przy ławce została poszerzona i też dostała seslerie i szlwie


Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 11:45, 27 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89772
Do góry
Front wygląda jakby już miął ze dwa sezony za sobą, z cebuli się nie śmiej bo jak byś zostawiła na zimę to w przyszłym roku cudne kule zakwitną
Zobacz moja zapomniana z warzywnika ogromne kwiaty ma jak czosnki te wielkie
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 11:45, 27 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Johanka77 napisał(a)
przy okazji bo już dawno miałam się zapytać - co to za carex? - mam podobny z szerokim liściem od Aprilka ale mój zanika na zimę a twój widzę po cięciu, że nie...
Carpinus - graby i trawy nad jeziorem 11:42, 27 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13529
Do góry
Magda70 napisał(a)
I ostatnie tchnienie szafirków



Klon i bergenia



Jabłonka


Jakoś przegapiłam tą serię zdjęć u Ciebie.
Zostawiasz szafirki w takim stanie? Ja mam tylko mini kępkę, ale bardzo mi się ich nasienniki podobają i odwracają uwagę od oklapłych liści.
Jabłonka pierwsza klasa Kiedy zaczęłaś ją kształtować?
Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 11:42, 27 maj 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Potffor rozplenicowy czyli LadyU

Malutki pod lasem 11:41, 27 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
Oczywiście, że może być cały czarny. Zobacz co zrobiła Ola Leon:

Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 11:37, 27 maj 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
W drugim ogrodzie
Hakonechloa.



ML.

Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 11:29, 27 maj 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
I kilka widoczkow




Ja i mój ogródek, a może ogród 11:21, 27 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
takie coś ???
kulki to buksy/cisy, tawułki i szałwia ???

Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 11:20, 27 maj 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Na skarpie busz...W następnym sezonie, co druga sesleria będzie wymarzona bo takie zagęszczenie średnio mi się podoba...

Graby, oczywiście też czekają w kolejce do cięcia.



Ogródkowe perypetie:) 11:18, 27 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
Przyjechały moje nowe róże. Tylko 3, jedną muszę na razie odpuścić.


Jacques Cartier
MAry Ann
Rose de Rescht

Ogród Basi 11:15, 27 maj 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10941
Do góry








Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies