Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Likwidacja kolein na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Likwidacja kolein na trawniku

BasiaGugu 22:16, 17 cze 2020

Dołączył: 18 maj 2017
Posty: 5
Mam 9 letni trawnik, oczko w głowie męża- nawożony, wertykulowany. Do dzisiaj wyglądał jak pole golfowe. Niestety zdecydowaliśmy się wkopać zbiornik na deszczówkę. Przyjechała koparka i niewielki mogło się wydawać samochód na glinę z wykopu. Było mało miejsca do manewrowania i kierowca samochodu musiał się nieźle nakręcić żeby podstawić się pod koparkę. Zrobiły się koleiny w różnych kierunkach, darń nie jest poprzerywana. Jak można wyrównać teren? Mąż na pomysł żeby zasypać wszystko nową ziemią, wgrabic i posiać trawę. Ja myślę żeby dobrze podlać i kawałek po kawałku wałowac. Nie ma mowy o zdejmowaniu darni i podsypywaniu ziemi bo tego jest bardzo dużo. Czy ktoś poradził sobie z takim problemem w skuteczny sposób? Normalnie jesteśmy załamani.
Gardenarium 23:09, 17 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcie szkód.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BasiaGugu 06:00, 18 cze 2020

Dołączył: 18 maj 2017
Posty: 5
Niestety słabo widać na zdjęciach. Ale cały trawnik jest w takich wgniotach.
BasiaGugu 06:13, 18 cze 2020

Dołączył: 18 maj 2017
Posty: 5
A jeszcze pare dni wcześniej było tak:

Gardenarium 17:37, 18 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można spróbować podlać mocno, żeby gleba zmiękła i taką zagęszczarką do kostki lub ubijakiem próbować wyrównać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BasiaGugu 18:17, 18 cze 2020

Dołączył: 18 maj 2017
Posty: 5
Pani Danusiu dziś mąż tez wpadł na taki pomysł Właśnie działamy. Tylko mam pytanie- czym zasypać większe wgłębienia- piaskiem czy ziemią. Na pewno nie uda nam się wszystkiego zniwelować zagęszczarką. Samą ziemia, piaskiem czy wymieszać razem? Dobrze, że pojawiło nam się światełko w tunelu ☺️
Gardenarium 23:06, 23 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ziemią bym to równała i dosiewki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pan_natan 15:46, 25 cze 2020

Dołączył: 24 paź 2019
Posty: 44
Jak rozsypiecie ziemie, to możecie przeciagnac pare razy po trawniku odwróconą palete, to wyrówna pozostałe koleiny, tak jak na tym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=_jvrfYq2NMo
____________________
Mój mikro Ogródek 50m
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies