Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Roocika 10:35, 27 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Johanka77 napisał(a)


No to jest wizualnie strzał w dziesiątkę, tylko za wielka rośnie...


Asiu, podają 5-10 m dla tej brzozy, bo wg opisów rośnie wolniej niż gatunek , ambrowiec rośnie do nawet 20 m. Cmok
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Zana 10:48, 27 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja tam się nie znam, ale żeby było Ci jeszcze łatwiej: grusz ozdobna Chanticleer szczepiona, nieduża, cudnie się jesienią przebarwia, forma zwarta nie rozcapirzona (pasowałaby formą chyba do grabów).
Nie pamiętam jaki masz stosunek do koloru bordo, ale może Nigra lub Pissardi.
Klon palmowy jakoś mi nie pasuje pokrojowo przy brzozach.
Dąb kolumnowy lub coś innego kolumnowego? Albo dwa po obu stronach.
Amanogawa?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
inka74 11:42, 27 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ja to bym pojechała do okolicznych szkółek i zobaczyła co fizycznie mają, może ci serce zabije na widok któregoś z drzew. Wtedy czytasz o warunkach i parametrach i wiesz czy się nada czy nie. Bo zamawianie drzewa przez net to średni pomysł.

Ty masz bardzo jednorodny ogród i nawet jedna brzoza Aurea będzie wyglądała jak odludek jak nie dasz jeszcze gdzieś akcentu w tym kolorze.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:45, 27 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Johanka77 napisał(a)
przy okazji bo już dawno miałam się zapytać - co to za carex? - mam podobny z szerokim liściem od Aprilka ale mój zanika na zimę a twój widzę po cięciu, że nie...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magda70 12:08, 27 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Carex Ice dance
on się rozłogowo rozłazi po rabacie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
polinka 12:39, 27 maj 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Asia, zastanów się poważnie czy na pewno chcesz kolejny gatunek drzewa do ogrodu...

Wiem, że pewnie masz ochotę na jakąs nowość ale obyś kiedyś nie biegała z tym nowym drzewem po ogrodzie i na siłę gdzieś go upychała
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Johanka77 12:43, 27 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
przy okazji bo już dawno miałam się zapytać - co to za carex? - mam podobny z szerokim liściem od Aprilka ale mój zanika na zimę a twój widzę po cięciu, że nie...


Inka to mój Carex ID na carexowisku



Ale widzę, że Madzia już pomogła
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 12:45, 27 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
polinka napisał(a)
Asia, zastanów się poważnie czy na pewno chcesz kolejny gatunek drzewa do ogrodu...

Wiem, że pewnie masz ochotę na jakąs nowość ale obyś kiedyś nie biegała z tym nowym drzewem po ogrodzie i na siłę gdzieś go upychała


Poli ja KCEM tam jakiś mocny akcent i otulenie.
Albo będzie doorenboos albo coś zupełnie innego.

Nic kolumnowego na pewno, bo to ma tam wypełnić w szerz, jak na moim rysunku.

Szkoda ze nie istnieją graby klonoształtne
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia73 12:52, 27 maj 2020


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Asia to kup buka one są bardzo z liści podobne
zresztą ten z nad jeziora żyje? To masz jak znalazł
Johanka77 12:53, 27 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zana napisał(a)
Ja tam się nie znam, ale żeby było Ci jeszcze łatwiej: grusz ozdobna Chanticleer szczepiona, nieduża, cudnie się jesienią przebarwia, forma zwarta nie rozcapirzona (pasowałaby formą chyba do grabów).
Nie pamiętam jaki masz stosunek do koloru bordo, ale może Nigra lub Pissardi.
Klon palmowy jakoś mi nie pasuje pokrojowo przy brzozach.
Dąb kolumnowy lub coś innego kolumnowego? Albo dwa po obu stronach.
Amanogawa?


Tak, tak, nie ułatwiasz

Buziak!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies