Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Kompozycje z trawami w roli głównej

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompozycje z trawami w roli głównej

AlinaP 18:12, 05 lis 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

27 października
____________________
Ala
AlinaP 14:42, 02 sty 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811



31 grudnia 2021
____________________
Ala
Basiap 09:07, 18 sty 2022


Dołączył: 02 sty 2021
Posty: 57
ALA! piękne nasadzenia, piękne zdjęcia. Aż szkoda że nie pokazujesz więcej i nie masz wątku. Pewnie masz swoje powody. Ja na ogrodowisku rok temu założyłam wątek "między wiewiórkami" i po krotkim czasie poprosiłam Danusię o usunięcie, nie bylam w stanie się skupić na niczym innym, poza tym do końca nie wiedziałam co chce przekazać, ale dosyć o mnie.
W ostatnim czasie totalnie zafiksowałąm się na punkcie miskantów, mam ich trochę w ogrodzie, tylko za mało (hahaha).Kupilam juz w przedsprzedazy trochę ale tych nizszych (adagio,herman mussel, flamingo, fersten osten). Jeszcze czeka mnie zakup wyzszych ok czterech sztuk ( na początek) i zaczęłam się zastanawiać (w końcu)Jeśli mozecie mi doradzić, czy skupić się na zakupie jednego gatunku, czy zaspakajając chciejstwo kupić rózne
____________________
Basiap k/Lublina
Monika83 09:17, 19 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Basiap napisał(a)
ALA! piękne nasadzenia, piękne zdjęcia. Aż szkoda że nie pokazujesz więcej i nie masz wątku. Pewnie masz swoje powody. Ja na ogrodowisku rok temu założyłam wątek "między wiewiórkami" i po krotkim czasie poprosiłam Danusię o usunięcie, nie bylam w stanie się skupić na niczym innym, poza tym do końca nie wiedziałam co chce przekazać, ale dosyć o mnie.
W ostatnim czasie totalnie zafiksowałąm się na punkcie miskantów, mam ich trochę w ogrodzie, tylko za mało (hahaha).Kupilam juz w przedsprzedazy trochę ale tych nizszych (adagio,herman mussel, flamingo, fersten osten). Jeszcze czeka mnie zakup wyzszych ok czterech sztuk ( na początek) i zaczęłam się zastanawiać (w końcu)Jeśli mozecie mi doradzić, czy skupić się na zakupie jednego gatunku, czy zaspakajając chciejstwo kupić rózne

Jeżeli masz spory teren to możesz zaszaleć z kilkoma gatunkami. Z dużych miskantów jak dla mnie to najładniejszy jest Memory (mój faworyt). A co do wątku ja też wcześniej nie miałam zamiaru zakładać wątku, ale potym jak utraciłam wszystkie zdj ogrodu z przed dwóch lat i dalej, byłam załamana i zła wtedy pomyślałam o założeniu wątku (taki mój ogrodowy pamiętnik)tu raczej zdjecia nie zginą i zawsze można obejrzeć.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
AlinaP 15:08, 19 sty 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Basiap - dziękuję. Wybierasz rożne odmiany miskantów, ale możesz też rożne gatunki traw oraz turzyce. To zależy jaki efekt chcesz osiągnąć, jak dużo masz miejsca. A może chcesz kolekcję, wtedy się nie ograniczaj
Na moich zdjęciach nie widać wszystkich traw, niektóre są jeszcze małe.
Pozdrawiam
____________________
Ala
Basiap 08:55, 20 sty 2022


Dołączył: 02 sty 2021
Posty: 57
Może pare moich kompozycji z trawami w tle


I coś dzisiejszego
____________________
Basiap k/Lublina
AlinaP 21:16, 07 wrz 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811


Koniec sierpnia 2022.
____________________
Ala
AlinaP 19:36, 14 wrz 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

13 września 2022


____________________
Ala
Monika83 20:47, 14 wrz 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Ala pięknie patrząc na poprzednią stronę to widać różnice nawet w różach jak one urosły
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
AlinaP 18:53, 15 wrz 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Dzięki To ich drugi sezon. Chciałam kompaktowe, chociaż najbardziej mi się podoba kolor aspirin rose Te jednak byłyby tu za duże. Bad Birnbach jako podkreślnik ok.
Na rabacie będą jeszcze drobne korekty.
____________________
Ala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies