Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Identyfikacja choroby - Żywotnik Smaragd i inne

Pokaż wątki Pokaż posty

Identyfikacja choroby - Żywotnik Smaragd i inne

coachynski 11:59, 20 cze 2020

Dołączył: 20 cze 2020
Posty: 2
Szanowni forumowicze,

serdecznie proszę Was o pomoc w identyfikacji i stworzeniu planu działań przeciwko chorobie(-om) które trapią mój przydomowy ogródek. Około 2 miesiące temu koniuszki liści żywotników zaczęły brązowieć, jednocześnie od pnia pozostając zielone. problem zaczął się od 2-3 roślin i zaczął rozprzestrzeniać na pozostałe. Miesiąc temu spryskałem wszystkie tuje preparatem Saprol Thuja od Substrala. Zabieg ten powtórzyłem tydzień temu. Nie widzę poprawy. Dzisiaj obejmuje w mniejszym lub większym zakresie około połowy z 30 żywotników rosnących w moim ogródku. Tuje brązowieją wyłącznie od strony ogrodu. Załączam zdjęcia:





Nie wiem czy ma to bezpośredni związek, natomiast zauważyłem również chorobę na innych roślinach - szczególnie widoczną na kielichowcu chińskim, głogowniku Frasera i hortensji. Zdjęcia poniżej.





Prośba o pomoc.
Michał.
coachynski 10:15, 09 lip 2020

Dołączył: 20 cze 2020
Posty: 2
Dzięki za pomoc...
Gardenarium 07:12, 04 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem leje po nich nawadnianie??? nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies