Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Niwelacja terenu przed założeniem ogrodu zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Niwelacja terenu przed założeniem ogrodu zamkn.

ogrod_lesny 15:33, 12 lut 2020

Dołączył: 12 lut 2020
Posty: 14
Witam serdecznie forumowiczów ogrodowiska Od dawna Was czytam i zazdroszczę pięknych ogrodów ) Jeszcze trochę i przyjdzie czas, że w końcu doczekam się swojego.
Chciałbym sięgnąć Waszej porady co do niwelacji terenu przed założeniem ogrodu. W tym roku ekipa będzie robić u mnie podjazdy, ścieżki, obrzeża rabat itp. Mam do zagospodarowania ok. 1400m2 i chciałbym wykonać niwelację terenu wraz z dowiezieniem ziemi (humus do podniesienia terenu) przed wykonaniem podjazdów, żeby już później ciężkim sprzętem nie zniszczyć kostki. Po podjazdach w tym roku zdążę jeszcze wykonać instalacje elektryczne i rozprowadzę nawadnianie, ale ogród dopiero ruszę w przyszłym roku. Obawiam się tego pobojowiska, które zrobi mi koparka oraz chwastów po kolana, które wyrosną z nawiezionej ziemi Obecnie jest skoszona dzika łączka, trochę trawy, trochę leśnych wrzosów i możemy z rodziną z tego korzystać.
Więc moje pytanie brzmi, co mogę ewentualnie zasiać zaraz po wykonaniu niwelacji, żeby trochę ograniczyć chwasty i jeszcze w tym roku po skoszeniu dzieci mogły chociaż pobiegać po działce bez brodzenia w błocie, oraz żeby nie spowodowało zbyt wielu problemów w przyszłym roku podczas zakładania ogrodu?
Gardenarium 19:01, 12 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedź tutaj zamieściłam https://www.ogrodowisko.pl/watek/6915-przygotowanie-dzialki-pod-zalozenie-ogrodu?page=1#post_5

ten wątek zamykam, bo jest już podobny wątek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies