Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mam plan...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mam plan...

polin1 13:44, 28 kwi 2020


Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 6
Tylko wtedy gdzie to drzewo? Pozbyć się żywotnika?
kasiab 18:13, 28 kwi 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Przyciac brabanty w prostopadlosciany i posadzić drzewo z kulista koroną zeby nad brabantami górowało
____________________
Kasia - tu na razie jest...
polinka 19:09, 28 kwi 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
polin1 napisał(a)
Dziękuję za odzew Chwilowo piszę z innego konta bo pierwsze zablokowałam - nie wiem jak. Raczej nie zrobiłam nic niezgodnego z regulaminem - chociaż dopiero później doczytałam, że na jeden post powinny przypadać max. 4 zdjęcia, więc to może to.

Mączka bazaltowa jak najbardziej jest w planie Muszę się przejść po wiosce to może i kogoś z gnojówką znajdę. Niedaleko są konie może tam? Czy taka końska się nie nadaje? Nie znam się kompletnie.

W między czasie dalsze pomysły:


Żeby było nawiązanie do rabatki przy chodniku pomyślałam, że z lewej strony mogłaby być trzmielina szczepiona (1) Hortensje białe(2)- podobają mi się Anabelle ale raczej tutaj będą za wysokie więc jakaś mniejsza odmiana. Przed nimi lawenda (3) 2 stożki albo bukszpan(4) albo świerk conica i dookoła nich jakaś żółta żurawka (5) lub trzmielina.

i przód



skasowałabym te tuje przy płocie jakoś nie pasują mi w tym miejscu.

zamiast tego jakieś drzewko z kulistą koroną może wiśnia umbraculifera (1)
wzdłuż płotu lawendy, stipy i kulki z bukszpanu i tuj mirjam + czosnki i białe tulipany. Przy siatce albo miskanty Memory Gigant albo właśnie Anabelle. Chyba, że od tamtego miejsca ciągnąć szmaragdy i dać je wzdłuż na całych 50mb (ten pomysł do mnie nie przemawia -ale ten widok z tarasu).

Pomyślałam też żeby wyciąć żywotnik i wtedy wzdłuż płotu dać to o czym pisałam a w miejscu żywotnika wiśnię - dać tam trochę lawendy i kulek rozrzuconych niedaleko pnia i podsypać żwirkiem.


Polecam wątek Eli Mariposa. To kopalnia wiedzy na temat przygotowania gleby w ogrodzie. I polecam szczerze i uczciwie zapoznać sie z tym tematem bo widzę, że chcesz już rośliny sadzić a jak dla mnie to jeszcze długa droga do tego aby podłoże było gotowe na przyjęcie drzew i bylin.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polin1 20:30, 28 kwi 2020


Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 6
Spokojnie jeszcze nic nie sadzę oprócz trawy z tyłu.
Ugrzęzłam z dzieckiem w domu bo zamknięte przedszkola więc nawet nie mogę jechać i kupić roślin Mężowi takiego zadania nie zostawię Muszę mieć plan bo w sierpniu mam termin porodu więc chciałabym do tego czasu poogarniać ale nie śpieszy mi się bardzo. Wolę powoli ale porządnie bo później przez jakiś czas nie będę mogła się tym zająć.

Muszę mieć plan żeby wiedzieć co robić żeby nie paść ofiarą okazji i kupować czegoś bo mi się spodoba ale nie będzie pasowało do reszty

Dziękuję za polecenie wątku, zajrzę od razu.


edit. ok. po 10 pierwszych stronach widzę, że to nie tak hop- myślałam, że wystarczy kupić wszystko czyli korę, kompost i obornik no i mączkę bazaltową odpowiednio uzdatnić rabaty i sadzić - a tu trzeba odczekać jeszcze swoje... czyli tak na chłopski rozum najlepiej byłoby jedynie przygotować w tym roku ziemię a sadzić wiosną przyszłego roku.
z trawą czekać nie mogę bo moja 4-latka z podwórka wraca czarna cały czas i zakurzona więc czarnoziem będziemy uzdatniać mączką bo i tak taki był plan. Z rabatami się wstrzymam ile się da. Widzę, że u mnie w mieście można kupić ziemię kompostową czystą mikrobiologicznie.
sylwik69 21:04, 28 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Koński obornik bardzo dobry skoro niedługo rodzinka się powiększy,zaopatrz się w dobrocie: mączkę,obornik,korę,kompost aby mąż mógł pięknie przygotować glebę.Ty i tak nie będziesz mogła tego zrobić z wiadomych powodów do tego czasu może uda się zaprojektować rabaty przy pomocy forum.Zawsze można też posiać poplon co dodatkowo wzbogaci glebę, a Ty będziesz miała czas aby wszystko dobrze przemyśleć i rozważyć!
nie warto się spieszyć
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
polin1 10:35, 29 kwi 2020


Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 6
Znalazłam na portalu ogłoszeniowym obornik:

koński- niby za darmo
bobki kurze+bydlęcy- cena 33 zł nie podano za ile (pewnie tonę?) przy tym informacja o możliwości transportu.

Pewnie potrzeba tego mnóstwo

Wstępnie plan taki:

Do rabat zorganizuję sobie ziemię kompostową, dodam do niej obornik i mączkę bazaltową + kora. Wszystko razem mieszam i czekam aż to zacznie sobie działać i uzdatniać tak?
polin1 11:09, 29 kwi 2020


Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 6
I jeszcze wrzucam zdjęcie z listopadowych prac.

Wcześniej latem teren był zaoorany tak jak pole. Wiadomo wyrosło po tym pełno zielska, które kosiliśmy i kosiliśmy bo nie było czasu na nic więcej
W listopadzie mąż objeździł całą działkę takim małym traktorkiem z podczepionym czymś co całość przekopało, przemieliło i powbijało głęboko kamienie
Na wiosnę na tej ziemi pojawiały się pojedyncze chwasty, które z córką dzielnie wykopywałyśmy wiem, że z czasem i tak coś się pewnie pojawi ale mam nadzieję, że nie będzie tak źle jak było.

Mateusz_88 15:14, 29 kwi 2020

Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 26
Czy mogę prosić link do wątku Eli Mariposa, jakoś nie mogę go wyszukać
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10297-ogrod-placem-zabaw-dla-synka
polin1 16:44, 29 kwi 2020


Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 6
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8102-motylogrod

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies