Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe wzloty i upadki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe wzloty i upadki

wiola_14 21:53, 16 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
A tak ta rabata wygląda z góry.

z drugiej strony planuje wywalić rozplenicę piórkówkę i zamiast niej wsadzić hortensje anabelle otoczone buszpanowym murkiem. Co wy na to? Ja myślę że ożywią tą rabatę i jeszcze ta holerna włóknina!!!
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
mimi 08:35, 17 paź 2020


Dołączył: 22 kwi 2016
Posty: 14
Witaj Wiola, rabaty jak dla mnie trochę masz wąskie, niewiele się tam zmieści, teraz wiadomo możesz powciskać, ale jak się wszystko rozrośnie to będzie ciasno, ja lubię tło z czegoś wyższego, zielonego całorocznego, u ciebie małe szanse na to chyba, że dasz bluszcz na siatkę), bo niewiele zostanie na nasadzenia, potem przydałoby się średnie piętro i wykończenie czymś niskim,
Trudno doradzać przy tak małych rabatkach. Zauważyłam też drzewa, blisko ogrodzenia, nie chciałabym też sprawiać przykrości, ale to mieszanie kamienia w takie paski wzdłuż jeszcze bardziej optycznie zwęża rabaty, wcale bym nie mieszała tego kamienia, ogród będzie mniej pstrokaty.

Wioluś przemyśl sobie to wszystko. Naprawdę chciałabym ci tylko dobrze doradzić ♥
mimi 08:41, 17 paź 2020


Dołączył: 22 kwi 2016
Posty: 14
Wiola, pokaż całość ogrodu, a to co pokazujesz to tylko wjazd, ogród tworzy się całościowo, najlepiej widok z góry, np zdjęcia z drona, jak wyglądają linie w całym ogrodzie. Może coś pokombinować jeszcze można.
HannaR 16:14, 17 paź 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Zaczęłabym od posadzenia żywopłotu wzdłuż ogrodzenia. Albo wysoki z choin lub świerków serbskich, albo niższy ze szmaragdów. Albo jeszcze niższy z cisa, a przed nim rząd drzew - np. grabów.
Zlikwidowałabym też żwirek.
Potem pomyślałabym o niższym piętrze przed żywopłotem. A potem poszerzyłabym rabaty, żeby zmieściło się coś jeszcze.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
MiluniaB 19:23, 17 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
Wiolu jestem. Masz duży ogród, ładnie wytyczone rabaty, częściowe nasadzenia.

Zachęcam do przejrzenia wątku Przemka "Ogród mały ale pojemny" ; ogrodu Gosia Malkul "Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką" ; ogrodu Angeliki "Na zielonej trawce". Dwa ostatnie mają wizytówki. Jestem pewna, że te ogrody Cię zainspirują.

Rabatę łezkę najpierw chcesz poprawić? To jest przed domem?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Gardenarium 13:24, 20 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
wiola_14 napisał(a)
Jak rozmnaża się bukszpana?


Proszę, napisałam dla Was artykuł już dawno

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/408-rozmnazanie-bukszpanow-z-sadzonek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gogo 00:12, 26 paź 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Wiolu
Podobają mi się kształty rabat, takie nietuzinkowe
I to co na nich rośnie też w moim guście.
Z projektowania i nasadzeń nie pomogę, ale podpowiem, że bluszcz kiepsko rośnie na siatce, miałam i co roku w zimie przemarzał do poziomu ziemi
Ze żwirku nie rezygnuj, ale zamiast szmaty daj pod niego grube kartony, nieźle się sprawdzają.
Pozdrawiam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
wiola_14 07:35, 26 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Dzięki gogo za odpowiedź. Cały ogród mam zrobiony w ten sposób rabaty są zaokrąglone, muszę zrobić foty to wam pokaże. Co do kartonu- nie rozmaka po deszczach, nie rwie się?
pozdrawiam
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
wiola_14 08:10, 26 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Witajcie drodzy ogrodnicy,
w tym roku zlikwidowałam ogródek warzywny z części ogrodu, ponieważ z tarasu mam widok na tę część ogrodu i nie bardzo pasuje mi ten widok. Udało się stworzyć ogródek warzywny tuż za siatką i jestem happy bo mam do niego blisko. w miejscu urwanych tuj szmaragd były maliny (pięknie rodziły). Te tuje były sadzone 15 lat temu, stanowią fajną zasłonę od sąsiadów. a teraz muszę zasłonić całość i wysadzić coś zielonego do końca na tym drewnianym płocie sąsiada. mam dylemat; początkowo myślałam o dosadzeniu tuj szmaragd ale mąz mi odradza bo mówi, że nim one urosną, to te stare będą do likwidacji. Zastanawiam się czy to dobry pomysł aby wywalić wszystko i zasadzić jeszcze raz od nowa czymś zielonym co będzie stanowiło ładną ścianę zieleni i zasłoni nas od sąsiedztwa. zastanawiam się nad czymś innym niż szmaragdy. Czytałam artykuł Danusi o nasadzeniach na żywopłot ale nadal nie wiem, co wybrać. Chciałabym coś zimozielonego co nie zabiera tak dużo miejsca jak szmaragdy a w miarę w szybkim czasie urośnie i będzie stanowiło ładne tło. Podobają mi się cisy, ale słyszałam, że wolno rosną. Pomóżcie, czy z liściastych wszystkie spuszczają liście.
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
wiola_14 08:19, 26 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
a to moje naszczepione sadzonki bluszczu
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies