Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe wzloty i upadki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe wzloty i upadki

Aurelllia 12:54, 10 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Witaj Bardzo fajny ogródek tworzysz
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
wiola_14 14:54, 11 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Dziękuję za miłe słowa, ale ja ciągle mam niedosyt i ciągle się uczę. Coś mi lepiej wychodzi coś gorzej ale największe dylematy mam z agrowłókniną, którą mam pod większością nasadzeń. Zastanawiam się czy jej nie zlikwiduję rezygnując z upiększeń z kamienia ozdobnego a wprowadzając w moim ogrodzie więcej roślinek i kwiatów głownie hortensji bukietowych. Jeszcze dużo pracy przede mną. Twój ogród też jest piękny.
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
wiola_14 14:44, 12 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
Kim 16:18, 12 paź 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Witaj Wiolu przybiegłam się przywitać będę kibicować i podglądać zmiany

Szmatę wywal to największe zło też to przerabiałam ,miałam wszędzie włókninę
Na spokojnie wszystko przemyśl masz ładny ogród wystarczy trochę poprzestawiać roślinki i będzie pięknie no może jeszcze dobrze by było mieć jakieś tło dla roślin ,może żywopłot z cisa

Pozdrawiam
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
wiola_14 09:32, 13 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Witaj Kim,
tak się cieszę, że do mnie zajrzałaś. Każda wizyta nowych ogrodowiczów sprawia mi wielką radość, bo przecież wy też kiedyś zaczynaliście i borykaliście się z takimi samami problemami jak ja czyli wydzielaniem rabat i doborem nasadzeń. Ja na szczęście rabaty mam wytyczone, zrobił je w kwietniu mój M i całkiem mu to nieźle wyszło. Teraz mam kłopot z nasadzenie tej przedniej rabaty z tylnymi to nawet nie wspomnę. Zastanawiam się nad szpalerem z cisa lub puszczeniem bluszcza na siatkę. Co mi radzisz? co będzie bardziej efektowne? Z cisem zastanawiam się czy mi się reszta przednich nasadzdeń pomieści planuję hortensje bukietowe z Morning light i dołem rośliny zagarniające. Szybciutko zajrzałam do Ciebie i widzę kim, że zaczełaś w zeszłym roku. Jeszcze nie przejrzałam wszystkiego ale widzę, że też zaczynałaś prawie od nowa. Będę śledzić twój wątek. Czekam na twoje podpowiedzi. Dzięki, że jesteś!
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
Echinacea 15:58, 13 paź 2020


Dołączył: 10 paź 2017
Posty: 12
Wiola

Kształt rabaty bardzo ładny, wyszła M rewelacyjnie. Jaką ma szerokość? Doczytałam. Hortensje zmieszą się z pewnością, Nad jaką odmianą myślisz?
____________________
Słonecznego dnia.Pozdrawiam Baśka.
Nowa12 18:38, 13 paź 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
I ja się przywitam . Hortensje i miskanty zawsze się sprawdzają w takim zestawieniu. W ciemno możesz robić. Z przodu coś niskiego i jest pięknie.
Ja też się uczę ogródkowania . Głównie na własnych błędach ale to też nauka .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
wiola_14 16:48, 15 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Dziewczyny Roocika pisze, że nie ma zielonego podpisu i że nikt mnie nie znajdzie. Jak mam to zrobić, żeby być widoczna? Pomóżcie, bo jestem nowa i nie wszystko jeszcze ogarniam. A co myślicie o szpalerze z cisa na tej rabacie>? A może bluszcz puszczony na płot też zrobiłby robotę . Tylko obawiam się póżniej z przycinaniem bo wejdzie na podwórko do sąsiada.
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
wiola_14 16:49, 15 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Basiu dzięki za radę. Mam 6 szt hortensji bukietowych magical sweet sommer
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
Kim 17:04, 15 paź 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Wiolu moim zdaniem lepszy byłby cis niż bluszcz zestaw hortensja z miskantem to dobry pomysł
Rysuj i wstawiaj fotki na Ogrodowisku wszyscy chętnie pomagają i doradzają
A na która rabatę chcesz dać cisy ?
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies