Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek do przeróbek ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek do przeróbek ;)

Gardenarium 22:12, 08 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czesto dostaję takie ogrody lub projekty do poprawki
Wg mnie za dużo jest gatunków roślin. Chociaż sam rysunek ładnie wygląda, to z pewnością nie będzie tak z ogrodem. Czy macie podobne odczucia?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 22:12, 08 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
też tak uważam. rabata pod ogrodzeniem jest chyba za szeroka, wiele roślin jest "solo" i
nie tworzy ze sobą całości. sporo berberysów, ja bym je wywalił albo chociaż połączył,
chorują często i osobiście nie wiem czy są aż takie ładne. jest też świerk srebrny który
okropnie się rozrośnie, potem brzydko wygląda i to że niebieski kolor strasznie ciężko
wkomponować aby dobrze wyglądał. Zawsze odstaje. Ta ostatnia rabata raczej jest to
przeróbki. Bardzo fajnie wyszła ta tuż przy domu z trzmielinami. Gdybyś Aniu dała
radę pozostałe zrobić na taki "elegancki" styl to bardzo by to poprawiło cały ogród.
No i jałowca który jest przy słupie dobrze byłoby niestety w ogóle wyrzucić.
____________________
paweł
Gardenarium 22:13, 08 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niedobry dobór gatunków, dużo sosen widzę, sine iglaki (jałowce) nie zdobią niestety, już lepiej gdyby były żółte.

I leży włóknina...
Poczytaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aga_pe 22:13, 08 paź 2011


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
hanka_andrus napisał(a)
O duże pole do działania!
Nie wiem,jak wam,ale mi nie pasuje proporcja ostatniego zdjęcia.
Wielka masywna podpora -kolumna i cieniuteńkie kuleczki na pniu.Nawet jak się trochę zagęszczą ,nie zlikwiduje to dysproporcji.
Ponieważ jest to pod oknem, drzewa żadnego chyba tam nie będzie,ale ja bym posadziła ze 3 stożki cisowe i kilka dużych bukszpanowych kulek z trawami,albo jasną pęcherznicą.
A może jeszcze jakieś ładne drzewo na rogu domu?.....Jak myślicie?.


Takie kolumny od razu kojarzą mi się z pnączami, zwłaszcza że dom jest w stylu dworku jak pisze Ania
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Pszczelarnia 22:13, 08 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Widzę, że te rabaty zostały dobrane pod kątem sucholubności chyba. Dodam tylko, że lawenda i hosty nijak nie pasują (ani pod względem wymagań ani pokrojowo). Widzę również (przepraszam za szczerość) bardzo słabą ziemię (czy rośliny pod korą mają ten piasek?).
Czemu ma służyć ogród - wiemy już, że rekreacji i dzieciom...? Trzeba jakoś wydzielić obszary, bo na razie jest wszystko pod płotem i szeroko. Przed frontem domu dałabym niskie róże i powojniki, bukszpany. Nic więcej. Do masywnej budowli Twoje frontowe rabatki są za mizerne i za wielorakie. Zobacz dysproporcje na projekcie przy wejściu. Nie dawałabym podkładów kolejowych, bo nie będzie dworek a rancho wiejskie w stylu dworku ..... .
Dworek nie musi mieć dookoła siebie rabatek - tutaj jest ważny wjazd, wejście, wyjście do części ogrodowej, jakaś część alejowa, parkowa i gazonowa, 'brama szeroko otwarta - gościnna i w gościnę .... zaprasza" - jakoś tak u Mickiewicza było. Dom ładny. Acha, koniecznie rododendrony, jeśli warunki na to pozwolą.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:14, 08 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czyli generalnie chodzi o tyły.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:14, 08 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dzięki za szkic, on dużo mówi!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pwl 22:14, 08 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
dasz radę teraz tyko planujesz a realizacja ruszy wiosną? jak tak to na pewno wpadniesz na
genialne rozwiązania. A z różanecznikami lepiej jest udać się pod płot. z czasem robią się łyse
od dołu i nie wyglądają za ładnie, a jak dasz je w oddali to z przodu można czymś podsadzić.
No i kluczem jest tu dobra wytrzymała odmiana. dużo pisała magja w wątku o różanecznikach.
____________________
paweł
anka 22:14, 08 paź 2011

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
dziękuję Pawle za bardzo miłe słowa. Podbudowałeś mnie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
Puskaogrodni... 22:15, 08 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Witam.
Widzę, że bijesz się z myślami. Przerabiałam to.
Obejrzyj kilka ogrodów, koniecznie przestudiuj realizacje Danusi i do wiosny sama dojdziesz do tego, jak ma wyglądać Twój ogród.
Musisz liczyć się z koniecznością totalnej reorganizacji- czasem nie uda się dojść do wymarzonego efektu, bez zniszczenia czegoś co wydaje się dziś potrzebne.
Nie spiesz się, czytaj, oglądaj, słuchaj rad i będziesz miała swoją wizję...
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies