Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże okrywowe - zimowanie i uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże okrywowe - zimowanie i uprawa

nala_1 13:27, 16 wrz 2011

Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 12
Witam serdecznie.
Kupialm kilkanaście krzaczków róży okrywowej "Alba Meidiland". Potrzebuję porady, jak ja zabezpieczyć przed zimą? .Wszedzie napotykam informacje, że ogolnie roze nalezy zakopczykowac. Ale te okrywowe niekoniecznie , chociaz w zasadzie i je nalezaloby. No,,ale moje sadzonki sa male ( 2-letnie) , nie szczepione i po posadzeniu ich wypuscily mnostwo mlodych pedow,,ktore praktycznie wychodza z ziemi. No wiec , czy mam zasypac kopczykiem roslinke wraz z lisćmi na wys. ok 20 cm.????? Moze ktoś wie,jak postepowac w takim wypadku???
____________________
Gardenarium 14:28, 16 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogólny artykuł o uprawie róż mamy na Ogrodowisku

Uprawa róż

Ponieważ Twoje róże są małe, a więc delikatne, należy je okrywać na zimę, ale trzeba z tym poczekać do listopada. Najlepszym materiałem będzie ziemia - kopczyki z ziemi, ale aż różom mróz zmrozi listki.

Obsypiesz każdy krzaczek i wszystko powinno być dobrze. Starsze róże okrywowe będą ukorzeniać się pędami do ziemi i ich okrywanie potem już będzie niewykonalne, ale póki co - okryj na tą zimę.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nala_1 14:43, 16 wrz 2011

Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 12
Dziekuję serdecznie. W koncu mam "swiatelko w tunelu" . I to zdjecie jest baardzo pomocne!!!! Jestem poczatkujacym ogrodnikiem,,,,W zasazie te roze to moje pierwsze roslinki. Niby ciagle czytam,,,,a jednak ciagle mam mnostwo pytan i niepewnosci. Dlatego raz jeszcze dziekuje za tę cenna informacje A forum przegladam.Tylko ,ze im wiecej sie dowiaduje tym bardziej widze , jak malo wiem jeszcze
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Gardenarium 08:09, 27 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Stare róże okrywowe poukorzeniane dobrze pędami nie potrzebują potem okrywania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nala_1 08:38, 27 wrz 2011

Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 12
Dziekuje serdecznie )
____________________
abiko 12:16, 06 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Mam pytanie o różyczki..Danusiu moje pnące róże, wypuściły po dwa długie badyle, nie kwitły ok, chyba wiem dlaczego. Co jednak z nimi dalej zrobić, tzn. na wiosnę?? Ściąć te badyle? Podwiązać pochyło do kratek i czekać aż zakwitną?? Nie wiem jak sprawić aby zakwitły tak pięknie jak u innych. Pędy mają po 3 m długości z samymi liśćmi
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
monteverde 00:28, 07 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/47-uprawa-roz-czyli-jak-zapewnic-obfite-kwitnienie wejdź Abiko tutaj
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 00:33, 07 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Abiko, przygnij te pędy poziomo i przywiąż. Tutaj na końcu jest o przyginaniu pędów.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/177-roze-pnace-najwieksza-ozdoba-ogrodow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 09:46, 07 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
monteverde napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/47-uprawa-roz-czyli-jak-zapewnic-obfite-kwitnienie wejdź Abiko tutaj
Monteverde dziękuję, byłam, zrobię tak jak napisała Danusia I mam nadzieję, że zakwitną na wiosnę
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 09:47, 07 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
gardenarium napisał(a)
Abiko, przygnij te pędy poziomo i przywiąż. Tutaj na końcu jest o przyginaniu pędów.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/177-roze-pnace-najwieksza-ozdoba-ogrodow
Dziękuję Danusiu, muszę się zabrać za tą rabatę z różami, coś zaplanować i jakoś je obsadzić.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies