Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawy na okrągło - czyli nowoczesno - naturalno - przytulny - ogród dla zapracowanych rodziców ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy na okrągło - czyli nowoczesno - naturalno - przytulny - ogród dla zapracowanych rodziców ;)

Stefka 08:40, 24 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 47
Czy ktoś z was przerabiał temat hortensji? Chciałabym na jednej z rabatu wrzucić hortensje rozważałam Anabelle, ale szefowa w jakimś wątku pisała, że się łamie... Pytanie czy jest jakaś alternatywa ale żeby podobnie jak Anabelle kwitła na tegorocznych pędach i miała okrągłe kwiatostany ? Nie lubię tych szpiczastych u bukietowych odmian :/ Koniecznie biała
____________________
Trawy na okrągło....
Kasya 00:01, 27 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41700
Widzę ze podpis jest
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 00:02, 27 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41700
Stefka napisał(a)
Czy ktoś z was przerabiał temat hortensji? Chciałabym na jednej z rabatu wrzucić hortensje rozważałam Anabelle, ale szefowa w jakimś wątku pisała, że się łamie... Pytanie czy jest jakaś alternatywa ale żeby podobnie jak Anabelle kwitła na tegorocznych pędach i miała okrągłe kwiatostany ? Nie lubię tych szpiczastych u bukietowych odmian :/ Koniecznie biała

Sadź anabelki, mozna dyskretnie podeprzeć, podwiązać
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Stefka 19:50, 27 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 47
Kasya nim napisałaś sprawa się sama rozwiązała dostałam niespodziankę - sadzonki hortensji Living Summer Snow. Niestety kwiatostany nie są kuliste ale zobaczymy na zdjęciach poglądowych wygląda ładnie
____________________
Trawy na okrągło....
Kasya 08:36, 28 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41700
No bardzo ładna ta hortka jakaś nowa odmiana, kompaktowa
Tez bym chciała dostać
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Stefka 09:20, 28 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 47
Jeżeli dam radę zrobić sadzonki to na wiosnę masz jak w banku! Hortki ogrodowe z sukcesem robiłam, więc są duże szanse
____________________
Trawy na okrągło....
popcorn 09:25, 28 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zalądam, fajnie że masz swój wątek, powodzenia!!
Rodki bardzo ładne, tyle że tam pwnie jest miejsce na jeden docelowo, dwa bym przeniosła gdzie indziej póki małe

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
nicol21 10:44, 28 maj 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Hej,
co do białych hortek jak anabelki to są jeszcze - Strong Anabelle, wygląd ten sam, są trochę bardziej mocne, ale po ulewach też się położa, lepiej niż Anabelle się podniosa, ale nie są tak sztywne jak bukietowe. Pod względem trzymania pionu i kwitnienia na tegorocznych pędach to chyba bukietowe Hydrangea paniculata wymiatają.
Mam Anabelle i Strong Anabelle stąd własne porównanie.

Powodzenia w ogródkowaniu .


Poczytałaś o wymaganiach glebowych np. rodków? Żeby nie było rozczarowan, że po roku czy 2 padają. One lubią ziemię kwaśną. Próbowałam chyba ze 3 lata i w koncu się poddałam.

Z bukszpanami uważaj na ćmę bukszpanową. Potrafi zeżreć duży krzak bardzo szybko. Jedyna bron to częste pryskanie - parę razy w sezonie bo jeśli dobrze pamiętam cykl lęgowy ćmy to ok miesiąc.... Pytanie czy chcesz pryskać mając dzieci. A formy duże i formowane są drogie - to takie ostrzeżenie zanim kupisz ewentualnie więcej bukszpanów. Ja walczyłam 3 lata temu. 2 lata temu po prostu zaczełam wyrzucać te zjedzone okazy. Ból serca, ale nie chcę ciągle pryskać bo walka nie jest równa.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Stefka 13:29, 28 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 47
Popcorn - po małych perypetiach na swoim te Hortki pójdą w inne miejsce nie przed dom dziś dokupiłam do nich gracillimusów i pójdą na wspólną rabatę

Nicol21 - co ciekawe, na tych horkach brak info o ziemi, nigdy nie miałam bukietowych, tylko ogrodowe. Zaczęłam czytać i na http://www.e-katalogroslin.pl/plants/10277,hortensja-bukietowa-living-summer-snow-lcno5_hydrangea-paniculata-living-summer-snow-lcno5 podają, że odczyn tylko lekko kwaśny :/ sama się zastanawiam czy sądzić mimo wszystko w kwaśna jak inne czy zrobić mieszkanie z ziemią odkwaszoną...

Z bukszpanem też miałam przygodę, co jakiś czas pryskam Mospilanem. Pomaga. Choć teraz miałam kupić bukszpana i szczerze mówiąc myślę czyn go zastąpić u nas w okolicy z ćmą jest masakra... Co dom to wszystko zerzarte... Cześć osób odpuściła i po prostu wycina całe alejki
____________________
Trawy na okrągło....
Stefka 13:50, 28 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 47
Podpowiedzcie - Hortki sądzić przed grackami ( wersja po lewej) czy na przemian z grackami ( wersja po prawej). Na najniższych piętrze może szałwia lub lawenda ...
____________________
Trawy na okrągło....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies