Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Makao_J 10:41, 10 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Basia podasz mi szerokość i grubość tych szczebelków na ogrodzeniu?

Musze zamówić sobie i nie wiem jaki wymiar.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Basia_KRK 10:05, 11 lip 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dziewczyny, wakacjuję się obecnie za granicą, wreszcie słoneczko od rana, zero chmurek, woda, pełen relaksik i 35°C ♥ Przyznam, że po 2,5 miesiąca w Krakowie beznadziejnej deszczowej pogody, nawet taka temperatura mi nie straszna Na spokojnie odpiszę, jak wrócę. Pięknego weekendu Wam życzę!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 10:10, 11 lip 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Makao_J napisał(a)
Basia podasz mi szerokość i grubość tych szczebelków na ogrodzeniu?

Musze zamówić sobie i nie wiem jaki wymiar.


Aniu, nie poznałam Cię! Wow jaki fajny avatarek!
Info odnośnie tych profili drewnianych skopiowałam z faktury:

Modrzew Syberyjski, profil ROMB, 24x68x6000 (gdzie 24mm to grubość deski, a 68mm to jej szerokość).
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Makao_J 11:19, 11 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Basia_KRK napisał(a)


Aniu, nie poznałam Cię! Wow jaki fajny avatarek!
Info odnośnie tych profili drewnianych skopiowałam z faktury:

Modrzew Syberyjski, profil ROMB, 24x68x6000 (gdzie 24mm to grubość deski, a 68mm to jej szerokość).

Okej. Tak troszkę myślałam, że to taki profil.
Takiego grubego raczej nie zamówimy ale szerokość podobną. 80mm.
Widzieliśmy dziś jak takie 80mm były połączone z takimi 40mm. I taki zestaw wybierzemy.
Mam nadzieję że będzie równie ładnie i delikatnie wyglądały jak Twoje.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
KasiaBawaria 10:29, 12 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wypoczywaj i zbieraj sily
____________________
Zapraszam na kawe
Basia_KRK 21:31, 03 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Witam się z Wami w przerwie wakacyjnej

Na forum szaleństwo, nie wiem od czego zacząć tyle mam Waszych pięknych wątków do przeglądnięcia i poczytania!

Tymczasem wyskoczyłam na szybko z aparatem, aby uwiecznić na zdjęciach lipcowy ogród. Pierwszy raz tak pięknie mi wszystko kwitnie, wcześniej nie miałam po prostu tylu przeróżnych bylinek nasadzonych. Najbardziej w tym roku zachwyca mnie bodziszek "Rozanne' i bardzo Wam go polecam!

Tutaj na rabacie z hortensjami Bobo i werbenami patagońskimi ❤






____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:55, 03 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Na skarpie - róża okrywowa 'The Fairy' oraz budleja Dawida 'Free Petite Blue Heaven'
Nie załapałam się na pierwsze spektakularne kwitnienie budlei, ale ścięłam przekwitnięte kwiatostany, i liczę na jej ponowne zakwitnięcie, bo widzę dużo nowych kwiatów. Bardzo podoba mi się kolor jej kwiatów, taki lawendowy, zimny, niebiesko-fioletowy, fajnie pasuje do bladego różu 'The Fairy'.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Iwonka 22:02, 03 sie 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Basia_KRK napisał(a)
Witam się z Wami w przerwie wakacyjnej

Pierwszy raz tak pięknie mi wszystko kwitnie, wcześniej nie miałam po prostu tylu przeróżnych bylinek nasadzonych. Najbardziej w tym roku zachwyca mnie bodziszek "Rozanne' i bardzo Wam go polecam!

Tutaj na rabacie z hortensjami Bobo i werbenami patagońskimi ❤




Basiu witam się i ja Przeczytałam ostatnio cały twój wątek, świetnie wam wszystko wyszło. Zachowaliście stare drzewa w nowoczesnej otoczce, pięknie to gra.
Sezon mamy pogodowo zwariowany, ale deszcze które nam jakiś czas temu szalały w małopolsce niesamowicie sprzyjały roślinom. Też jestem w szoku jak mi wszystko wybujało. Szkoda, że znów dwa tygodnie nie padało. Dziś tak czekałam na deszcz a tu pogodowa lipa...
Bodziszek z bobo ślicznie wygląda. Czytam dużo o bodziszkach, jest tyle odmian, trudno wybrać. Większość dostępna jedynie w necie. Chciałabym taki kwitnący jak najdłużej. Rozanne jest podobno taką odmianą. Trudno o bodziszki w naszych szkółkach, ale w ogrodzie Łobzów widziałam i chyba się skuszę na kilka.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Jagodaa 22:20, 03 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Piękny ogród Basiu i niesamowita metamorfoza domu.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Basia_KRK 07:23, 04 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Iwonka napisał(a)


Basiu witam się i ja Przeczytałam ostatnio cały twój wątek, świetnie wam wszystko wyszło. Zachowaliście stare drzewa w nowoczesnej otoczce, pięknie to gra.
Sezon mamy pogodowo zwariowany, ale deszcze które nam jakiś czas temu szalały w małopolsce niesamowicie sprzyjały roślinom. Też jestem w szoku jak mi wszystko wybujało. Szkoda, że znów dwa tygodnie nie padało. Dziś tak czekałam na deszcz a tu pogodowa lipa...
Bodziszek z bobo ślicznie wygląda. Czytam dużo o bodziszkach, jest tyle odmian, trudno wybrać. Większość dostępna jedynie w necie. Chciałabym taki kwitnący jak najdłużej. Rozanne jest podobno taką odmianą. Trudno o bodziszki w naszych szkółkach, ale w ogrodzie Łobzów widziałam i chyba się skuszę na kilka.


Witaj Iwonko! Miło Cię widzieć u mnie w wątku. Bardzo dziękuję za miłe słowa! Lubię te stare drzewa, nawet teraz gdy na potęgę sypią jabłkami po całym ogrodzie
To prawda, sezon deszczowy bardzo sprzyjał roślinkom, już nie pamiętam kiedy zużyłam tak mało wody do podlewana w sezonie
Jeżeli chodzi o bodziszki, to testuję u siebie kilka odmian, póki co żadna nie kwitnie tak długo jak 'Rozanne'. Byłam niedawno w ogrodzie Łobzów, i znalazłam tam 1 szt. tej odmiany, którą zakupiłam, aby ją dosadzić do kółka. Dzisiaj powinnam mieć dostawę nowej odmiany do testów: 'Azure Rush'
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies