Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Sauna w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sauna w ogrodzie

antracyt 18:05, 26 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Czy ktoś z Was ma może doświadczenia z sauną w ogrodzie. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki, spostrzeżenia, plusy i minusy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gardenarium 22:06, 27 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Same plusy jeśli ktoś korzysta.
Dla mnie ma same minusy - bo nie korzystam. Plusy czy minusy właśnie od tego zależą.

Mamy staw kąpielowy w ogrodzie klienta, gdzie klient obok stawu i tarasu wybudował saunę. W zimie hop do wody, a potem do sauny...samo zdrowie. Ja bym miała zaraz katar albo anginę. Ale na pewno warto.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
antracyt 22:39, 27 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
No tak Ja się kataru nie boję a staw kąpielowy po saunie to rzeczywistości musi być super sprawa.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gardenarium 08:43, 28 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kąpią się w zimie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 18:00, 30 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W Szwecji przy schronisku młodzieżowym w zabytkowym obejściu widziałam taką saunę w ogrodzie opalaną drewnem i obok niej beczki z wodą na "hop siup". Zajmowała niewiele miejsca. Budyneczek główny (drewniana beka) miał nawet przedsionek - przebieralnię.

Całość była posadowiona w ogrodzie ziołowym z płytami - jak dla mnie (a widziałam już wiele różnych saun i domowych i innych spa) marzenie.

Dla mnie ma same plusy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 19:50, 30 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
No właśnie planujemy taką opalaną drewnem, z małym przedsionkiem. Bryłę "dokleimy" prawdopodobnie do obecnej drewutni (jak zwykle wstępny plan już rozrysowałam ). Mąż chce beczkę z zimną wodą do hartowanie, ja obstawiam raczej za zimnym prysznicem w przedsionku.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
elofura 11:25, 07 sty 2020

Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 14
Hej ja mam saunę w kształcie beczki + gorąca bania, korzystam 2 razy w tygodniu super sprawa. Co chcecie wiedzieć na ten temat? W zeszłym roku ruszyłem z produkcją dla siebie, ale było zainteresowanie więc zrobiłem 3 kpl.

Co do schładzania po saunie proponuje prysznic do zmycia potu i kąpiel w schładzalniku lub bani gdy się nie używa tzn. nie podgrzewa . Trzeba pamietać o filtracji wody w bani, czyli pompka + filter i tabletki jak do basenu. Wodę na zimę nie spuszczam bo chodzi pompka z filterm non stop i nie zamarza. Kąpiel w zimie po saunie w minusowych temp. jet przekozacka. Takie morsowanie. Pytajcie odpowiem na pytanie jak będę wiedział.












oliwka 20:23, 26 cze 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Witam mam saunę na balkonie/tarasie od ubiegłego roku. Korzystaliśmy od października do kwietnia regularnie 1-2 razy w tygodniu. Odpoczynek po saunie oczywiscie w pięknych okolicznościach tarasu. Świetna sprawa
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Domimomi 19:49, 09 kwi 2021

Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 1
Mam saunę zakupioną od dom i woda, korzystam z niej w okresie jesienno-zimowym i jestem bardzo zadowolona. Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie.
antracyt 10:34, 10 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Po pierwszym sezonie z sauną muszę przyznać, że sprawdziła się super. Korzystaliśmy z niej regularnie od późnej jesieni do marca. Przy fotowoltaice praktycznie nie odczuliśmy różnicy w rachunkach za prąd.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies