Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Wybijający piasek spod trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Wybijający piasek spod trawnika

Ola121090 19:33, 05 cze 2020

Dołączył: 05 cze 2020
Posty: 2
Dzień dobry. Potrzebuję porady. Jakiś czas już temu zakładano nam ogródek łącznie z prostym drenażem (po prostu rura drenarska wkopana w ziemię, by woda z rynien nie lała się bezpośrednio na działkę). Niestety podczas deszczy przy jednej z rynien mamy taki problem jak pokazuje zdjęcie.

Piasek jest wybijany spod trawnika. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Bardzo proszę Państwa o pomoc, bo cała radość korzystania z ogródka jest burzona przy prawie każdym deszczu. Nie wiem czy zdjąć darń dosypać ziemi i ubić to zagęszczarką i dopiero wtedy ułożyć darń czy jakie byłoby najlepsze rozwiązanie. Rynien w sumie jest 6, a tylko przy jednej dzieje się coś takiego. Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.
PiterSas 07:32, 08 cze 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Ola121090 napisał(a)
Dzień dobry. Potrzebuję porady. Jakiś czas już temu zakładano Nam ogórek łącznie z prostym drenażem (po prostu rura drenarska wkopana w ziemię, by woda z rynien nie lała się bezpośrednio na działkę). Niestety podczas deszczy przy jednej z rynien mamy taki problem jak pokazuje zdjęcie.
Piasek jest wybijany spod trawnika. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Bardzo proszę Państwa o pomoc, bo cała radość korzystania z ogródka jest burzona przy prawie każdym deszczu. Nie wiem czy zdjąć darń dosypać ziemi i ubić to zagęszczarką i dopiero wtedy ułożyć darń czy jakie byłoby najlepsze rozwiązanie. Rynien w sumie jest 6, a tylko przy jednej dzieje się coś takiego. Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.


Hej.
Pamiętasz jak była wkopana rura drenarska? Wyraźnie widać ze podmywa wam piasek spod kostki - ona może niedługo się zapaść...
Moja sugestia. Jeśli rura idzie wzdłuż opaski wykonanej z polbruku to trzeba rozebrać ten kawałek polbruku i przyjrzeć się co się dzieje - może jest za krótki odcinek drenarski?
Gardenarium 07:49, 08 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ola121090 napisał(a)
Dzień dobry. Potrzebuję porady. Jakiś czas już temu zakładano nam ogródek łącznie z prostym drenażem (po prostu rura drenarska wkopana w ziemię, by woda z rynien nie lała się bezpośrednio na działkę). Niestety podczas deszczy przy jednej z rynien mamy taki problem jak pokazuje zdjęcie.

Piasek jest wybijany spod trawnika. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Bardzo proszę Państwa o pomoc, bo cała radość korzystania z ogródka jest burzona przy prawie każdym deszczu. Nie wiem czy zdjąć darń dosypać ziemi i ubić to zagęszczarką i dopiero wtedy ułożyć darń czy jakie byłoby najlepsze rozwiązanie. Rynien w sumie jest 6, a tylko przy jednej dzieje się coś takiego. Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.


To realizacja nieprawidłowa i skrajnie nieprofesjonalna. Potrzebne są studzienki rewizyjne w opasce a wodą powinna być odprowadzona do studni chłonnych dalej od domu. Popatrz jak to się robi i naucz tych "fachowców" od siedmiu boleści






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:50, 08 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Potem studzienkę łączy się z rurą rynnową



Całe takie komplety sprzedają zapewne w sklepach z blachą i rynnami.'

Pod ziemią idzie pełna rura do studni chłonnej lub jeziorka, lub rowu (jeśli takowy jest gdzieS).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:54, 08 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na opaskę posypaliśmy grys granitowy





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies