Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Kompozycje z trawami w roli głównej

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompozycje z trawami w roli głównej

alinak 21:01, 16 kwi 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Mariusz a co to za trawa w takim razie na fotce z leżaczkiem . czy nie przypadkiem "Karl Foerster"
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
AniaDS 16:19, 06 maj 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Moje najstarsze trawy mają 4 lata, uzupełniam nimi ostatnio róże, ale są i w innych częściach ogrodu.
Nie tworzą jeszcze dobrych kompozycji, wciąż rosną













.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Martek 17:11, 06 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Bogda napisał(a)
Ja sobie też wysiałam jednoroczną-taką czarną, ale zapamiętałam tyko, że to "purple majesty"i juz wschodzi!
Mamy obie posiane tą samą trawę .Ja kupiłam w zeszłym roku sadzonkę czyli jedna pałka I nie był to dobry sezon dla tej trawy .Zostawiłam jednak nasiona i zaryzykowałam .Wzeszło kilka źdźbeł ,obiecałam 7 szt dać pani Kasi z piekarni )) Nie wiem jak się dalej potoczy rozwój tych sadzoneczek.
Bardzo proszę czy jest ktoś ,kto coś więcej na temat upodobań tej trawy ??????????Stanowisko ,gleba,podlewanie ,dokarmianie itd???
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 17:18, 06 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Zaraz zejdę po nazwy dokładne traw ,które posiałam ,a kwiatów mogę dopiero wypatrywać za rok z kawałkiem...,to dwa różne miskanty jak się nie mylę . Proso fioletowe wysiałam )) Kocham trawy ,ale ponieważ mam tylko jedną na rabacie nie interesowałam się ich nazwami .
Wasze foty są urocze i często zaskakujące jeśli idzie o dobór w kompozycjach
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 17:40, 06 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Wiedziałam,że bez sprawdzenia nie wiem co posiałam ))
Trawa pampasowa - biała i różowa . Proszę również o jakąś wiedzę odnośnie stanowiska i ekspansywności tych obu traw
Czy są jakieś trawy ,którym nie potrzeba wiele słońca ???Albo co najwyżej potrzeba półcienia ???
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
tyna 19:18, 06 maj 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
AniaDS napisał(a)
Moje najstarsze trawy mają 4 lata, uzupełniam nimi ostatnio róże, ale są i w innych częściach ogrodu.
Nie tworzą jeszcze dobrych kompozycji, wciąż rosną






Mam pytanie praktyczne:
jak postępowac z tym carexem?
to jest mój nowy nabytek.... Jestem ciekawa kiedy i jak go przycinać, znalazłam rozbieżne opinie.....?

w tym momencie jest u mnie wiosennie ciapnięty, ale dziwnie odrasta...
____________________
pozdrawiam :)
AniaDS 21:59, 06 maj 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Justynko, ta trawka jest u mnie co roku na wiosnę cięta, bo schnie po zimie.
Zaraz po cięciu rusza ładnie w górę.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Matka 22:03, 06 maj 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Martek napisał(a)

Ja sobie też wysiałam jednoroczną-taką czarną, ale zapamiętałam tyko, że to "purple majesty"i juz wschodzi!
Mamy obie posiane tą samą trawę .Ja kupiłam w zeszłym roku sadzonkę czyli jedna pałka I nie był to dobry sezon dla tej trawy .Zostawiłam jednak nasiona i zaryzykowałam .Wzeszło kilka źdźbeł ,obiecałam 7 szt dać pani Kasi z piekarni )) Nie wiem jak się dalej potoczy rozwój tych sadzoneczek.
Bardzo proszę czy jest ktoś ,kto coś więcej na temat upodobań tej trawy ??????????Stanowisko ,gleba,podlewanie ,dokarmianie itd???


mi padły, nie mam nic
____________________
U Matki
tyna 21:46, 10 maj 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
AniaDS napisał(a)
Justynko, ta trawka jest u mnie co roku na wiosnę cięta, bo schnie po zimie.
Zaraz po cięciu rusza ładnie w górę.


dzięki
____________________
pozdrawiam :)
alinak 18:59, 11 maj 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
dziewczyny- cerrex buhanani , ( ten przy róży ) nie trzeba po zimie obcinać . usuwa się tylko padnięte listki . będzie ładna bujna kępa . a czasem można się pomylić ,bo trawy generalnie późno zaczynają wegetację . ( u mnie dopiero teraz) . a nasionka popularnej trawy pampasowej zostaw na razie w doniczce . ona u nas rzadko zimuje -chyba że na zachodzie. druga sprawa że na allegro często pod tą nazwą sprzedają nasze miskanty. ja już dwa razy się nacięłam i teraz już wiem że jedna przetrwała , to był miskant cukrowy , którego nie mogłam się później pozbyć , bo rósł nawet jeszcze w kompostowniku, był zabójczo ekspansywny, a druga padła po zimie . trawa pampasowa -prawdziwa nie jest ekspansywna , bo rośnie bujnie w kępach
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies