Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Termin uruchomienia systemu automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

Termin uruchomienia systemu automatycznego nawadniania

Paff 18:34, 21 kwi 2020

Dołączył: 26 paź 2019
Posty: 5
jak w temacie
Gardenarium 07:13, 22 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Termin uruchomienia zależy od przebiegu pogody. MY uruchomiliśmy już ze dwa tygodnie temu, bo rabaty wołają o wodę i trzeba podlewać, ale co wieczór musimy zamykać, bo duże przymrozki są i już nam jakieś ujęcia wody popękały, takie do konewki.
Dlatego przestawiamy czasy podlewania na takie, żeby już woda była rano odkręcona.

Trzeba podlewać a nie czy można.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
QbaH 09:14, 22 kwi 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Przymrozków wielkich nie zapowiadają, a susza jest niemiłosierna... Ja zasiany na początku kwietnia trawnik leje dwa razy dziennie (dopiero 2-3 dni temu zaczął wschodzić, za zimno było).
Jakbym miał zraszacze to już bym uruchomił.
Paff 10:14, 23 kwi 2020

Dołączył: 26 paź 2019
Posty: 5
Chodzi mi bardziej o to, czy ewentualne przymrozki -1, czy -2 stopnie nie spowodują awarii systemu, szczegolnie zraszaczy.
PiterSas 08:34, 24 kwi 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Paff napisał(a)
Chodzi mi bardziej o to, czy ewentualne przymrozki -1, czy -2 stopnie nie spowodują awarii systemu, szczegolnie zraszaczy.

Hej.
Nic się nie stanie.
Woda ma średnio temp. +15-18 stopni więc taki przymrozek nic nie zniszczy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies