Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przesadzanie świerków we wrześniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Przesadzanie świerków we wrześniu

pawlak112 15:02, 13 wrz 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 14
Witam jakiś czas temu przesadziłem kilka małych świerków , przyjmą się we wrześniu?
pawlak112 15:05, 13 wrz 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 14
I czy dobrze posadziłem świerki na żywopłot w odstępie co 30-40 cm dobrze zrobiłem?
Gosialuk 18:06, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Napisz jakie to świerki, zwykłe czy serby.
Doświadczeń z iglakami nie mam, ale wrzesień to dobry czas na sadzenie i przesadzanie, wszystkiego chyba oprócz traw.
Jak na żywopłot, to za gęsto. Dziewczyny na forum sadzą ok 1,5-2 m jeden od drugiego i przynajmniej 1 m od ogrodzenia.
Jeszcze czytałam opinie, że zwykłe świerki nie lubią jak ich coś dotyka. Tracą wtedy igły i mogą się ogałacać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gardenarium 07:55, 14 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pawlak112 napisał(a)
Witam jakiś czas temu przesadziłem kilka małych świerków , przyjmą się we wrześniu?


Czy się przyjmą zależy od ich stanu (kiedy były sadzone, czy miały dobre korzenie, gdzie rosły, jak były pielęgnowane). Następnie zależy od prawidłowości przesadzania, wykopania z odpowiednią bryłą korzeniową, podlewania, nie posadzenia w podmokłym terenie, aby też aby nie miały za sucho i nie zostały za głęboko posadzone.

Czy one się tobie przyjmą nie zależy od nas, ale od twojej umięjętności przesadzania oraz od jakości samych świerków.
Bez szmaty (agrowłókniny) i bez kamieni wysypanych na szmatę. Tylko ściółka z kory sosnowej przekompostowanej. Lub ewentualnie skoszona trawa.

Za gęsto dla każdego gatunku świerków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawlak112 17:58, 16 wrz 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 14
Są to zwykłe świerki

Podlewam je

a nie może być co 30 cm? dlaczego?

Karol99 08:14, 19 wrz 2020


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Żaden ze świerków nie będzie się mógł prawidłowo rozwinąć i zabudować na boki. Będzie silna konkurencja o wodę, światło i zrobią się z nich wysokie, nierównomierne tyczki.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
pawlak112 16:48, 20 wrz 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 14
to co zrobić z tymi niepotrzebnymi świerkami?
pawlak112 08:50, 24 wrz 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)


Czy się przyjmą zależy od ich stanu (kiedy były sadzone, czy miały dobre korzenie, gdzie rosły, jak były pielęgnowane). Następnie zależy od prawidłowości przesadzania, wykopania z odpowiednią bryłą korzeniową, podlewania, nie posadzenia w podmokłym terenie, aby też aby nie miały za sucho i nie zostały za głęboko posadzone.

Czy one się tobie przyjmą nie zależy od nas, ale od twojej umięjętności przesadzania oraz od jakości samych świerków.
Bez szmaty (agrowłókniny) i bez kamieni wysypanych na szmatę. Tylko ściółka z kory sosnowej przekompostowanej. Lub ewentualnie skoszona trawa.

Za gęsto dla każdego gatunku świerków.


a po czym poznać że świerk się przyjął? we wrześniu
pawlak112 18:33, 25 wrz 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 14
Karol99 napisał(a)
Żaden ze świerków nie będzie się mógł prawidłowo rozwinąć i zabudować na boki. Będzie silna konkurencja o wodę, światło i zrobią się z nich wysokie, nierównomierne tyczki.


Jakiś czas temu przesadziłem z doniczki w ziemie świerka srebnego i widze że igły są lekko uschnięte co to może oznaczać?
Gardenarium 08:11, 20 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pawlak112 napisał(a)


a po czym poznać że świerk się przyjął? we wrześniu


Poznasz to w następnym roku jak wypuści normalne przyrosty, a jesienią teraz gdy nie będzie objawów żółknięcia czy innych że drzewko będzie widać, że wygląda gorzej niż było.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies