Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek do przeróbek ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek do przeróbek ;)

anka 19:56, 08 paź 2011

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
Witam wszystkich forumowiczów! Postanowiłam przenieść mój wątek tutaj. Chyba to odpowiedniejsze miejsce dla niego. Nie wiedziałam, jak i czy w ogóle można przenieść wszystkie posty i zdjęcia, dlatego wątek a raczej swoje posty na naszych ogrodach wykasowałam.(chętnie przekopiowałabym wszystkie wiadomości, ale nie potrafię- może ktoś mnie oświeci). Ale jeszcze raz dziękuję za miłe powitanie i uwagi (Pszczelarni,Jance, age_pe, popcarol, hance_ andrus, Sebkowi, p.Danusi, Pwl, Puskaogrod).

Moja przygoda z ogrodem zaczęła się w kwietniu, wraz z wprowadzeniem się do nowego domu. Wcześniej nigdy nie podejrzewałabym się o "ogrodnicze zapędy", moja wiedza z tej dziedziny ograniczała się do rozróżniania drzew liściastych od iglastych i to mi wystarczyło
Jednak z czasem chciałam stworzyć wokół siebie i swojego domu miejsce, w którym będzie można odpocząć, zrelaksować się, pobawić się z dziećmi i nacieszyć oko pięknymi widokami i tak zaczęliśmy urządzać teren przed domem. Mieliśmy gotowy projekt, jednak w trakcie własnej realizacji sporo pozmieniałam. Na początku efekt podobał mi się, ale tak było do czasu kiedy nie odkryłam OGRODOWISKA
Po obejrzeniu tylu wspaniałych ogrodów ( przede wszystkim ogromne chapeau bas dla p.Danusi- ogród idealny!), zapragnęłam mieć choć namiastkę "ogrodowiskowego stylu" u siebie. Mam nadzieję,że z Waszą pomocą i wiedzą uda mi się to zrealizować.

Postanowiłam wkleić zdjęcia od „początku”. Myślę,że dzięki temu sytuacja zrobi się bardziej przejrzysta i jasna.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
anka 20:08, 08 paź 2011

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
naszą działkę nabyliśmy już z pewnymi zabudowaniami:
drewnianego domku już nie ma, na tym miejscu jest ogródek do przeróbek


za to stodołę zostawiliśmy i przerobiliśmy
na mieszkanko dla takich zwierzaków

oczywiście z biegiem czasu zadomowiły się u nas i inne stworzenia

i takie też


widok z tarasu mamy taki:
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
anka 20:31, 08 paź 2011

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
odręczny szkic działki (proporcje nie są zachowane)

obecny stan jeszcze raz
na trawiastym kole ma kiedyś stanąć altana


katastrofalna część rabaty



i rabatka pod oknami
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
anka 20:39, 08 paź 2011

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
ta część ogrodu jest ogrodzona niskim drewnianym płotkiem- ze względu na bezpieczeństwo dzieci.

Nie mogąc dzisiaj rano spać popodglądałam Wasze ogrody. Stworzyliście cuda !!! Zainspirowana przystąpiłam do zmian w swoim. A oto produkty:
chcę pozbyć się berberysów, więc obmyśliłam zamiast nich taki żywopłocik z bukszpanu, dalej po prawo myślałam o świerku nidiformis albo choinie jeddeloh ( na drugim zdjęciu widnieje jako znak zapytania)
następnie rododendrony obsadzone np. żurawkami albo ostrokrzewem golden gem ( rododendron może calsap ?- ich bordowa plamka mogłaby wtedy "współgrać" z bukiem purple fountain (nie widać go za bardzo pomimo mojego zaznaczenia, ale wierzcie na słowo- jest tam ) Dalej myślałam o zawijasku z bukszpanu (właściwie to zrobiłam 2- jeden zaczynałby tą nieszczęsną część rabaty a drugi ją kończył- byłoby symetrycznie)
no i pomiędzy zawijaskami totalna inspiracja (właściwie plagiat realizacji p. Danusi- ogrodu z lustrem, z góry bardzo bardzo przepraszam, ale ten kawałek ogrodu tak strasznie mi się podobał; oczywiście w przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń szybciutko wykasuję)- a więc 3 świerki, przed nimi trawy i hortensje, czymś obsadzone... może wtedy udałoby się zagospodarować tą szeroką rabatę (od ogrodzenia do obrzeża jest 5 m). Ewentualnie mogę ją zmniejszyć... tylko że... mój tata robił to wszystko sam... trochę mi szkoda psuć jego pracę
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
Pszczelarnia 22:09, 08 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wszyscy na Ogrodowisku lubimy robótki i przeróbki! U siebie i u innych!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joanka 22:10, 08 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Anko Ogrodowisku


Jestem bardzo ciekawa Twoich zdjęć. Czekam
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
aga_pe 22:10, 08 paź 2011


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
anka napisał(a)
Witam wszystkich forumowiczów!
Moja przygoda z ogrodem zaczęła się w kwietniu, wraz z wprowadzeniem się do nowego domu. Wcześniej nigdy nie podejrzewałabym się o "ogrodnicze zapędy", moja wiedza z tej dziedziny ograniczała się do rozróżniania drzew liściastych od iglastych i to mi wystarczyło
Jednak z czasem chciałam stworzyć wokół siebie i swojego domu miejsce, w którym będzie można odpocząć, zrelaksować się, pobawić się z dziećmi i nacieszyć oko pięknymi widokami i tak zaczęliśmy urządzać teren przed domem. Mieliśmy gotowy projekt, jednak w trakcie własnej realizacji sporo pozmieniałam. Na początku efekt podobał mi się, ale tak było do czasu kiedy nie odkryłam OGRODOWISKA
Po obejrzeniu tylu wspaniałych ogrodów ( przede wszystkim ogromne chapeau bas dla p.Danusi- ogród idealny!), zapragnęłam mieć choć namiastkę "ogrodowiskowego stylu" u siebie. Mam nadzieję,że z Waszą pomocą i wiedzą uda mi się to zrealizować.
Postaram się jeszcze dzisiaj wkleić zdjęcia.


Witaj Aniu

Będę podglądała Twoje poczynania, bo ja niestety też mam takie same odczucia jak Ty, po przekroczeniu progów Ogrodowiska moje zadowolenie z własnego kawałka zieleni legło w gruzach
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
popcorn 22:10, 08 paź 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hihi, to chyba wszyscy tak mamy... ja zdecydowanie tez.
Chetnie zobaczymy fotki twojego ogrodu i bedziemy radzic!

pozdrawiam,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
hanka_andrus 22:11, 08 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Hej! Kolejna Anka! Jak miło! A ,że ma chęć na zmiany? Tym lepiej! Będziemy mieli co podpatrywać...wieczory coraz dłuższe ,niestety!

Witaj wśród nas!
Umieść się na mapie ogrodów, i dopisz w profilu z jakiego rejonu/miasta/ jesteś.może moją sąsiadką ?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 22:11, 08 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Duuży masz ogród - to dobrze

Bardzo byśmy prosili o szkic gdzie co jest - dom, przyszłe nawierzchnie, rabaty -wtedy będzie nam łatwiej zaprojektować.

Poczytaj tą serię artykułów
http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=poradnik
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies