Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Problem z wyłącznikiem ciśnieniowym

Pokaż wątki Pokaż posty

Problem z wyłącznikiem ciśnieniowym

Agawa_Lubin 13:21, 30 lip 2020

Dołączył: 30 lip 2020
Posty: 3
Mam problem z wyłącznikiem ( PC-10P IBO) ciśnieniowym lub wodą.Po skończeniu nawadniania wyłącznik przechodzi w awarie, po skasowaniu wszystko wraca do normy i program startuje normalnie, a następnie po zakończeniu ponownie wchodzi w awarie. Czy wyłącznik padł czy jest to inny problem?
Gardenarium 21:03, 30 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj może instrukcję https://www.dambat.pl/upload/instrukcjapc10p_374.pdf


nie jesteśmy aż tak oblatani we wszystkim co produkują, albo zadzwoń do producenta.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:05, 30 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja doczytałąm że:

Następuje zatrzymanie awaryjne (suchobieg) mimo, że w rurociągu jest woda
Zbyt niskie ciśnienie na wejściu do automatu- poniżej 2 bar. "

Zwiększ ciśnienie poprzez zmianę pompy, lub jeżeli jest to możliwe zainstalowanie automatu bliżej
pompy, w miejscu gdzie ciśnienie wynosi minimum 2 bar.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agawa_Lubin 19:50, 01 sie 2020

Dołączył: 30 lip 2020
Posty: 3
Pompa jest na pewno ok, Grundfosa, jak rozpocznie cykl podlewania to pracuje bardzo dobrze. W błąd wpada na koniec podlewania. Mi się wydaje, że prędzej nie trzyma zawór zwrotny w wyłączniku ciśnieniowym. Po skończonym podlewaniu powinien utrzymać ciśnienie pomiędzy elektrozaworami, a wyłącznikiem, jak nie trzyma to odrazu wpada w awarie. A dzisiaj dzwonił do mnie drugi klient z tą samą usterka, zamówiłem już dwa nowe wyłączniki. Dam znać czy po wymianie problem minął.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies