Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Pleśń śniegowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Pleśń śniegowa

Paff 08:09, 26 paź 2019

Dołączył: 26 paź 2019
Posty: 5
Witam,
zauważyłem, że na trawniku w wielu miejscach zaczyna pojawiać się pleśń śniegowa. W jaki sposób ją skutecznie zwalczyć? Pozdrawiam.
pan_natan 12:47, 26 paź 2019

Dołączył: 24 paź 2019
Posty: 44
Dołączam i ja do pytania.
Rownież dziś zauważyłem pleśń na trawniku.
Trawnik zakladany na początku wrzesnia, jest juz po 2 koszeniach, jutro planuje kolejne, choc nie wiem czy plesn nie rozniesie sie po calym trawniku?
Czyms to opryskać? Skosic? Czy zostawic tak na zime?







____________________
Mój mikro Ogródek 50m
Paff 07:33, 02 lis 2019

Dołączył: 26 paź 2019
Posty: 5
Chyba coś poszło nie tak, i nasze zapytania umiejscowiły się na liście postów jako najstarsze, a więc niewidoczne... Dziwne forum.

Edit: O, dopiero teraz temat znalazł się na górze, czyli jako najnowszy...
Gardenarium 08:42, 04 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pleśń nie musi być zaraz śniegowa. Teraz, czyli jesienią to raczej przyczyna jest inna. Przenawożenie, zbyt duża wilgotność (trawa nie obsycha tylko pleśnieje) i inna możliwa przyczyna - za długie źdźbła.

Takie widzę możliwe przyczyny.
Leczenie - skosić niżej, niech obeschnie, obserwować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Paff 10:03, 04 lis 2019

Dołączył: 26 paź 2019
Posty: 5
Dzięki za odpowiedź
Rzeczywiście, długi czas było bardzo wilgotno. Gdy się rozpogodziło i trawa trochę obeschła skosiłem ją krócej i ogniska pleśni zlikwidowałem mechanicznie. Od paru dni nie zauważyłem żadnych złych objawów, pleśń nigdzie się nie odradza.
Gardenarium 18:17, 07 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AniaZ85 napisał(a)
Witam,

Potrzebuję pomocy bo wydaje mi się, że zrobiłam wszystko co możliwe.

2 miesiace temu zalozylismy nowy trawnik. Od mniej wiecej miesiaca walcze z kepkami plesni ktore pojawily sie na nim.
Ta plesn jest bardziej na ziemii niz na trawie.
Usuwalam kilkucentymetrowa warstwe ziemii, usuwalam sama plesn, podlewalam Poluversum, sypalam wapnem (bo ziemia byla kwasna) ale plesn ciagle powraca i pojawia sie w tych samych ale tez nowych miejscach.
Co to moze byc? I jak sie pozbyc tej plesni zeby moc sie cieszyc nowym trawnikiem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AniaZ85 18:17, 07 mar 2021

Dołączył: 04 lip 2020
Posty: 4
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies