Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z lustrem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z lustrem

Gardenarium 21:46, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziekuję wszystkim oglądającym i pozdrawiam "niebieskiego" Tomka, jeśli doczyta do końca
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 21:50, 05 paź 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
coś niesamowitego! brakuje słów!!!
PS. też chcę mieć zagajnik brzozowy!!!! to coś absolutnie najpiękniejszego w tej realizacji
____________________
pozdrawiam :)
BEATA_S 21:53, 05 paź 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Danusiu - ponawiam pytanie o włochacza, bo chyba przeoczyłaś . Czy to jakaś turzyca?
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Puskaogrodni... 21:55, 05 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
CUDOWNIE Danusiu naprawdę CUDOWNIE.
O efektach nawet nie wspominam, bo wszyscy wiemy na co Cię stać Danusiu.
U Ciebie nawet worki z ziemią są równiutko poukładane....

____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
jambosana 21:57, 05 paź 2011


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Przyłączam się głosów zachwytów. Widać Danusiu, że masz kilka "żelaznych" pozycji jesli chodzi o gatunki roślin, a mimo to każdy ogród ma to "coś" innego.

A ponieważ najlepiej wzorować się na najlepszych, mam pytanka. Ile m2 ma brzozowy zagajnik, co ile są sadzone brzozy, czy brzozy doorenbos mniejsze, takie jeszcze co dopiero kora zaczyna im się bielić, to sadzić więcej ?Jak jest doświetlony ten zagajnik w ogrodzie z lustrem ?, czy w miejsca bardziej zacienione widziałabyś inne nasadzenia dywanowe pod brzozami niż miskanty? Czy to prawda, że pod brzozami jest sucho, bo brzozy to pijusy i musi być porządne nawadnianie ???

Z góry dziękuje !!
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Kaisia 22:19, 05 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Danusiu napatrzeć się nie mogę, w kółko oglądam i tak sobie marzę pewnie jak wszyscy o większym ogrodzie i takiej ekipie. Już bym się nawet nim zajmowała potem No i oczywiście pomogłabym sadzić bo tego bym nie odpuściła
Nie mogę się doczekać dalszego ciągu wydarzeń, no dobra do jutra poczekam.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
lenka 22:43, 05 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Ale się kolorowo zrobiło- już jest cudnie a co dopiero będzie gdy trawnik zostanie rozłożony i wszelkie prace się zakończą, ech....zazdroszczę właścicielom tego ogrodu jak nie wiem co

Danusiu, przyznam, że próbuję Twoje zestawienia roślin, plamy kolorów przenieść do swojego projektu ale efekt jest słabiutki buuuuu
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 22:56, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

jambosana napisał(a)
Przyłączam się głosów zachwytów. Widać Danusiu, że masz kilka "żelaznych" pozycji jesli chodzi o gatunki roślin, a mimo to każdy ogród ma to "coś" innego.

A ponieważ najlepiej wzorować się na najlepszych, mam pytanka. Ile m2 ma brzozowy zagajnik, co ile są sadzone brzozy, czy brzozy doorenbos mniejsze, takie jeszcze co dopiero kora zaczyna im się bielić, to sadzić więcej ?Jak jest doświetlony ten zagajnik w ogrodzie z lustrem ?, czy w miejsca bardziej zacienione widziałabyś inne nasadzenia dywanowe pod brzozami niż miskanty? Czy to prawda, że pod brzozami jest sucho, bo brzozy to pijusy i musi być porządne nawadnianie ???

Z góry dziękuje !!


Zagajnik ma 90 -100 m2. Jest tam 6 brzóz co 2 m.
teren bardzo nasłoneczniony. Brzozy można sadzić nawet blisko siebie, ale to nie ma związku z ich wielkością, tylko jaki chcesz mieć ten zagajnik. Korony są luźne do traw dociera dużo słońca.

Mozna posadzić hosty, irgi wrzośce, kopytnik, trzmieliny.

Brzozy to pijusy, ale u nas jest gęsto poukładana linia kroplującą więc o wodę się nie martwię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:58, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
BEATA_S napisał(a)
Danusiu - ponawiam pytanie o włochacza, bo chyba przeoczyłaś . Czy to jakaś turzyca?


Tak to turzyca



Ta jest podobna



W okolicy platana posadziłam Hakonechloa macra "Aureola"

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ana_art 23:05, 05 paź 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
jest ślicznie, placyk już teraz piękny a jak dojdzie obwódka i ciurkadełko bedzie miodzio oj i też czekam na trawniczek, wówczas wszystko będzie takie 'dograne' . Danusiu czy teraz bukszpany można dociąć w kulki czy czekać do wiosny?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies