Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

ewsyg 13:09, 05 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
abiko napisał(a)
Fajnie, że podpisałaś róże. Masz prawdziwe potwory.. Pilgrim obłędna u Ciebie, musi być cudowny zapach.
Kosaćce śliczne.. tylko trzeba mieć na nie miejsce.


Agnieszko, w większości sadzę róże krzaczaste i pnące. Chcę, żeby były potworami i ukwieciły wyższe piętro ogrodu. W nóżkach jest miejsce na byliny. One też mają dużo kwiecia. Faktycznie Pilgrim to duża i masywna róża. Sam trzyma pion i ma ogrom kwiecia. dodatkowo zdrowy. Mogę z czystym sumieniem go polecić. Ważne jest jaka sadzonkę dostaniemy. Myślę, że od niej dużo zależy. Z miejsce z czasem u każdego coraz gorzej, ale .....ogrodnik to pomysłowy człowiek









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 13:20, 05 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
daszum napisał(a)
Zachwyciły mnie róże. Okazałe, zdrowe, pięknie kwitnące krzewy


Witaj Danusiu . Mnie róże również zachwycają i to bardzo. Dziękuję w imieniu róż







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 14:00, 05 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
ElzbietaFranka napisał(a)
Ewa bardzo dziękuję. Znając nazwy czytam jak się sprawują i od razu porównuje jakie są u ciebie. Jutro usiądę do stacjonarnego i wypisze w notatniku.

Masz również imponujące inne byliny. Kolory irysków oszalamiajace szczególnie ten łososiowy.

Masz też dużo piwonii. No pięknie

Pozdrawiam


Elu, ja bardzo lubię byliny. Najbardziej lubię jak mam coś nowego i to oczekiwanie na pierwszy kwiat ... super uczucie.

Ela, z opisami róż to bywa różnie. Rzeczywistość czasami jest inna. Warto dzielic się spostrzeżeniami. To znacznie ułatwia wybory innym osobom.

To teraz napisze coś o Giardinie

Ale cudna róża, jestem nią oczarowana. Początkowo marudziła, kwiaty miała jakieś zdeformowane, słabo rosła i kwitła. Już byłam na nia zła, ale ja zawsze daję roślinom czas na ukorzenienie się. Ona chyba potrzebowała go troszkę więcej, ale warto było czekać. Marudziła chyba dwa dwa sezony, nie licząc tego, w którym była wsadzona. Teraz wypuściła kilka długich, mięsistych, zdrowych pędów. Na szczęście mam już pomalowane kolejne pergole to wiosną będę miała na czym ją poprowadzić. Kwiaty ma przecudne, duże i długo je utrzymuje w ładnej formie. Polecam ją gorąco, ale uzbrójcie się w cierpliwość






Czyż nie są piękne, wręcz cudowne






Ona nawet liście ma piękne, takie zielone. Tak kwitł jeden nieduży pęd. Teraz są chyba cztery. Będzie się działo
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 14:27, 05 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585






Kolejna róża godna polecenia to Mariatheresia
ciekawa jestem jak wysoka może urosnąć jeżeli nie będzie nisko cięta wiosną? Ja ją tnę przy ziemi. Piękne kwity, których jest dużo. Co ważne jest zdrowa. Masywne pędy, nie pokłada się. Polecam

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
greg66 14:28, 05 lis 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4547
Ewo ale trafiłaś
Teraz gdy ponuro i deszczowo na dworze serwujesz piękne wspomnienia wiosny i lata.
No aż miło się ogląda, tylko coś szybko mi te pięć stron przeleciało. Idę jeszcze raz
Pozdrawiam
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
galgAsia 14:43, 05 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewo, widzę, że masz Eden Rose. Poradź mi proszę, jak ją prowadzić - na kratkę czy na obelisk? I jak ciąć? Posadziłam ją w ub. roku, ale nie jest jakoś spektakularnie okazała.
Miło oglądać letnie zdjęcia w pochmurny deszczowy dzień
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
ewsyg 15:36, 05 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
greg66 napisał(a)
Ewo ale trafiłaś
Teraz gdy ponuro i deszczowo na dworze serwujesz piękne wspomnienia wiosny i lata.
No aż miło się ogląda, tylko coś szybko mi te pięć stron przeleciało. Idę jeszcze raz
Pozdrawiam


Witaj Grzegorzu cieszę się, że do mnie wpadłeś. u mnie pada deszcz, więc na pokrzepienie jesiennych serc i nastrojów

Powojniki u mnie słabo rosną, ale coś tam jest






i inne sympatyczne bylinki



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 15:44, 05 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
galgAsia napisał(a)
Ewo, widzę, że masz Eden Rose. Poradź mi proszę, jak ją prowadzić - na kratkę czy na obelisk? I jak ciąć? Posadziłam ją w ub. roku, ale nie jest jakoś spektakularnie okazała.
Miło oglądać letnie zdjęcia w pochmurny deszczowy dzień


Asia, mamy ten sam problem. Żeby było ciekawie, to ja posadziłam koło siebie dwie Edenki. Przesadzałam je jesienią poprzedniego roku. Już widzę, że to będą potworki . Też się zastanawiam, czy dać kratkę, czy obelisk. Pierwotnie skłaniałam się do dwóch obelisków, ale chyba dam kratkę taką na 180 cm.

Malujemy kolejnymi bylinami. Na scenę wchodzą moje równie kochane jeżówki, ale i floksy, które cudnie pachną.
Czy może istnieć ogród bez zapachów ? dla mnie nie








____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 15:48, 05 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585








____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 15:59, 05 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585




A tutaj róże Pashminy.
Są takie cudne, że mam ich 4 sztuki. Myślałam, że będą niższe, ale wypuszczają dość długie łodygi. Nie bardzo mi to pasuje bo rosną jako pierwsze. U mnie niestety chorują. Przyczyna tkwi chyba w róży, która rośnie w ich sąsiedztwie, bardzo blisko. To potworny chorowitek i wiosną ją wykopię.





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies