Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mini ogród Ani D

Pokaż wątki Pokaż posty

Mini ogród Ani D

antracyt 11:40, 01 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11509
aniad napisał(a)


Z tym się niestety muszę zgodzić. Ciekawa sprawa, że światowej sławy projektant, nazwiska nie pomnę teraz, proponuje, poza oczywiście całą masą świetnych rozwiązań, również dziwolągi w ogrodzie. Na przykład w malutkim zakątku, na oko może z 10m2, sadzi w kącie wierzbę płaczącą. Na rysunku jest pokazana taka malusia, a do tego obok sumak octowiec. Ten to akurat duży nie wyrośnie, tylko że ... dużo go wyrośnie Dobrze by było zaznaczyć, z czym się wiąże posadzenie danej rośliny, bo narysować to można wszystko, tylko co z tego?
Także smutne to jest, że nawet czytając książki naprawdę uznanych fachowców trzeba wszystko weryfikować, niczego nie można przyjąć na słowo
Ostatnio szukałam jabłoni samopylnej, dzwoniłam do 3 szkółek, otrzymałam sprzeczne informacje. I bądź tu mądry!

Chodziło mi raczej o to, że może po prosty miałaś pecha
Tworzenie i późniejsze pielęgnowanie ogrodu to ciągły proces. Chyba nie da się zaprojektować go tak raz na zawsze, bo zmieniają się nasze potrzeby i upodobania. Powodzenia życzę w dalszym tworzeniu/naprawianiu ogrodu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
aniad 13:43, 01 lut 2020

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
Ja nie brałam projektanta, nie było na to miejsca w budżecie pobudowlanym I w sumie dobrze, bo nawet nie podejrzewałam, że tak mnie ten temat wciągnie, że kiedykolwiek będę znała jakąkolwiek nazwę rośliny po łacinie. Nawet się w miarę pozbyłam wstrętu do robactwa, bo jak siedzę w rabacie to ciągle kogoś spotykam, ale pęd do sadzenia, cięcia itp. jest silniejszy niż obrzydzenie potworami
____________________
mini ogród Ani D
aniad 15:22, 16 maj 2020

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
Ania111 napisał(a)
Witaj Aniu .

Twój wątek to ma prawdę przestroga .
Czy jest coś
Z czego jesteś zadowolona?


Teraz już jestem Najbardziej cieszy mnie zakątek z ogniskiem z widokiem na kwitnące pnącza. Tak to teraz wygląda, właśnie wszystko się budzi.

Funkia Hi Ho też

Postanowiłam też w tym roku dodać trochę koloru i stanęło na amarantowym. Wybrałam surfinie i zawciąg nadmorski.


Co nie zmiania faktu, że marzę o większym metrażu i warzywniku z prawdziwego zdarzenia i o własnym stawie z plażą. No i jeszcze kawałek lasu. Takie tam drobiazgi
____________________
mini ogród Ani D
Anda 15:45, 16 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
aniad napisał(a)




... że marzę o większym metrażu i warzywniku z prawdziwego zdarzenia i o własnym stawie z plażą. No i jeszcze kawałek lasu. Takie tam drobiazgi


Ja też

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies