Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

anpi 13:03, 13 cze 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8179
Basiu, lubię te wszystkie cieniste zakątki z hostami i paprociami. Sama dorobiłam kolejną.
Łubiny- widać, że im u ciebie dobrze, u mnie nie chcą tworzyć takich kęp, raczej zanikają ciągle.
Super pomidorowy szał, nie tak łatwo przypilnować jeden pęd, u mnie też robi się busz
Podziwiam wszelkie kwitnienia, te wcześniejsze, kaliny, tawuły, czosnków i innych oraz teraz piwonii , pęcherznicy i wszelkie drobniejsze
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
tulucy 08:59, 14 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12906
Basieksp napisał(a)
I trochę cieniolubnych






Cudnie. i bożykwiat Ci kwitł...

Jak kładliście ścieżkę? łupaliście czy tylko w miarę płaskie dobierane kamienie były?
Jest świetna.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Basieksp 16:30, 14 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10294
anpi napisał(a)
Basiu, lubię te wszystkie cieniste zakątki z hostami i paprociami. Sama dorobiłam kolejną.
Łubiny- widać, że im u ciebie dobrze, u mnie nie chcą tworzyć takich kęp, raczej zanikają ciągle.
Super pomidorowy szał, nie tak łatwo przypilnować jeden pęd, u mnie też robi się busz
Podziwiam wszelkie kwitnienia, te wcześniejsze, kaliny, tawuły, czosnków i innych oraz teraz piwonii , pęcherznicy i wszelkie drobniejsze


Ja też bardzo lubię różne ciniste zakątki chyba moje ulubione chociaż zawsze mnie coś zaskoczy, w tym roku łubiny, ale lilie też zapowiadają się ładnie, jeszcze nie kwitną a są już bardzo wysokie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Roocika 17:22, 14 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basieksp napisał(a)
Zaczynają piwonie





Jakie piękne piwonie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kasiapod 17:25, 14 cze 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1029
Piwonie piękne, i ten zapach cudowny. A ile pąków mają
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
malgorzataka... 17:36, 14 cze 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Basia ależ Ty masz ziemię,na Żuławach mieszkasz?
Zapytam jeszcze czy Twój Żon usuwa liście pomidorom-jeśli tak to jak wysoko.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Basieksp 18:27, 14 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10294
tulucy napisał(a)


Cudnie. i bożykwiat Ci kwitł...

Jak kładliście ścieżkę? łupaliście czy tylko w miarę płaskie dobierane kamienie były?
Jest świetna.


Bożykwiaty w zeszłym roku sadziłam juz kwitnace trzy sztuki, to była ich pierwsza zima, zastanawiałam się czy przezimuja i jest ok a kamieni nie łupaliśmy, sama je układałam po swojemu, ez zadnej podsypki, bo nie chcialam, zeby bylo jak najbardziej naturalnie, wybierałam te najbardziej płaskie Narazie jakoś specjalnie nie zarasta, jakieś tyci zielska się pojawiają, wyrywam na bieżąco i jest dobrze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 19:21, 14 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10294
malgorzatakarpacz napisał(a)
Basia ależ Ty masz ziemię,na Żuławach mieszkasz?
Zapytam jeszcze czy Twój Żon usuwa liście pomidorom-jeśli tak to jak wysoko.


No ziemię mamy fajną, ale sąsiadka jakieś pół km dalej takiej już nie ma, u nas np. nie mamy piwnicy, bo wszędzie obok u sąsiadów w piwnicach woda, taki jakby trochę podmokły teren nie są to Żuławy, ale do Żuław nie mamy aż tak daleko, my tak na pograniczu Kaszub a pomidorom obrywamy liscie,
podpytałam dokładnie eM, dolne liście pod ostatnimi gronami z owocami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 19:23, 14 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10294
Roocika napisał(a)

Jakie piękne piwonie


Na tej rabacie tylko lilie dają im radę, piwonie wszystko zagłuszają, no ale niech im będzie, ładne są i pachną
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 19:27, 14 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10294
Kasiapod napisał(a)
Piwonie piękne, i ten zapach cudowny. A ile pąków mają


Na szczęście nie wszystkie się jeszcze rozwinęły, bo wczoraj był u nas ulewny deszcz, gdyby były bardziej rozwinięte byłoby już po kwiatach, a tak to sobie dalej kwitną
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies