Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Prośba o sprawdzenie systemu nawadniania.

Pokaż wątki Pokaż posty

Prośba o sprawdzenie systemu nawadniania.

PiterSas 15:40, 30 lip 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
mjoker napisał(a)


No ja zgodze sie z Toba, ze to jest wysokosc podnoszenia. Ale wysokosc podnoszenia scisle powiazana jest z wydajnoscia. Im wyzsza wydajnosc l/min tym wysokosc podnoszenia mniejsza, czyli jak piszesz 55l/min to max 15m wysokosci podnoszenia, a 15m podnoszenia to jakies 1,5Bara.

Trafilem na filmik na YouTube z pompa jy1000, gdzie nie dala rady na 4 zraszacze statyczne 360stopni. Dala rade tylko zasilis 2 zraszacze.
https://youtu.be/oxj0vYu412w
3minuta 28sek.

Pytanie. Z jakiej głębokości będzie pobór wody? Ja zrozumiałem że z poziomu Max 1.5m. Więc wydaje mi się że ta pompa była by OK. Ale jak masz możliwość zakupu trochę wiekszej to kup.
Pozdrawiam
mjoker 22:44, 30 lip 2020

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 14
PiterSas napisał(a)

Pytanie. Z jakiej głębokości będzie pobór wody? Ja zrozumiałem że z poziomu Max 1.5m. Więc wydaje mi się że ta pompa była by OK. Ale jak masz możliwość zakupu trochę wiekszej to kup.
Pozdrawiam


Powiedzmy, ze z 3m, bo jakies 1,5 glebokosc zbiornika +1,5 w pomieszczeniu gospodarczym, gdyz tam bedzie umiejscowiona.

Charakterystyka wysokosci podnoszenia w stosunku do wydajnosci, jak wyzej przedstawiona, mowi wszystko. Pompa JY1000 owszem moze zapewnic przeplyw na poziomie i 55l/min, jednak przy takiej wydajnosci wysokosc podnoszenia spadnie do ok 15m. Teraz odjac te moje 3m, odjac spadki na zlaczkach itp to zostanie ok 11m podnoszenia? Wiec przy takim wydatku wody pompa moze utrzymac cisnienie na poziomie 1,1Bara.
W temacie nawadniania jestem laikiem, ale z czytaniem charakterystyk czesto sie spotykam (branza elektryczna) i z tej charakterystyki mozna to wyczytac.

Co innego MH1300. Opinie rozne znajduje w sieci na temat tej pompy, ale z charakterystyki wychodzi, ze przy moim wydatku wody na poziomie 27l/min zapewni mi ona cisnienie 5bar, odliczajac spadki na zlaczkach itp to wyjdzie ok 4bar. I bedzie to chyba odpowiednia opcja, bo 4szt zraszaczy mp3000 potrzebuje ok 3,8Bar by mieć zasieg 8m (a taki potrzebuje wg projektu).
Na linie kroplujaca jednak tak jak mi poleciles, reduktor cisnienia z filtrem.
Mikoc 21:29, 06 wrz 2020

Dołączył: 06 wrz 2020
Posty: 2
Witam serdecznie, pomoże mi ktoś w doborze oraz rozmieszczeniu nawodnienia na trawniku. Niby bardzo prosty trawnik, ale na boku sa donice warzyniaki.
PiterSas 07:30, 07 wrz 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Mikoc napisał(a)
Witam serdecznie, pomoże mi ktoś w doborze oraz rozmieszczeniu nawodnienia na trawniku. Niby bardzo prosty trawnik, ale na boku sa donice warzyniaki.

Hej.
Podaj jeszcze jakie masz źródło wody, ciśnienie i wydajność.
Wydajność zmierz poprzez napełnienie wiaderka 10l i zmierz czas napełnienia,
potem 10l dzielisz przez czas napełnienia i wynik mnożysz przez 3600. Masz wtedy podaną wydajność w l/h.
Ciśnienie trzeba zmierzyć manometrem.

Odnośnie projektu - zaczynasz rozstawę zraszaczy od rogów, zraszacze musza nachodzić na siebie w 50% i pokrywasz zraszaczami swoją działeczkę...
cdn
Mikoc 07:06, 08 wrz 2020

Dołączył: 06 wrz 2020
Posty: 2
sprawdziłem to więc:
ciśnienie w instalacji: 3,5bara
wydajność 1200l/h

mam też kolejne pytanie. Całą instalację zaworów itd chciałbym umieścić w domku narzędziowym bo tam będę miał źródło wody i czy cała instalacja musi być pod ziemią w tych studzienkach czy może wisieć na ścianie ok 30cm nad ziemią?? załączam lepsze zdjęcie
PiterSas 11:39, 09 wrz 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Mikoc napisał(a)
sprawdziłem to więc:
ciśnienie w instalacji: 3,5bara
wydajność 1200l/h

mam też kolejne pytanie. Całą instalację zaworów itd chciałbym umieścić w domku narzędziowym bo tam będę miał źródło wody i czy cała instalacja musi być pod ziemią w tych studzienkach czy może wisieć na ścianie ok 30cm nad ziemią?? załączam lepsze zdjęcie

instalację możesz umieścić np. na ścianie tylko pamiętaj że każde kolanko to strata ciśnienia.....
P.S. masz małą wydajność źródła - 20l/min to można będzie podłączyć np. tylko 2 zraszacze MP3000 (90-210 st.) zasięg 6,7-9,1m
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies