Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dom w Mirabelkach - ogród małymi kroczkami...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dom w Mirabelkach - ogród małymi kroczkami...

Ven 22:24, 28 maj 2020


Dołączył: 28 maj 2020
Posty: 10
Dzień dobry (chociaż w sumie trochę dziwnie pisać dzień dobry, kiedy już nietoperze po niebie latają

Od 9 lat mieszkam w domu na niedużej działce 730 m2. Ogród zaczęłam tworzyć dopiero w zeszłym sezonie i jak się można domyśleć ... przepadłam! Nie obyło się także bez błędów.

W tym sezonie poprawiam to co stworzyłam w zeszłym - ogród kolekcjonerski. Ręka do góry kto również popełnił ten sam błąd na początku

Mam nadzieję, że z czasem uporządkuje wszystkie moje chciejstwa i powstanie jedna spójna całość. Na to liczę.

Będzie mi miło jeżeli tu zajrzysz i doradzisz.

____________________
Dom w Mirabelkach - kręta droga do spójności przez ogród kolekcjonerski :)
sylwia_slomc... 22:27, 28 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Witaj Ja mam kolekcjonerski, a że cały taki to i spójność jest

Edit. Podpis zielony musisz na dole zrobić bo nie trafi nikt
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 22:34, 28 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Witaj
Przyciągnęły mnie mirabelki. Z chęcią obejrzę ich zdjęcia
Tak jak napisała Sylwia musisz wstawić podpis, inaczej nikt Cię na forum nie odnajdzie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Ven 22:38, 28 maj 2020


Dołączył: 28 maj 2020
Posty: 10
Na działce sporo mamy starodrzewia - to akurat zasługa mojego teścia, który posadził je ok 30 lat temu. Mamy same iglaki, więc miejscami walczymy z trawą, a raczej chęcią jej posiadania. Miejscami jednak musimy odpuścić...
____________________
Dom w Mirabelkach - kręta droga do spójności przez ogród kolekcjonerski :)
Ven 22:40, 28 maj 2020


Dołączył: 28 maj 2020
Posty: 10
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj Ja mam kolekcjonerski, a że cały taki to i spójność jest

Edit. Podpis zielony musisz na dole zrobić bo nie trafi nikt



Witaj Sylwia Też macie Mirabelkę? U nas to nazwa projektu domu, na działce nie mamy ani jednej mirabelki
____________________
Dom w Mirabelkach - kręta droga do spójności przez ogród kolekcjonerski :)
Ven 22:49, 28 maj 2020


Dołączył: 28 maj 2020
Posty: 10
antracyt napisał(a)
Witaj
Przyciągnęły mnie mirabelki. Z chęcią obejrzę ich zdjęcia
Tak jak napisała Sylwia musisz wstawić podpis, inaczej nikt Cię na forum nie odnajdzie.


Niestety Mirabelki to tylko nazwa projektu naszego domu ale witam! miło mi Cię gościć.
____________________
Dom w Mirabelkach - kręta droga do spójności przez ogród kolekcjonerski :)
Ven 22:53, 28 maj 2020


Dołączył: 28 maj 2020
Posty: 10
Rabaty wytyczyliśmy jednym paskiem z kostki brukowej, aby łatwo było nam w sposób estetyczny kosić trawę.

W związku z tym, że dla stabilizacji kostki używa się betonu początkowo przy brzegu nie chciała rosnąć nam na krawędziach trawa. Więc jeden weekend poświęciliśmy z mężem aby ją dosiać - koronkowa robota. A w tym sezonie dowiedziałam się, że jest coś takiego jak angielska krawędź i zgadnijcie co? Wszystkie brzegi sukcesywnie, powoli, na miarę swoich sił wycinam. Ah te ogrodowe początki nowicjusza.
____________________
Dom w Mirabelkach - kręta droga do spójności przez ogród kolekcjonerski :)
Ven 22:56, 28 maj 2020


Dołączył: 28 maj 2020
Posty: 10
Pokażę może najpierw rabatę frontową - jest prawie największa i to na niej zapanował w zeszłym sezonie niezły bałagan...ale od początku!


Pierwszą rośliną na tej rabacie był i jest rododendron (jako nieliczny się ostał), jest on z gatunku American Beauty, kwitnie na karminowo różowo, rośnie dosyć szybko i docelowo ma osiągnąć rozmiar bodajże 180 cm x 150 cm.

Już po pierwszym sezonie wiedziałam, że chociaż krzewy te kwitną dosyć krótko, to zdecydowanie są jednymi z moich ulubionych.
____________________
Dom w Mirabelkach - kręta droga do spójności przez ogród kolekcjonerski :)
Makao_J 23:27, 28 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ven napisał(a)
Na działce sporo mamy starodrzewia - to akurat zasługa mojego teścia, który posadził je ok 30 lat temu. Mamy same iglaki, więc miejscami walczymy z trawą, a raczej chęcią jej posiadania. Miejscami jednak musimy odpuścić...

Zadżebiście
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
sylwia_slomc... 23:50, 28 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Ven napisał(a)



Witaj Sylwia Też macie Mirabelkę? U nas to nazwa projektu domu, na działce nie mamy ani jednej mirabelki

Mamy ogród kolekcjonerskiI Mirabelki( drzewka) też mamy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies