Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe wzloty i upadki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe wzloty i upadki

wiola_14 19:57, 05 kwi 2021


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128






Kochane ogrodniczki,
posadziłam bukszpan w formie łuku za którym planuje posadzić hortensje anabelle strong, wzdłuż murki od siatki posadziłam nowe sadzonki bluszcz. Jak tylko się przyjmą będę uszczykiwać czubki, aby szybciej się zagęściły. Te dziury w foli, którą chcę docelowo wyrzucić są po usunięciu trawy piórkówki, która bardzo się siała i mnóstwo nowych siewek nawet przez folię przebijało się do ziemi, nie wspominając już o niezmierzonej ilości ziaren w kamieniu, które mam do wyczyszczenia. |Pójdzie w inne miejsce w ogrodzie.
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
wiola_14 20:03, 05 kwi 2021


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128


NACZYTAŁAM SIĘ I NASŁUCHAŁAM WASZYCH RAD I POSTANOWIŁAM, ŻE po drugiej stronie na rabacie, którą rozpoczęłam w ubiegłym roku, zrobię zimozieloną ścianę z cisa, żeby zrobić tło dla roślin, ale też aby zasłonić cały ten kram u sąsiada i zyskać trochę prywatności. Mam nadziej,że szybko podrośnie i zasłoni te niezbyt przyjemne dla oka widoki. Muszę go jeszcze przyciąć.
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
LIDKA 20:22, 05 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Ten cowid wielu tak dokucza. Zdrowia dla rodziców.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
hankaandrus_44 20:38, 05 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Na Twoim miejscu na siatkę za cisami zawiesiłabym jakąś matę. Widziałam u kogoś takie zielone. MOże na 3 sezony by wystarczyła. bo potem juz cisy same tło zrobią.

Idziesz jak burza, Gratuluje emusia, Cierpliwie znosi zmiany. Tak trzymac. ozdrawiam i zdrowia ze calej rodzinie. Ogrod będzie piękny. Bo założenia są przemyślane.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
wiola_14 23:17, 05 kwi 2021


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Dziękuję Haniu za ciepłe słowa, podobają mi się poukładane nasadzenia ale nie koniecznie w prostych liniach. Długa jeszcze droga przede mną do pełni spełnienia w ogrodzie, ciągle się uczę czegoś nowego i wprowadzam to do mojego tworzącego się ciągle ogrodu. Póki co dużo czytam i inspiruje się waszymi doświadczeniami, które są dla mnie bardzo cenne. Jeśli z tatą będzie lepiej będę coś działać w ogrodzie. Dziękuję, ze do mnie zaglądacie to dla mnie bardzo ważne i duże wsparcie.
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
wiola_14 10:55, 09 kwi 2021


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Na moim logo widnieje zdjęcie łuku od wjazdu na posesję z dwoma potęznymi piórkówkami,które postanowiłam usunąć uzupełnić nasadzenia łukiem z bukszpanu, który będzie stanowił murek dla hortensji annabelle strong, których na dzień dzisiejszy nie ma w szkółce. Po drugiej stronie znajduje sie rabata z cisami w trakcie nasadzeń. Przede mną dużo pracy ale ja kocham to robić. Pozdrawiam wiosennie wszystkich grupowiczów.
Wiola
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
LIDKA 11:45, 09 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Obejrzałam Twoje foty. Fajnie to wszystko wygląda, na 5 stronie widać że masz już dużo zrobione. Pokaż nam co u Ciebie wiosna słychać.

pozdrawiam



____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
wiola_14 10:02, 13 kwi 2021


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Kochani,
rozpoczynam zmiany- było tak.

____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
wiola_14 10:10, 13 kwi 2021


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
A jest tak.
Posadziłam na przemian miskanta Morning Light z hortesją bukietową sweet sommer i zrobiłam obwódkę z ice dance

____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
wiola_14 10:13, 13 kwi 2021


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Zasadziłam, które z biegiem czasu utworzą mi zieloną ścianę i tło dla innych nasadzeń
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies