Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Kasya 22:38, 26 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41927
No to teraz na dwa ogrody to ja juz nie nadążam !
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
AnnaCh 23:36, 26 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ufff... Skończyłam robotę z papierami i odpiszę

Aniu, ale one strasznie małe sadzonki są, rośnie wolno, będę czekała sto lat

Asia - Makadamia, będzie tam miał mnóstwo słońca, patrząc z domu, patrzymy z zachodu na wschód, południe po prawej.
Ta kruszyna też fajna, ale też chyba wolno rośnie

Asiu,
witam u siebie

Iza, właśnie, to jest jakaś myśl, jutro może zrobię rundkę po czterech szkółkach, które tu mam u siebie i napiszę

Iwona, słońca tam będzie miał bardzo dużo
Pytałam już o jego rośnięcie u Ewy-Andy. U niej szału nie ma, ale tragedii też nie, za to Karolinie w dwa lata urósł na 2 metry
Plan był taki, że kolor drewutni nawiązuje do tego co przy domu, czyli okna, drzwi, podbitka w złotym dębie, dodatkowo z przodu jest wiata na samochody i tez jest malowana takim dębem. Listewki jakieś kiedyś będą, bo teraz te pozostałości po Jaśka łóżeczku straszą.
Co do koloru garażu, to może nie widać, ale ja go przed postawieniem drewutni, po tamtej jednej stronie pomalowałam już Jest szary mat, ten szary jest prawie taki sam jak na domu. Szczerze to myślałam, żeby te drzwi też zrobić w tym szarym macie i tylko dach dać dachowy, czyli u mnie to czarny No i tu zonk, nie zrobię przecież tego garażu na czarno, nie? A na domu i wiacie też mam czarny dach i dlatego taki jest na drewutni.

Kasiu
, chyba wolę liściaste
A co do koloru garażu, to patrz wyżej
A jeszcze przecież kiedyś ma go trochę przykryć żywopłot cisowy, nawet może trochę więcej niż trochę, bo z 1,5 metra planuję, żeby miał Brzozy są gęsto, więc zza nich i tak ten kolor nie będzie widoczny.

Haniu - Gruszko, ja to bym chciała żeby coś zrobić już z tym garażem, ale nie umiem sama, mogę go jedynie pomalować, co już przed postawieniem drewutni zaczęłam czynić
Jak odkryłam ten dziadkowy kompost, to aż zapiszczałam z zachwytu i do M podniecona mówię - leć po wiadro, bierzemy do domu Patrzył na mnie dziwnie, ale poszedł, zapakował i przywiózł
Chciałabym zrezygnować z tych drewnianych skrzyń i zrobić z cegły, ale to pieśń przyszłości, widzisz, nawet nie ma się kto garażem zająć

Łucja, muszę się przyjrzeć temu Obeliskowi w takim razie też

Katka, powiem tak, szukałam tych bzów, kto je ma i trafiłam oczywiście tez do Ciebie i widziałam Jakoś mnie nie zniechęciło
Eva piękny, ale szeroki krzaczor

Haniu z okienka
, problem w tym, że dach jest czarny

Kasya, na razie ciągle w jednym, spokojnie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 00:22, 27 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Znalazłam zdjęcie, gdzie widać moją pomalowaną ścianę na blaszaku
TUTAJ
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Katkak 04:48, 27 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Evę można ciąć.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
inka74 07:52, 27 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Aż z tego wszystkiego zaczęłam szukać u innych tego bzu nie wiem czemu on u mnie taki marny jest. Może gliny nie lubi i trzeba by było bardziej przepuszczalne podłoże mu dać. Jak ktoś ma jakiś przemyślenia to ja poproszę.

Z tymi kolorami ja na razie u siebie też kombinuję. Bo jak zostawię na ścieżce na brzegu inny kolor, jasny to podkreślę ścieżkę jeszcze bardziej, tak jak w tej chwili to wygląda. Jak dam do końca szary - całość stopi się z rabatą, zleje i wtedy rośliny lepiej będzie widać. Pytanie o jaki efekt chodzi. Wtopienia w tło czy właśnie podkreślenia. Zobacz na szybko różnicę. Sorry bo na telefonie mazane. Jasny garaż skupia na sobie wzrok, dominuje. Ciemny znika bo tło dalej też jest ciemniejsze, drzewa o ciemnej zieleni. Hmmm... Wbrew pozorom może ten ciemny bez przy ciemnym garażu byłby ciekawym elementem faktury. Zasłoniłby kąt a jednocześnie nie dominował.


Eve bardzo mi się podoba z tymi pierzastymi listkami
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 10:38, 27 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Na zachętę



____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
HannaR 11:41, 27 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Oczywiście, że może być cały czarny. Zobacz co zrobiła Ola Leon:

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
AnnaCh 12:26, 27 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No więc tak Bardzo Wam dziękuję i do konkretów.
Mi się ciemny podoba i myślałam tylko, że z M będzie problem, pokazałam mu te Wasze wizualizacje i zdjęcie podrzucone przez Hanię od Oli, a ten na to: fajnie, ładnie, maluj na czarno
No szok normalnie Idąc za ciosem, dzisiaj po pracy pojadę do miasta, pochodzę po szkółkach, zobaczę co mają i kupię też czarną farbę
Czarny będzie, nie żaden antracyt, bo dach jest czarny i u mnie wszystkie elementy blaszane, stalowe (dach, parapety, fragmenty balustrad, rynny - choć te plastikowe) są czarne. Nie chciałabym wprowadzać kolejnego koloru
Ale się cieszę, może trochę mi ten garaż zginie już teraz, zanim żywopłot urośnie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
mrokasia 12:39, 27 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Brawo!!! Świetnie, będzie bardzo ładnie, wcale nie będzie widać, że to blaszak jest .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 13:19, 27 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Przyszłam popatrzeć, czy ONE przyszły Ci doradzić
Ja Ci nie doradzę, bo ja to bym graba posadziła… albo brzozę
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies