Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Tuje Smaragd sadzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Tuje Smaragd sadzenie

Ogrodnik654 09:40, 15 lip 2020

Dołączył: 15 lip 2020
Posty: 2
Witam,
Chciałbym was zapytać: ponieważ mam działeczkę i chciałbym ją obsadzić tujami szmaragd dookoła, ale jest taki problem, że sąsiad dostawił swój budynek do samej granicy mojej działki bo on ma wąską 12m szeroka.... i mam ścianę jego domu z prawej strony działki i teraz pytanie, czy mogę obsadzić tuje szmaragd po prawej stronie mojej działki i ile mam odsunąć się od muru ?
A_gawa 10:29, 15 lip 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
A może zrób tam piękną ścianę z cienkich listewek i zupełnie inaczej podejdź oddzielenia się od sąsiada? Zajrzyj do wątku: https://www.ogrodowisko.pl/watek/10482-chodzze-na-pole-do-mojego-ogrodu?page=34

Nie sadź tuj dookoła - ja tak zrobiłam i żałuję. Jest tyle ciekawych krzewów, które tworzą bariery, przemyśl to jeszcze.


____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Ogrodnik654 11:05, 15 lip 2020

Dołączył: 15 lip 2020
Posty: 2
Dlaczego nie sadzić dookoła? a z tymi listewkami pomysł ciekawy tylko budynek ma luxsfery i sąsiad może mieć wąty bo mu zasłonie doświetlenie budynku...
Gardenarium 21:48, 26 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Maniek1983 napisał(a)
Witam
Bardzo proszę o pomoc A mianowicie posiadam dzialkę którą chciałbym oslonic zywopłotem z tuj. Niestety gleba na mojej działce to wyłącznie żwir. Wpadłem na pomysł żeby wykopać rów 50cm od ogrodzenia szeroki na 1m i głęboki na 1 m i wypełnić to odpowiednią glebą, torfem i wtedy sadzic na wiosnę tuje. Czy to dobry pomysł? Czy może lepiej posadzić coś innego?
Pozdrawiam


Żwir? Gruby żwir? Jakiej granulacji. Będzie działał jak drenaż i odprowadzał wodę i jeśli zastosujesz torf to tylko pogroszysz sytuację, bo torf jak wyschnie a będzie wysychał na żwirze, to nie sposób go nawodnić i tuje uschną
Gleba do sadzenia to kompost, próchnica kwaśna i trochę tylko torfu. Możesz nawet gliny trochę domieszać, żeby trzymała wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Maniek1983 22:09, 26 sie 2020

Dołączył: 26 sie 2020
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście nawiąże co będzie najodpowiedniejsze Ale czy pomysł z tym rower i nawiezieniem odpowiedniej to dobry pomysł? Czy może większy rów wykopać?
Maniek1983 22:09, 26 sie 2020

Dołączył: 26 sie 2020
Posty: 3
Żwir jest gruby ale miejscami jest jak skala nie idzie łopaty wbic
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies