Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Łosoś, sałatka i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Łosoś, sałatka i nie tylko

justi 20:43, 09 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Sałatka z łososiem wędzonym


____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Joanka 20:45, 09 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Wygląda smakowicie
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
justi 20:48, 09 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Łosoś surowy marynowany



i kanapeczki tzw łódeczki z żagielkiem

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 20:49, 09 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Pyszne są jeszcze roladki z łososia wędzonego z serkiem chrzanowym, mniam.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Basiaw 19:39, 10 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Justyna, ależ to wszystko apetyczne!
Dorzuciłabyś przepisy, choćby takie z grubsza, np. składniki tej cudnej sałatki?

Oj, idzie jesień i nie tylko myszki szukają ciepłego kata, ale i nas, ludzi, ciągnie do kuchni i pożywnego jedzenia.
____________________
Nasz mały, zielony świat
justi 11:56, 12 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Składniki sałatki: trzeba się przyjrzeć bo ja rzucam to co mam w lodówce, ale na pewno musi być sałata lodowa. .... co my tam jeszcze mamy ogórek, pomidorek koktailowy, oliwki, feta, czosnek marynowany, czerwona cebulka może być (akurat na zdjęciu nie widzę), łosoś oczywiście w cieniutkie plasterki cięty, jajka, kawior (akurat miałam, ale nie daję zawsze) wszystko skrapiam cytryną i można trochę jeszcze pieprzu cytrynowego posypać, soli nie daję. Jak mi się coś jeszcze przypomni dopiszę.
Zawsze robię tą sałatkę w sylwestra, wtedy jest dużo składników w lodówce i można rzucać co się lubi.
Wtedy też mam najlepszego łososia prosto z Norwegii.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 11:59, 12 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Basiaw napisał(a)
Justyna, ależ to wszystko apetyczne!
Dorzuciłabyś przepisy, choćby takie z grubsza, np. składniki tej cudnej sałatki?

Oj, idzie jesień i nie tylko myszki szukają ciepłego kata, ale i nas, ludzi, ciągnie do kuchni i pożywnego jedzenia.

Basiu a te łódeczki kanapeczki to jadłam w Międzyzdrojach, u rybaków. Na wzór tamtego łososia, który mi bardzo smakował marynowałam potem w domu kawałek, ale ten czosnek nie wyszedł mi taki dobry, a łosoś owszem.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Basiaw 07:12, 13 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Justynka, wielkie dzięki za powyższą "wyliczankę" Rzeczywiście świetny pomysł na sylwestra.
Jednak tak długo to ja czekać nie będę...

Do tej pory nie odważyłam się sama zamarynować surowego łososia, ale widzę, że warto, musze się rozejrzeć z ładnym filetem.

Jeszcze raz dzięki!
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 08:32, 17 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Justynka, mam pytanie o marynowanie łososia, marynujesz surowego i już bez obróbki cieplnej leci na kanapki?
Zamówiłam sobie fileta ze świeżego łososia, bo mam ochotę popróbować tego marynowania, czy możesz mi zdradzić jak to robisz?
____________________
Nasz mały, zielony świat
justi 22:22, 17 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Tak surowy, a jak to leciało luknę jutro w kajecik. Na pewno trzeba sól morską grubo mieloną. Szukałam w necie jak go zrobic i tak sobie kombinowałam. Mam zapisane.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies