Gdzie jesteś » Forum » Róże » Jak ujarzmić okazałą różę

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak ujarzmić okazałą różę

dremar 16:14, 07 lut 2020

Dołączył: 13 mar 2019
Posty: 18
Kto mi pomoże jak nie nasze Forum i na to liczę.
Mam taką róże (odziedziczyłem przy kupnie posesji) którą w zeszłym roku wiosną trochę ściąłem tak na równo jak pod garnek i zauważyłem że w okresie kwitnienia miała trochę mniej kwiatów. Co radzicie w chwili obecnej zrobić. Zastanawiam się nad tymi wystającymi z ziemi nowymi pędami. Strasznie idą do góry. Dwa zdjęcia to obecnie a poniżej zeszłego roku latem.
Kasya 16:19, 07 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41798
To mogą być odrosty z podkładki które należy usuwać bo osłabiają krzak
Rosną mocno w większej odległości, czyli prwnie od korzenia
Zazwyczaj maja troszkę inne liście niż roslina, obserwuj
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 16:23, 07 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Roze nalezy odmlodzic, ma takie gole nozki. Teraz powinienes uzbroic sie w rekawice do lokcia albo rekawice i jakas kurtka z rekawami niehaczacymi. Przy cieciu warto tez uwazac na oczy, zeby sobie nie wykluc. Nawazniejszy jest sekator. Powinien byc swiezo naostrzony i dobrej jakosci, zeby nie miazdzyc pedow.

Nalezy wyciac wszystkie krzyzujace sie pedy. Rowniez najstarsze, czyli najgrubsze pedy nalezy wyciac calkowicie. Wyciac wszystkie uszkodzenia. Zostawic tylko najmlodsze pedy i je przygiac troche do poziomu.

Na zdjeciu widze trzy albo cztery pedy o troche innym odcieniu zieleni. Sa troszke oddalone od reszty pedow. To sa dziki wyrastajace z podkladki. Najlepiej je odkopac az do miejsca z ktorego wyrastaja i wyrwac z pietka.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 16:24, 07 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te pędy wytnij najgłębiej jak się da. Są dzikie.




Resztę krzewu poczekaj, piszesz co obecnie można. Więc z cięciem jeszcze poczekaj.
Jak zrobi się cieplej koniec marca, tnij albo po całości, jak wtedy, ale podsyp nawozem dla róż, żeby miała siłę odbić, wyściółkuj starym obornikiem. Albo granulowanego podsyp, rozmieszaj z glebą.

Nie widać starych martwych pędów, krzew jest w dobrej kondycji.
Ja bym tylko słabsze i krzyżujące pędy wycięła, a resztę tylko lekko skróciła. Zrób nową konstrukcję, ta jest brzydka. Koły brzydkie, kratki za niskie.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dremar 16:47, 07 lut 2020

Dołączył: 13 mar 2019
Posty: 18
Bardzo cieszę się ze wszystkich rad. Tydzień temu wyciąłem wszystkie martwe pędy bo te akurat umiem rozpoznać. Praca makabryczna bo kolce straszne. Czyli rozumiem że za miesiąc mam rozluźnić środek ze starych i krzyżujących się odrostów i wyciąć wskazane dziczki u podstaw. Bardzo jestem wdzięczny za pomocną podpowiedz.
Anda 16:56, 07 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Kolce widac, dlatego radzilam rekawice i rekawy

Obejrzyj dobrze te dziki i sprawdz, czy nie znajdziesz ich jeszcze gdzies. Na zdjeciu nie wszystko dobrze widac. Mnie sie wydaje, ze jeszcze w srodku krzewu sie jakis ukrywa...

Roze tniemy gdy kwitna forsycje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
dremar 19:12, 07 lut 2020

Dołączył: 13 mar 2019
Posty: 18
Te dzikie obok to rozpoznaje po jaśniejszym wybarwieniu ale owszem w środku jest kilka grubych które pną się ku górze jak strzeliste baty ale kolorem sa takie same jak reszta tych niby dobrych. Widać że wyrastają jako odnoga od tego głównego szkieletu czy jak się nazywa korzenia.
Anda 19:20, 07 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
OK, to wykop tylko te dziki i je oderwij. Jesli je utniesz, to odrosna w dwojnasob.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies