Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród naturalno - nowoczesny - czyli jak obsadzić żeby nie przesadzić ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród naturalno - nowoczesny - czyli jak obsadzić żeby nie przesadzić ;)

Stefka 10:17, 14 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 47
Witam pięknie wszystkich forumowiczów Postanowiłam podjąć próbę stworzenia od podstaw naszego ogrodu - już "n razy" próbowałam zacząć ale zawsze coś wypadło...brak czasu...budżet domowy napięty do granic możliwości ;/ Jednak w końcu przyszedł czas na podjęcie męskich decyzji - trzeba zaplanować i wdrożyć Zadanie to powierzył mi mąż - sam przez obecną sytuację ma za dużo pracy więc ogród ma być też trochę w nagrodę i w ramach odpoczynku na wolnym powietrzu Ogród z założenia ma być połączeniem nowoczesności z lekkim naturalnym tchnieniem, aby był przytulny, zwiewny Kolory, które chciałabym uchwycić to zieleń, biel, fiolet. W moich wyobrażeniach podstawią byłyby trawy, które uwielbiam Na słonecznych rabatach uzupełnione lawendami oraz bukszpanami, w cienistych rododendronami oraz hortensjami. Bardzo lubię w ogrodzie okrągłe formy - dlatego chciałabym, aby większość nasadzeń miała taki kształt. Jeżeli chodzi o glebę, niestety słaba, piaszczysta... Mimo, że 3 lata temu było nawiezione sporo dobrej ziemi... to już teraz widać, że prawie zniknęła ;/ Ogród podzieliłam na 3 część przed domem / obok i za. Wiem, że całości prac na raz nie udźwignę, więc postanowiłam zacząć od tej części, na którą wychodzi główny taras.
Już nie raz gdy coś sadziłam sięgałam po wiedzę z ogrodowiska, więc gdy postanowiłam na dobre wziąć się za nasz ogród, postanowiłam skierować się po opinię, pomoc i spostrzeżenia do Was drodzy forumowicze Ogrodowiska
Liczę na Waszą pomoc i uwagi, będę za nie bardzo wdzięczna

Ps. Wątek wrzuciłam najpierw do "naszych ogrodów" ale to chyba nie była poprawną lokalizacja - więc "przerzucam" go tutaj

Wstępny plan powyżej

Zestawienie roślin.

1. Rozplennica japońska Hammeln

2. Lawenda Blue Hidcote

3. Ostnica pony tails

4. Miskant gracillimus

5. Bukszpany kule 3 szt (różna wielkość)

6. Tawułka golden princess

7. Molinia Karl Foerster
8. Buduleja

9. Wierzba całolistna "Hakuro-nishiki" (rośnie już 4 lata)

10. Bez czarny eva (rośnie już 4 lata)

11. Proso rózgowate Warrior (kupione, nie wsadzone)

12. Klon Globosum (kupione, nie wsadzone)

13. Biały rododendron

14. Hortensja niebieska

15. Kłosownica leśna Brachypodium sylvaticum

16. Bez (rośnie od kilku lat)

Ewentualnie w ostnicach chciałabym dosiać jeżówkę 'Green Jewel' , a w kłosownikach duże czosnki.
____________________
Trawy na okrągło....
Gardenarium 07:51, 23 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Stefka, masz dwa swoje wątki, nie zamieszczaj pytań ze swoimi zdjęciami po różnych watkach, nie mamy takiego zwyczaju. Pytaj, ale nie rób relacji ze swojego ogrodu w wątkach innych osób

To Twoje wątki

https://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=stefka&search_in=topics&commit=Szukaj

a to twoje posty

https://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=Stefka&search_in=posts&commit=Szukaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies