Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik - działka leśna zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik - działka leśna zamkn.

d_nika 22:29, 19 mar 2020

Dołączył: 19 mar 2020
Posty: 3
Witam, mam na imię Dominika i jestem laikiem jeśli chodzi o ogrodnictwo
Zawsze z mężem mieszkaliśmy w bloku, a niedawno postanowiliśmy kupić sobie domek letniskowy - działka lesno budowlana / rekreacyjna
Teren Piaszczysty z Ok 15 letnimi sosnami - jest ich sporo - mamy tam również brzozy
Chcieliśmy oporządzić teren zasiać trawę - i tu zaczyna się problem - wciąż zastanawiamy się jak to zrobić by trawa tam rosła - ziemia piach / lub runo leśne - narazie próbujemy uporać się z grabieniem i wywozem tego wszytskiego a później ? Co powinnismy zrobić później czy mogłabym liczyć na jakaś podpowiedz z Państwa strony ?
Mieliśmy plan : ruszyć troszkę obecna ziemie / nawieźć czarnoziem i zasiać trawę - teraz pytanie jaki rodzaj trawy wybrać / mąż znalazł jakaś trawę do terenów leśnych , znów sąsiedzi z działki obok polecali trawę piłkarska
Czy mogłabym liczyć na podpowiedz osob bardziej doświadczonych ?
Niestety jestem kompletnie zielona do tej pory
Czytam próbuje się uczyć ale chwilowo jest ro dla mnie czarna magia - chociaż nie ukrywam ze zaczynam kochać ten ogród i zastanawiać się jak do tej pory mogłam żyć bez kawałka swojej ziemi
Pozdrawiam serdecznie
Dominika
Gardenarium 08:01, 20 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedź znajdziesz tutaj, przeniosłam do wątku już istniejącego na ten temat https://www.ogrodowisko.pl/watek/7853-trawnik-na-piaszczystej-dzialce-w-lesie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies