Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Kompozycje z trawami w roli głównej

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompozycje z trawami w roli głównej

ana_art 18:29, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a ja bylam dzisiaj w ogrodniczym i było kilkanaśnie odmian traw, niestety na żadnej nie było nazwy. Nad calością widniał napis TRAWY ;D Jak zakupie to wkleje fotki by je roszyfrować. Mam nadzieje że pomożecie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Martek 19:13, 13 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Bogda napisał(a)


Ja sobie też wysiałam jednoroczną-taką czarną, ale zapamiętałam tyko, że to "purple majesty"i juz wschodzi!
Mamy obie posiane tą samą trawę .Ja kupiłam w zeszłym roku sadzonkę czyli jedna pałka I nie był to dobry sezon dla tej trawy .Zostawiłam jednak nasiona i zaryzykowałam .Wzeszło kilka źdźbeł ,obiecałam 7 szt dać pani Kasi z piekarni )) Nie wiem jak się dalej potoczy rozwój tych sadzoneczek.
Bardzo proszę czy jest ktoś ,kto coś więcej na temat upodobań tej trawy ??????????Stanowisko ,gleba,podlewanie ,dokarmianie itd???


mi padły, nie mam nic

Bogna wysłałam z 9-a źdźbłami w jednej donicy syna do pani z piekarni i po makaron .Pani Kasi nie było ,ale makaron syn kupił i wrzucił go do siatki z trawą ;( Domyślasz się co z niej zostało .
Piękna pogoda ,postanowiłam wystawić moje sianie na dwór i nosząc na tacach po kilka wywaliła mi się druga doniczka z tą trawą ))))))))))Zostało mi dwie doniczki może po 5 czy 7 źdźbeł ale obiecałam p.Kasi i nie wiem co zostanie .Tym bardziej ,że pogoda jak widać figla płata ,a trawa ta nie lubi za dużo deszczu ...I chyba preferuje głównie słońce
Jak Ci nie wzeszły to przynajmniej nie żal ,że 15 cm się połamały...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 19:15, 13 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
tyna napisał(a)

Moje najstarsze trawy mają 4 lata, uzupełniam nimi ostatnio róże, ale są i w innych częściach ogrodu.
Nie tworzą jeszcze dobrych kompozycji, wciąż rosną






Mam pytanie praktyczne:
jak postępowac z tym carexem?
to jest mój nowy nabytek.... Jestem ciekawa kiedy i jak go przycinać, znalazłam rozbieżne opinie.....?

w tym momencie jest u mnie wiosennie ciapnięty, ale dziwnie odrasta...[/quote
"Wiosennie ciapnięty"dobre ))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 19:37, 13 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
alinak napisał(a)
dziewczyny- cerrex buhanani , ( ten przy róży ) nie trzeba po zimie obcinać . usuwa się tylko padnięte listki . będzie ładna bujna kępa . a czasem można się pomylić ,bo trawy generalnie późno zaczynają wegetację . ( u mnie dopiero teraz) . a nasionka popularnej trawy pampasowej zostaw na razie w doniczce . ona u nas rzadko zimuje -chyba że na zachodzie. druga sprawa że na allegro często pod tą nazwą sprzedają nasze miskanty. ja już dwa razy się nacięłam i teraz już wiem że jedna przetrwała , to był miskant cukrowy , którego nie mogłam się później pozbyć , bo rósł nawet jeszcze w kompostowniku, był zabójczo ekspansywny, a druga padła po zimie . trawa pampasowa -prawdziwa nie jest ekspansywna , bo rośnie bujnie w kępach

Dziękuję Alinak za bardzo dokładną wypowiedź. W sumie wiem,że są to delikatne trawy ,ale tak fajnie piszą ,że wystarczy okryć...))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
asica 07:16, 15 sie 2011


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Wklejam kompozycję z trawami pod jednym z wrocławskich centrów handlowych, bo bardzo mi się spodobała.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Sebek 10:45, 15 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ładnie - i jakie śliczne red barony
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mariusz_Suro... 23:10, 15 sie 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
asica99 napisał(a)
Wklejam kompozycję z trawami pod jednym z wrocławskich centrów handlowych, bo bardzo mi się spodobała.


A które to centrum handlowe? Możesz podać jakiś namiar? Chętnie zobaczę, zwłaszcza że na dniach wybieram się do Wrocławia
____________________
Mariusz
asica 16:21, 16 sie 2011


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Oczywiście, ta kompozycja rośnie pod jest Factory Outlet
http://www.factory.pl/centros/wroclaw/#/POL/Centre/WROCLAW
A przypadkiem (szukałam szkółek oferujących trawy - mojej okolicy zupełna nisza pod względem szkółek, roślin, upolować coś to wielkie szczęście ) znalazłam na stronie:
http://funkie.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=211&category_id=10&option=com_virtuemart&Itemid=85
tą samą kompozycję chyba niedługo po posadzeniu. Ogromna różnica
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
AniaDS 22:47, 19 sie 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Dmuszek jajowaty w roli głównej
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Gardenarium 09:28, 03 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mariusz_Surowinski napisał(a)

Wklejam kompozycję z trawami pod jednym z wrocławskich centrów handlowych, bo bardzo mi się spodobała.


A które to centrum handlowe? Możesz podać jakiś namiar? Chętnie zobaczę, zwłaszcza że na dniach wybieram się do Wrocławia


Bardzo ładnie zaprojektowane, wielkimi połaciami można osiągnąć spektakularny efekt. To jest to
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies